Šikmý kostel 2

Šikmý kostel 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460110/bmid_sikmy-kostel-2-wiw-460110.jpg 5 3733 793

Šikmý kostel série

Románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945. S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné – jak se nyní město jmenuje – se stále významně projevují důsledky předešlého dramatického dění a prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém. I přesto lze říct, že dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a ekonomického rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti. Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd. Smršť událostí po nástupu německé okupace však nakonec smete všechny, protože v tomto regionu i druhá světová válka probíhala dosti jinak než ledaskde jinde. Příběh je i tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.... celý text

vrbova4204
29.12.2022 4 z 5

Přelouskano a doporučuji. Čtu a nespim.

Ujfi1
29.12.2022 5 z 5

Skvěle napsané pokračování, které opět ukázalo těžký život ve Slezsku a obrovské množství změn, které se tam během krátké doby udály.

Petiz
28.12.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Autorka umí čtivě popsat nálet, koncentrák i milostnou scénu. Jediné, co mě na knížce vadilo, byla její tíha. Při nemoci a ležení v posteli se s ní špatně manipulovalo. Jinak úžasné dílo.

BambinoMum
27.12.2022 5 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování. Kniha mě nezklamala, přečetla jsem ji za dva dny. Nicméně musím se přiznat, že se mi první díl líbil o trochu víc.

Dajine
23.12.2022 5 z 5

Velký respekt a smutno v duši.

Vik40
23.12.2022

Napsáno krásně. Jen na můj vkus moc, moc dlouhé a místy strašně detailní. Nicméně děj se mi neztrácel.
Ale první díl byl lepší.

Veveruška320
23.12.2022 5 z 5

Nedokážu tuto knihu nijak zkritizovat....pro mě jedním slovem-krásná,čtivá,napínavá a smutná zároveň....těším se na třetí díl.

renisla
21.12.2022 2 z 5

Přišla mi slabší, než předchozí kniha

Mr.Pajek
20.12.2022 5 z 5

Osudy jedné rodiny pokračují..Opět výborné, čtivé. Těším se na další díl ;)

Andrea81
17.12.2022 5 z 5

První díl se mi usídlil v srdci, druhý díl jakbysmet. Už se těším na třetí a moc děkuji autorce.

dr.romca
04.12.2022 5 z 5

Románová kronika jedné rodiny.
Je smutné, jak politika dokáže rozdělit rodiny. O česko - polských vztazích mezi válkami jsem neměla ani tušení. Většinou se mluví jen o Sudetech.
Zaujala mě věta, která je napsaná až skoro na konci :
Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí?

Vakalik
04.12.2022 5 z 5

Pokračování Šikmého kostela. O nic méně napínavé, o nic méně čtivé. Nádherný počin.

Peetulii
27.11.2022 5 z 5

Opět kniha nezklamala, četla se jedním dechem. Už ať je třetí díl. :)

petronella1
27.11.2022 5 z 5

kniha je prostě úžasná... čtivá, zajímavá i smutná, ale naprosto skvělá

Lusie
19.11.2022 5 z 5

Dalo se čekat, že druhý díl bude smutnější, ale i tak je úžasné s jakou lehkostí jde dopodrobna popsat život všech postav.

Safrika
18.11.2022 4 z 5

Kniha se mi libila vice nez prvni dil :), cetla se mi dobre a tesim se po posledni strance na dalsi dil!

yellowbanna
18.11.2022 5 z 5

Tentokrát mi to trvalo trochu déle, proposlouchat se celou knihou a v některých pasážích bylo trochu náročnější udržet pozornost. Týkalo se to hlavně doby po 1. světové válce a národnostních debat. Je to i tím, že jsem tomu jak místně, tak časově již velmi vzdálená. Ale na vypravěčském umu a schopnosti vykreslit postavy tak, že s nimi čtenář dýchá, to Karin Lednické nic neubralo.

stejsdan
17.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem už před pár dny, ale musela jsem nejdřív všechno vstřebat a nechat v sobě doznít.
Skláním se před autorkou, její příběhy jsou nejenom velmi čtivé, ale zároveň odkrývají kus dějin naší země. Líčí styl života obyvatel před sto lety, jsem ráda, že my, ženy, už máme na výběr a můžeme žít svobodně. Děkuji.

veronikau2374
09.11.2022 5 z 5

Těžké čtení, od kterého se nedalo odtrhnout.... Krásně napsané, krásně zpracované, bylo dobré v "mezičase" mezi prvním a druhým dílem přečíst Životice. Smekám před autorkou a její vypravěčskou a dokumentaristickou dovedností!

LeHor
08.11.2022 5 z 5

Moc krásná kniha i za mne lepší než první díl. Těžký život v oblasti spolu s válkou a část historie o které jsem příliš nevěděla.