První stříbrná kniha snů

První stříbrná kniha snů

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéh... celý text

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů!

Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu.

Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;)

Opravdu strašidelné – ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci – je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202397/prvni-stribrna-kniha-snu-202397.jpg 4.5733

Stříbrná kniha snů (1.)

Silber: Das erste Buch der Träume (2013)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

SBH

Knihu jsem poprvé četla před třemi lety a okouzlila mě. Díky ní jsem se zamilovala do autorky K. Gier. Jelikož letos vyšel k sáze třetí díl, rozhodla jsem se zážitek osvěžit.
Došlo k lehkému zklamání. Napoprvé jsem byla uchvácena tajuplnými záhadami a napjatě očekávala rozuzlení. Bohužel se však zápletka ukáže jako velmi přímočará, tudíž napodruhé ztratí veškerou přitažlivost. V Drahokamech se autorce daří čtenáře mystifikovat mnohem důvtipněji. Jinak se (v Knize snů) lze jako obvykle spolehnout na zábavný děj, vtipné hlášky a příjemně ironickou a chytrou hlavní hrdinku.
Největším záporem knihy je překlad a následná (nejspíš úplně chybějící) korektura. Velmi často věty nedávaly vůbec smysl. Zmíním jednu perlu za všechny - "nohama si objala kolena".
Body kniha dostává za neotřelý námět a opravdu krásnou obálku.

KaileyBlot

Úžasný! Gierová to prostě umí! Opět vytvořila naprosto fascinující svět plný tajemna a záhad. K tomuhle se nedá říct nic negativního, je to prostě dokonalé. Čtivé, vtipné, sladké - přesně to, co od knížky potřebuju. Moc doporučuju a jde se na další díl!

kupa

Opravdu skvělá kniha, doporučila mi ji kamarádka a opravdu nezklamala. Budu se snažit co nejdříve přečíst i zbylé dva díly. Doporučuji.

MíšaS.

Kniha se mi nelíbila. Pletlo se páté přes deváté a přišlo mi, že to nemá hlavu ani patu. Po sérii Drahokamy je tohle docela zklamání.

Ajinka126

Velmi milý začátek série. Na úvod mě zaujala krásná obálka. Pak jsem se začetla do prvních stránek a dýchla na mě neuvěřitelně pozitivní atmosféra. Četlo se to lehce, bavilo mě to, ale stále jsem měla pocit, že tomu chybí víc akce, tajemna nebo nebezpečí.

HáTa94

Opět geniální nápad. Autorka má fantazie na rozdávání. Takové snění by se mi také líbilo. K Drahokamům nepřirovnávám, ale líbily se mi o fousek víc.

Cipori

Na Drahokamy to sice nemá, ale není to špatné. Oddechové. Velmi vtipné. Něco tomu ale chybělo...

Monnies

Série a fantasy nečítam moc často, ale toto sa mi veľmi páčilo - kniha je napísaná veľmi čítavo a dej je tiež zaujímavý. Mia a Liv sú sympatické a zábavné postavy. Už sa teším na druhú striebornú knihu snov!

E.lisabeth

Porad jsem se odhodlavala do tyhle serie pustit, nakonec se mi doma nakupili vsechny tri dily a ja se do ni konecne pustila....a skvele. Presne takovyhle pohodovy cteni v lete potrebuju. Dej pekne plyne, zadne zbytecne okecavani. Na dalsi dil se tesim.

asodomkova

Ta nejlepší knížka pod sluncem jakou mi kamarádka mohla kdy doporučit. Opravdu tuhle knížku jsem přečetla 3x rychleji než jakou koliv jinou knížku. Tak kniha měla všechno na to aby mě bavila. Byla napínavá jak z vyřešením záhad tak i z té romantické části. Rozhodně mě zajímá a chci se dozvědět hrozně moc věcí. Tuhle knihu na 100% doporučuji.

Jitulle

Čtivá, moc hezky psaná

Jasomknihomolka

Pozor Spojlery!!!!!!

Ale nie práve som sa zamilovala :33.

Liv sa stretne v sne 4 chalanmi. Chodia všetci spolu do školy. Oni spolu ešte s jednou babou (ktorá tak trochu zošalela) sú perkliatí diablom. Jediná záchrana pre nich je Liv. Prečo to uvidíte. Bude musieť riešiť problémy, sny ale aj lásku. Ako to dopadlo?
Hlavná hrdinka je mi veľmi sympatická aj keď tam urobila dosť blbosti. Tak isto aj všetky ostatné postavy sa mi páčili. Vo všetkom čo urobili som ich chápala. Som šťastná, že som po tejto knížke siahla :-)).

xSimaix

Kde začít? Jedním slovem - páni.

Tak toto byla tedy jízda snů (doslova).
Neuvěřitelně obdivuji Gierovou pro její fantazii, která snad nemá mezí. Dokázala to v dokonalé sérii drahokamů a opět to potvrdila zde.
Kniha je čtivá, zajímavá, vtáhne do děje a opět jsou tam ta malá tajemství, která vám jednoduše nedají spát.
Postavy jsou skvělé, každá osobnost má svou povahu. Skvěle jsou zpracované hlavně postavy čtyř hlavních kluků (pro mě jednoznačně nejlepší postavou byl Grayson, který se dost podobá Gideonovi z Drahokamů)

Vřele doporučuji! :)

šneki

Jak já jsem ráda, že se Liv narozdíl od Gwendolyn chová na svůj věk! To je ta hvězdička, která v mém případě chyběla Rudé jako rubín. Jsem zvědavá na další díly.

surynas

Čtivá, oddechová, ale druhý díl nebudu číst hned, tak měsíc dva si počkám. Kniha se čte rychle ani ne dva dny a kdybych četla hned druhý díl, nedokázala bych rychlý a spádný děj prožít.

Evule114

První díl plynul rychle, i když se mi zdálo, že se tam zas až tak moc velkého neděje. To konec mě opravdu překvapil. Akorát jsem si ze začátku myslela, že Liv se zamiluje do svého bratra :-) každopádně velmi čtivé :-)

Jane007

Příjemná oddechovka, i když už opravdu nejsem cílová skupina. Přesto bylo milé se na chvíli vrátit do daných let. Knížka je určená spíše pro čtenářky.

Arya26

Příjemné poutavé čtení. Tentokrát se jednalo spíš o ,,slaďárnu´´ z prostředí střední školy. Musí se ale nechat užasný styl psaní Kerstin Gier. Píše napínavě, vtipně a s nadsázkou. Drahokamy možná měly trochu lepší dějovou linku v podobě cestování časem. Zajímá mě co nám Liviny živé sny ještě přinesou. Nicméně se mi to hrozně líbilo a ukrátilo mi to čtyřhodinovou cestu autobusem.

maisim

Kniha se mi líbila. Nápad se "snovou říší" byl velice hezký, i snové dveře (říkala jsem si, jak asi by vypadaly moje dveře), skoro celou knížku jsem četla jedním dechem. Ale děj byl mohl být propracovanější, a postavy více popsané. Ale vše co mi u knížky chybělo byly maličkosti. Žádná kniha ale není dokonalá. Série rozhodně patří do mých oblíbených. Knihu doporučuji. Dávám tak 78% .

_Gabriela_

Krásná kniha moc dobře se čte. Úplně jsem ji četla se zatajeným dechem.

popeluška

Právě jsem dočetla a kniha se mi moc líbila....moc hezky se četla. Hned se pouštím do dalšího dílu.

3lis

Nepotřebovala jsem ani dva dny a měla jsem přečteno. Byla jsem pohlcena světem snu a kouzel. Dobrodružství které LIv zažívala a jak poznávala sny bylo nečekané tajil se mi dech u každého nebezpečí . Užasné , nádherné.

markulka

Jedním slovem...pecka! Na tuto knihu jsem narazila náhodou a již od první chvíle mě začala přitahovat jako magnet. Nikdy jsem podobný příběh nečetla, což jen zvyšuje mé nadšení. Prostě holka, která ve snech prochází magickými dveřmi a ve dne místo aby byla naprosto okouzlena čtyřmi záhadnými kluky, na ně hází jednu cool hlášku za druhou (teda později se z ní přeci jen stane "ovce" s cukrovou vatou místo mozku, ale i tak... :D ) Moc se těším na další díly!

larifari

Já tu knížku úplně miluju.

lulu28501

Úžasná kniha ,já ji milují.
Tahle spisovatelka má tak úžasně knihy.
Když řekli že bude Anabel obětována nevěřila jsem moc tomu,takže když tam Liv běžela ,nějak jsem věděla že ji bude chtít obětovat.
Liv je hrozně super ,taková že když jsi něco myslí nebo říká člověk na ni nenadává.
Grayson takovýho staršího bráchu by chtěa každá (možná to tak píši že jsem nejstarší z mé rodiny a bráchy nemám ,vždycky jsem si nějakého přála ,staršího )
Jako např když ji moc neznal měl o ní strach.
Henry taky úžasný ,třeba jak se ve snu drželi za ruce a on si to ani moc neuvědomoval .
Jasper je takový debílek ,prostě s ním by se člověk asi moc nenudil
Arthura jsem si moc neoblibila,spíš jsem ho neměla ráda .
Prostě tahle kniha je úžasná a doporučuji přečíst.
Vážně byla tak úžasná že těžko jsem se od ní odtrhla ,pořád jsem ji musela číst.
Když už bylo hodně pozdě večer musela jsem ji odložit ačkoliv dost nerada .
V nejbližší době si musím urychleně sehnat druhý díl :D

brzda.

Fantasy normálně nečtu ale tohle bylo pěkné.

EvikU.

Je to fantasy a je to milé, zajímavé. Mě by takovýhle nápad nenapadl, že by šlo někoho navštívit ve snu. Fakt skvělý a čte se samo. Doporučuji!

Gibis

Nepatřím sice do cílové skupiny čtenářů, ale přesto mě čtení moc bavilo. Bylo to trochu tajemné, napínavé, trochu romantické a v neposlední řadě i vtipné. Určitě se pustím i do dalších dílů.

anjelik991987

bola skvelá, čítanie išlo samo, mám rada takýto štýl kníh.

Halka2

Trochu z jiného soudku, ale zajímavé. Skvělá oddechovka. Určitě si přečtu celou sérii, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.
Drahokamy byly ale lepší.