Sila prítomného okamihu - Sprievodca na ceste k duchovnému rastu

Sila prítomného okamihu - Sprievodca na ceste k duchovnému rastu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352209/bmid_sila-pritomneho-okamihu-IES-352209.jpg 4 680 151

Sprievodca na ceste k duchovnému rastu. Kniha Sila prítomného okamihu je fenomén, o ktorom sa rozpráva už od jej prvého vydania. Dnes je svetovým bestsellerom, hoci ju autor nepísal s úmyslom nadchnúť davy, ale podeliť sa s ľuďmi o svoje poznanie. Patrí k vzácnym knihám, ktoré majú moc radikálne zmeniť život čitateľa k lepšiemu. Eckhart Tolle je súčasný duchovný učiteľ, ktorý sa neprikláňa k nijakému konkrétnemu náboženstvu alebo duchovnej tradícii. Píše s nadčasovou a nekomplikovanou jasnosťou starých duchovných majstrov a odovzdáva jednoduchý a pritom hlboký odkaz: Najpriamejšia cesta ku šťastiu a spokojnosti je schopnosť naplno žiť v prítomnosti. Jeho jasné posolstvo a presvedčivé slová objasňujú filozofiu, ktorej paralely nachádzame v budhizme. Tajomstvo spočíva v uvedomení si skutočnosti, že naše ego sa upína na minulosť (hoci sa už nedá zmeniť) a budúcnosť (hoci ju nemôžeme poznať). Pochopenie, že jediná skutočná realita je prítomný okamih, umožňuje zbaviť sa neplodného pripútania k predstavám a naplno prijať život.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Eastone Books

The Power of Now , 1997

InExTrEmO
30.03.2018 5 z 5

Moje vstupenka do sféry duchovna nebo spíše se sem hodí do sféry života. Rád se k ní vracím, protože je to taková duchovní encyklopedie.
Moje první reakce na tuto knihu, když jsem jí četl poprvé na jaře 2014 byly rozpačité. Některé věci jsem nechtěl přijmout ani o nich vůbec slyšet, ale nedalo mi to, zvědavost a postupné změny v mém vědomí tento prvotní odpor ve mě prolomily a slova Eckharta Tolleho si ke mně našla cestu. Od té doby se ke knize stále vracím.
Mimochodem, po několikanásobném přečtení knihy se ksutečně začaly v mém životě dít změny. Ale není to tak jako ve filmu, že se vám ze dne na den změní život a zbohatnete a podobně. Spíš cítím, jakoby se pohnuly kameny, svět se začal točit trochu jinak. Tyhle věci mají dlouhodobý charakter, změna v myšlení se ale po čase vždy v realitě našeho světa projeví.

nothing_forever
26.03.2018 5 z 5

Jsem velice rád, že jsem se dostal k této knize. Četla se mi velice lehce a těšil jsem se na každou kapitolku. Díky ní se teď dívám na svět kolem sebe jinak. Lituji jenom to, že je tak krátká, i když vše podstatné je v ní řečeno. Naštěstí je na internetu spousta přednášek přímo od autora a taky tam odpovídá na otázky lidí. Ke knize se určitě brzo vrátím, abych to všechno lépe vstřebal. Díky, pane Tolle, že jste to přežil a sdílel s námi Vaši zkušenost.

managalante
03.01.2018 5 z 5

Tato kniha je jedna z těch, kterou může člověk číst několikrát opakovaně , když na ni zrovna dostane chuť. Pojednává o vzdání se minulosti a budoucnosti. Snaží se vysvětlit různé, často zbytečné, myšlenkové pochody, které nás odvrací od toho nejpodstatnějšího, čím je přítomnost. Rozhodně doporučuji toto dílo zhltnout. :-)

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Tato knížka se nedá jen půjčit v knihovně. Musíte ji mít doma. Můžete ji číst totiž stále dokola a vždy tam najdete něco inspirativního a nového.

propiska
09.09.2017 5 z 5

Kniha kterou čtu opakovaně a pořad v ni nachazim neco noveho. Nejde čist jednim dechem , občas je potřeba přestat a vstřebat text

Ronny
02.08.2017 5 z 5

Tak mně se do rukou dílo Krišnamurtiho nedostalo a kdyby se dostalo, asi bych po něm nesáhla. Zato jsem sáhla po této knize a ještě jeho další Nová země. Před několika lety jsem ji nedočetla a odložila, ale letos už jsem k ní asi dozrála. Velmi mne oslovila a pomáhá mi. Samozřejmě nestačí jednou přečíst a myslet si, že se změní můj život. Je třeba se k ní vracet, přemýšlet nad přečteným a pokoušet se změny na sobě uskutečňovat postupně. Text na mne působí velmi zklidňujícím způsobem a změnu na sobě pozoruji.

Jacck
29.07.2017 3 z 5

vykradený Krišnamurti a jiní duchovní autoři. Dokonce i jméno si milý Ulrich Tolle vypůjčil od Mistra Eckharta (středověký mystik). Nemyslím si že jeho metoda "buď v přítomném okamžiku" bude na někoho dlouhodobě fungovat. jistě, když to člověk přečte poprvé, tak jej to stimuluje a chvíli to vypadá zajímavě. Odložte však knihu a za měsíc budete tam kde jste byli, pokud se tedy nebudete stimuovat další četbou Tolleho nebo webů o něm. Navíc milý Ulrich si z duchovna udělal solidní byznys, stačí se podívat na jeho web, kde se platí za zaregistrování, jeho přednášky stojí tisíce euro. K čemu asi tak osvícený guru bez ega potřebuje tolik peněz a majetků? Přečtěte si raději něco od Krišnamurtiho, kde se Ulrich stejně docela dost inspiroval.
Dám 3 hvězdy, protože pro určité lidi tato kniha může znamenat určitý vstup do duchovna a je dobře napsaná a některé myšlenky (i když je Ulrich ukradl) nejsou špatné. Nemyslím si však, že Ulrich je osvícený. Buď klame sebe a tím i druhé, nebo zcela cynicky klame jen ty druhé za účelem zisku.

pagac17
23.07.2017

Nedovedu pochopit autora této publikace, jak se můžeme zbavit svého myšlení, abychom se zbavili bolestí, nebo svých psychickým problémů. Nedočetl jsem knihu a nijak nezazlívám jejím nadšencům, já asi takový nejsem

JLČ
23.07.2017 odpad!

Duchovní slátanina, už první řádky odrazují...Jak tohle může někdo brát vážně?

tlllk
24.05.2017

Obyčajne sa týmto New Age kuchárkam na dokonalý život vyhýbam , tento krát som sa nechal zlákať jej Audio-verziou. Na moje prekvapenie to malo niečo do seba, autor je veľmi dobrý pozorovateľ a opisoval bežné životné situácie spôsobom, ktorý ma nútil sa zamyslieť nad vlastnými pohnútkami . Jediné čo mi vadilo bola ten patent na absolútnu pravdu, pritom by daná udalosť mohla mať veľa iných vysvetlení, niečo ako keď Vás niekto upozorní na "kruhy na hladine" vetou "ja vám poviem prečo vznikajú, vždy ich .... "

Mercatino
02.02.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, o které se dá s jistotou říci, že okamžitě změní čtenáři život. Toto je prostý nepopíratelný fakt, který se nedá vyvrátit. Výborná práce, leč myšlenky byly předtím známe, nikdy ne tak dobře zpracované. Doporučuji jako tu nejlepší možnou INVESTICI do života.

InesRodriguez
23.01.2017 5 z 5

"Neodporujte síle protivníka. Poddejte se a zvítězíte."

Tahle knížka je nesmírně osvobozující. A ten klid...

Beda06
12.01.2017 5 z 5

Musim rict ze E.Tolle je mi sympaticky clovek. Tim cim si si v zivote prosel ho obdivuji. Koukam i na jeho video-prednasky a myslim ze jeho duchovni teorie je pro kazdeho. Knihu mam jako Bibli a doporucuji i Novou Zem co napsal jako volne pokracovani

Lucif
20.11.2016 5 z 5

Luxus ;)
Doporučuji přečíst všem ;0)

Vyjímečně jsem ji nepřečetla jedním dechem - musela jsem si dělat pauzy, méně a jindy než autor doporučoval, ale i já musela :)

petr3048
19.09.2016 4 z 5

Ke knize jsem se dostal v době, kdy jsem měl plnou hlavu práce. Což by nebylo tak nic nezvyklého, ale já s myšlenkami na práci usínal i se probouzel a to mě štvalo. Moc přítomného okamžiku mi pomohla soustředit se na přítomnost, protože problémy jakéhokoli rázu opravdu nevyřešíte ve chvíli, kdy ležíte doma pod peřinou :) Kniha mi s tímto problémem pomohla a proto doporučuji všem, kteří se z podobného kruhu chtějí dostat také.

mistrx
18.09.2016 5 z 5

excelentní kniha. autor se snaží vysvětlit svoje koncepty bez zbytečného balastu a občas se mu podaří podat příměry či příklady, které jsou prostě výborné. četl jsem knihu několik měsíců, protože myšlenky v ní byly velmi intenzivní a uvědomit si jejich dosah a význam pro mě nebylo úplně triviální. troufám si říci, že kniha může transformovat život člověka k lepšímu, i když mnoho lidí - mě nevyjímaje - bude v procesu transformace muset spolknout hořkou pilulku. velmi pravděpodobně si knihu v budoucnu přečtu znovu. doporučuji každému, kdo se chce zamyslet nad svým životem a změnit ho k lepšímu.

Jednoduchej
18.09.2016 2 z 5

....a něco mi řeklo, že knihu bych měl dopsat v kalifornii ...:)

hovoří za vše

misowi84
20.07.2016 5 z 5

Zvláštní kniha. Rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení. Mé první čtení trvalo téměř půl roku. Vždy kousek a odložit ... kousek a odložit. Dělal jsem to schválně - účelově.
Ke knize se vrátím.

najiva
19.07.2016 2 z 5

Buddhismus, tao, zen.........odtud opakuje pár vět. Nic vic nic min. Víc to rozvádět nebudu.

Gemi níže popsal skutečnost lépe, netřeba se opakovati.

Petrue
17.07.2016 5 z 5

Pro mě zásadní a osvobozující kniha, která se mnou rezonovala od začátku až do konce. Nezměnila bych jedinou čárku a opakující se myšlenky byly rozhodně na svém místě. Lituji jen toho, že jsem na ni nenarazila daleko dřív. Po přečtení jsem si pustila i pár autorových videí, která mě jen utvrdila v tom, že Tolle opravdu ví o čem mluví a každou svou vyslovenou větou si mě získával víc a víc.