Šestý zánik

Šestý zánik https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243174/bmid_sesty-zanik-243174.jpg 5 283 54

Sigma Force série

Vojenská výzkumná stanice v odlehlém pohoří Sierra Nevada v severní Kalifornii vyšle nouzové volání zakončené mrazivou žádostí: „Tady je sierra, vítěz, whisky. Došlo k prolomení bezpečnosti. Aktivována pojistka. Bez ohledu na výsledek: Zabijte nás... všechny nás zabijte.“ Když na místo dorazí pomoc, nenajde nikoho živého – a mrtví nejsou jen výzkumníci, ale všechny živé organizmy v okruhu sta čtverečních kilometrů: zvířata, rostliny a dokonce i bakterie. Půda je dokonale sterilní – a zkáza se šíří. Jen jeden tým na světě má potřebné vědecké znalosti a vojenské zkušenosti, aby zvládl takovou misi: velitel Gray Pierce a Sigma. Mrtví výzkumníci pracovali na tajném projektu, který se zabýval studiem zásadně odlišných forem života na Zemi, forem, jež mohou změnit naše chápání biologie a podstaty lidství. V laboratoři ale došlo k výbuchu a Sigma se musí vypořádat s apokalyptickými následky. Má-li zabránit nevyhnutelné záhubě, musí rozluštit futuristickou hrozbu a kořeny ve vzdálené minulosti – v časech, kdy Antarktida byla zeleným kontinentem a pozemský život balancoval na ostří nože. Sigma se vydá po stopách z prastaré mapy ze zaniklé Alexandrijské knihovny a nakonec dospěje k šokujícímu odhalení o prehistorickém světadílu a nové formě života a smrti pohřbené pod kilometry ledu. Gray Pierce a jeho obětavý tým musejí projít dávné historické epochy i vzdálené kontinenty, aby dešifrovali tisíciletí stará tajemství a vyřešili záhady ukryté v nejtemnějších džunglích současnosti – jedině tak zastaví šesté vymírání, které se týká celého lidstva. Ale není už příliš pozdě?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The 6th Extinction , 2014

JoH
11.11.2015 5 z 5

nezklamal pořád se to pěkně čte

joshaaak
01.11.2015 4 z 5

Nemůžu se neubránit dvěma dojmům. Jednak tomu, že série Sigma Force prostě měla skončit porážkou Bratrstva, a Rollins se měl věnovat něčemu novému, a pak toho, že se začíná nepříjemně opakovat. Jak jinak si totiž vysvětlit, že se tu zase vyskytuje pes, zase na začátku někoho pronásledují apod. Spoustu motivů je tu zase přejato z Amazonie (záporák a jeho indiánská milenka, podivný ekosystém) i z Podzemní říše (alespoň si to uvědomil a snažil se z toho udělat jeden fikční svět). Od počátku jsem si toho od knihy sliboval víc, bohužel to pak zase zajelo do dobře známých kolejí, bylo tam až moc akce (nechápu, proč jednou nemohl nějakou vysvětlovací pasáž dotáhnout do konce bez nějakého přerušení v podobě útoku a tak), ke konci byla už monotóní, ale sakra, pořád to bylo dobré. Vlastně nadprůměrné. A bavil jsem se, což je to hlavní - i se něco dozvěděl. Také se tam vyskytlo pár zajímavých nápadů. Takže nakonec za čtyři hvězdy (ovšem o fous).

klataworld
21.10.2015 5 z 5

Úžasné...do této knihy jsem se zamilovala po pár stranách. Byla to moje první kniha od Rollinse a také kniha, která rozhodla, že si musím přečíst i všechny předchozí díly Sigmy. Strhující příběh se skvěle propracovaným námětem na vyhubení světa a záchrana téměř na poslední chvíli. Romantika, akce...všechno, co by měla kniha mít :)

drbohlav
16.09.2015 5 z 5

ano, sice se knihy podobají, ale vzhledem, že se jedná o sérii, tak se tomu nelze divit. Ke všemu Rollins píše jeden žánr. Já byla opět spokojená. Zhltla jsem to jako obvykle. U Rollinse už jdu na jistotu

konformita
03.09.2015 5 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od JR četla. Ne že by ty ostatní byly špatné. Nezbývá mi nic jiného, než si "sérku" o sigmě přečíst celou. Skutečně napínavá kniha, děj se odehrává na třech různých místech. Mezi nimi se neustále přeskakuje a vůbec Vás to nebude mrzet, poněvadž všude je to napínavé zas jak ty babské gatě.

Dejvid
24.08.2015 4 z 5

Opět jsem přečetl téměř jedním dechem, nicméně musím souhlasit, že se jednotlivé knihy opravdu podobají jako vejce vejci. Kladní hrdinové zvládají všechny možné i nemožné situace, padouši umírají strašlivou smrtí (pravda, tentokrát to je s úplně hlavních padouchem trošku jinak)... Kvůli té přílišné podobnosti ubírám jednu hvězdu.

between
08.07.2015 4 z 5

Opět napínavé a plné technických zajímavostí. Ačkoliv přišlo mi, že některé části se podobají jeho předchozím knížkám.

Nelly
01.07.2015 5 z 5

Další super knížka se Sigmou je jako návrat domů k rodině - na Rollinsovy knihy se vždy moc těším a ještě mě nikdy nezklamaly. Pro mne je to přesně typ sci-fi - věda a fikce v jednom pamlsku s thrillerovskou polevou, co miluji, co čtenář níže Neo1tex rád nemá (možná nebyl odkojen Julesem Vernem). - Tento díl se Sigmou byl opět úžasný, naplněný otázkami nejen z pole vědy, ale také tím, co přijde v dalších pokračováních. - Jen tak na okraj - oceňuji, že je zde zmíněn i příběh ze starší Rollinsovy knihy (Podzemní říše), která je v něčem této knize podobná. - Takže jdu koupit ty opalováky a snad se brzy dočkám dalšího dílu...

kiwi88
29.06.2015 4 z 5

Opět chytlavý a dobře čtivý kousek.

ina77
26.06.2015 5 z 5

Opět úžasná kniha nechápu,jak může být vždy další kniha lepší,než ta předešlá.Je velká škoda,že se dává jenom 5 hvězdiček!
Už se nemohu dočkat dalšího pokračování.

Neo1tex
17.06.2015 odpad!

To jsem se zase jednou nechal nachytat... Stupidita a brak nejhrubšího zrna. Pro názornost úvodní zápletka: v nějaké tajné laboratoři uprostřed národního parku (WTF?) vyvíjí nějaký smrtelný... já nevím co. Dojde k narušení a to smrtelné "jánevímco" unikne a začne se šířit tajnou laboratoří. Tohle "jánevímco" má takovou vlastnost, že nikdo neví, jak to zabít. A teď pozor, přijde logika a důmyslnost nejvyšší kvality! Mají tam takový bezpečnostní mechanizmus, který když dojde k úniku, aktivují a ten vyhodí celou laboratoř do vzduchu a vypustí smrtelný plyn, který se po výbuchu rozšíří do okolí, a to jako proto, že sice neumí zabít to "jánevímco", a tak aspoň zabijí všechno ostatní živé, aby to "jánevímco" nemělo na čem žít a jak se rozšířit do okolí. W-T-F!!!!????

Následuje nálet supertajných padouchů s plamenomety, kteří se snaží z neznámých a úplně irelevantních důvodů zabít strážkyni parku, načež přiletí vrtulník mariňáků - superklaďáků, kteří jdou tuhle naprosto nepodstatnou strážkyni parku naopak zachraňovat, protože s ní chce mluvit někdo ve Washingtonu. W!!!-T!!!-F!!!????

A pak už jsem to zavřel, spálil a popel zahrabal na zahradě metr hluboko, protože tohle už nechci nikdy ani vidět, natož číst. Zoufalej brak s naprosto nesmyslným příběhem, jehož logické díry by odhalilo i tříleté autistické dítě.

Ruce pryč.

Scharks
04.06.2015 5 z 5

Skvělé jako vždy - romány o Sigmě prostě zbožňuji :)

Misa25
28.05.2015 5 z 5

Další skvělá dobrodružství oblíbených hrdinů, při kterém se tají dech :D a to nemluvím o tom, co se člověk dozví na konci knihy...ať žije podzemní říše :D

hastings
24.05.2015 5 z 5

Jako vždy brilantní!!! Spousta nových znalostí- skvěle podložené informace, zajímavý námět k přemýšlení, akce jenž bere dech.

James Rollins (p)
americká, 1961