Síla manželčiny modlitby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žít v dnešní době v úžasném manželství se jeví mnohé z žen jako nedostižná vize. Jak málo v takové věci věří v sílu modlitby a Boží moc. Autorka zkoušela řešit své problémy v manželství různými metodami – hádáním se, uprošováním, ignorováním, vyhýbáním se, konfrontací, dohadováním se a také populární »tichou domácností«.Trvalo jí, než si uvědomila, že je třeba začít s modlitbou. Nechme se tedy my, manželky někdy zoufalé, jindy trpící, ale i ty šťastné, které by rády „jen“ podpořily modlitbou svého manžela, oslovit autentickou výpovědí autorky plnou reálného vidění věcí i vlastních zkušeností s modlitbou, která může proměnit vás, vašeho manžela i celé manželství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63483/sila-manzelciny-modlitby-63483.jpg 4.712
Žánr
Duchovní literatura, Náboženství, Rodina
Vydáno, Paulínky
Orig. název

Power of a praying wife, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Síla manželčiny modlitby

Hanka_Bohmova
01.08.2019

Od chvíle, kdy tato kniha vyšla, si ji vedu v "zájmovém seznamu". Byla jsem zvědavá, co je uvnitř! Ne že by knih o přímluvné modlitbě bylo málo, ale měla jsem pocit, že je opravdu něco speciálního na modlitbě za manžela - za člověka, se kterým jsem jako s jediným na světě skutečně "jedno tělo", kterého jsem si zvolila jako svou cestu ke svatosti, který mi dokáže lézt na nervy zcela nenapodobitelným způsobem, ehm... :o) Ale zase tolik zvědavá, aby mi kniha stála za koupi nebo na námahu s meziknihovní výpůjčkou, jsem nebyla. A protože v naší knihovně ji nemají, prostě na tom seznamu čekala, co kdybych na ni jednou náhodně natrefila.

A taky že natrefila. Rovnou můžu říct, že ani za koupi, ani za námahu s meziknihovní výpůjčkou opravdu nestojí (mně). Nenašla jsem v ní pro sebe nic nového či objevného, ale dvě věci mi připadají obecně hodné pozornosti, a to i pro ženu nevěřící: Nemusí být špatné si knihu prolistovat, projet jednotlivé kapitoly - oblasti mužova života, které by mohly stát za modlitbu. Protože pro leckterou manželku to může znamenat velmi užitečné uvažování nad tím, co všechno její manžel možná řeší, oč by se mohla zajímat. A druhá věc je samotný postoj přímluvné modlitby. Když někomu každodenně i kdyby jen pár minut projevujete upřímnou láskyplnou péči tím, že se ho snažíte poznat a vyprošovat mu pro život to dobré, tak po něm těžko vzápětí budete házet hrnky a talíře.
Autorka hned v úvodu velmi vhodně připomíná základní tezi přímluvné modlitby - jejím účinkem je (možná především) proměna modlící se osoby. Otevřenost je zde nesmírně důležitá. Bůh pracuje obzvlášť účinně tam, kde jsou lidé ochotni nechat na sobě pracovat.