Poslední orákulum

Poslední orákulum https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24437/bmid_sigma-force-posledni-orakulum-taZ-24437.jpg 4 461 61

Sigma Force série

Pátá kniha série Sigma Force. Ve Washingtonu umírá v náručí velitele Graye Pierce bezdomovec, zasažený vrahovou kulkou. S jeho smrtí je však spojena větší záhada: krvavá mince, již mrtvý muž svíral v dlani, dávná památka, kterou lze vystopovat až k věštírně v řeckých Delfách. Po minci pátrají nemilosrdní zabijáci a Gray Pierce zjišťuje, že tento artefakt je klíčem ke spiknutí, jež se datuje do časů studené války a ohrožuje samotné základy lidstva. Mezinárodní společnost vědců nalezla způsob, jak proměnit autistické děti s nezvyklými schopnostmi, matematické génie, statistické kouzelníky a vynikající konceptuální myslitele v něco mnohem významnějšího a děsivějšího, to vše v naději na stvoření světového proroka nového tisíciletí, který by se dal zmanipulovat k založení nové éry globálního řádu… řádu podle jejich vlastních podmínek. Na opačné straně světa se na nemocničním lůžku probouzí muž, který si nepamatuje nic ze své minulosti a ví jen tolik, že se stal vězněm v podzemním výzkumném centru. S pomocí tří neobvyklých dětí se mu daří unikat přes hornatou a radiací zamořenou krajinu, před divokými šelmami vyšlechtěnými v téže laboratoři. Jeho cílem však není utéct, ba dokonce ani přežít. Aby překazil plán na vyhlazení čtvrtiny světové lidské populace, musí obětovat úplně vše, včetně dětí, které ho zachránily. Dva muži závodí s časem, aby vyřešili záhadu, jejíž kořeny sahají až k první slavné věštkyni v dějinách – k delfskému orákulu. Jedna otázka však zůstává: Bude minulost stačit k záchraně budoucnosti?... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Last Oracle , 2008

janina66
janina66
12.12.2023 3 z 5

60-70%
Čtu Sigmu od začátku a tato kniha byla pro mě jedna z nejslabších.
Jediné kladné byl Monk.
Teď si dám od dalších dílů na chvíli oraz.

Timkim
Timkim
29.11.2023 3 z 5

Tak po vynikajících předchozích knihách této série mi tato moc nesedla. Nebylo tam to " něco" co mě nutí k dalšímu poslouchání. Autor jede šablonu jako přes kopírák, jen lokace je jiná. A popravdě tohle už bylo moc sci-fi. Uvidím jak díly další, které mám připravené, ale tato je jen průměr. 65%

petulik330
petulik330
22.11.2023 5 z 5

Co má společné Delfské oragulum z doby před 2 tisicy lety před naším letopočtem s vyvražděním romského kmene a únosem jejich dětí v patesatych letech dvacátého století a pak následně o dalších cca padesát let u vraždou bezdomovce?
Tuto otázku jsem si položila hned na začátku a nemohla jsem přijít na odpověď. Autor vám ji po malých dávkách dává w čtenář ke překvapen spojitosti mezi všemi těmi událostmi.
Jinak samotná kniha se odehrává ve třech propojených dějových linkách. První dějová linka se odehrává v Indii. Tito hrdinové jsou nebojácní a uniknou jakémukoliv pronásledování které ohrožuje jejich životy.
V druhé lince se dostaneme do Ruska kde muž bez paměti společně že třemi dětmi a Martou unikají jeho vězniteli aby splnili důležitý úkol. Muž je trochu Rambo, hrdina bez bázně a Hany. Ve třetí lince lince se autor zabývá spíže politikou a ukazuje : chcete li dobro musíte se někdy spojit s ďáblem.

namornice
namornice
18.10.2023 4 z 5

Hoši ze Sigmy přežijí vše! I radioaktivitu. V dalším akcí nabitém díle Jamese Rollinse strávíme velkou část děje v Černobylu, dozvíme se víc o historii Romů, o autismu a u toho všeho zachráníme svět před další hrozbou superpadouchů. Jako vždy jsem se u poslechu ale dobře bavila a těším se na další díl.

Zouhee
Zouhee
07.10.2023 2 z 5

Už druhá kniha (ze tří), která mne velice zklamala... Moc. Moc všeho. Dějových linek, zápletek, tajemna, podivna, násilí... Nevím, zda půjdu ještě do některé z dalších knih, ale možná ještě zkusím tištěnou variantu- zatím jsem využila nabídky audioknih. Načteno panem Zavřelem, ale vůbec mi to nesedlo, chyběl tomu šmrnc a švih, možná, kdyby to bylo víc v tempu, tak by to bylo příjemnější. Než jsme se proposlouchali ke konci jednoho popisu, už jsem si nepamatovala začátek problému. Za mě bohužel nedobré.

TeaPeter
TeaPeter
22.09.2023 4 z 5

Tentokrát velmi dobrý sci-fi thriller. Docela mě překvapila ta reinkarnace na konci. Rád bych věděl, jestli na to nějaký další díl naváže.

Veronika33
Veronika33
01.10.2022 4 z 5

Kniha sa mi celkom páčila, dej miestami veľmi aktuálny. Problém bol, že som nečítala predchádzajúce diely tejto série, takže som trošku nebola v obraze čo sa týkalo členov skupiny Sigma Force. Napriek tomu ma to bavilo a určite si ich ešte prečítam. Od tohto autora som ešte nečítala knihu, ktorá by ma nebavila, píše veľmi pútavo.

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
22.06.2022 4 z 5

(SPOILER) I tento díl si naštěstí drží nastavenou laťku a i když se točí okolo podobného tématů jako Černý řád tak mě bavil o dost více. Hlavně tedy v dnešní době když ještě připočteme, že autor vymyslel zápletku kdy Rusové "kují pikle a dělají ošklivé věci v Černobylu". Závěr knihy se mi moc líbil a celkový dojem z knihy u mě dost zvedl. Poslouchal jsem jako audioknihu. Škoda, že nebyla jako ty předchozí načtena pane Švarcem. Ale i tak jsem si poslech užil.

simona8022
simona8022
05.04.2022 3 z 5

První rande s autorem. Jedním slovním spojením bych ho vystihla jako: Nesmrtelný Indiana Jones.
Knihu bych zařadila do 3 kategorií, pouze jednu z nich (naštěstí tu nejrozsáhlejší) jsem si užila. Mám na mysli perfektní propracování příběhu, reálie, historické události. Další dva obsažené žánry mě bohužel rušily, asi nejsem primární cílovou skupinou. Sci-fi (hlavně v závěru) a drama prezentované honičkami na motorkách a v autech, počtem mrtvých kvůli záchraně jednoho života (to mi vždy přijde jako paradox), popisem rozstřílených obličejů apod., to asi k tomu pravému napětí nepotřebuji, naopak, tyto pasáže jen v rychlosti přelétnu.

Dudlík08
Dudlík08
03.02.2022 5 z 5

Autor má opravdu vše do detailu promyšlené. Super knížka!!!

tinka1974
tinka1974
24.01.2022 4 z 5

Opět výborný poslech. Tentokrát ale jen čtyři hvězdičky, protože mi to připomínalo první a třetí díl. Jakoby se tady ta dvě téma prolínala

sestricka1
sestricka1
03.12.2021 5 z 5

Výborná kniha, ještě ted po dočteni posledních řádků jsem stále myšlenkami v ději. A vím jiste, že to tak bude i několik dalších dní, týdnů a i za několik měsíců si na tenhle zajímavý , napínavý, výborně zpracovaný příběh jiste vzpomenu. Za mne plný počet hvezd

Jessybelle
Jessybelle
26.06.2021 5 z 5

V téhle knize je tolik reálných věcí, až to děsí. Jasně, příběh je smyšlený, ale autor tohle prostě umí...
Mám ráda knihy, které mě inspirují, abych si něco o daném tématu našla.
Ráda sleduji linii životů hlavních hrdinů, i když mi občas leze na nervy, že jsou v podstatě nesmrtelní, nicméně jim stejně držím pěsti, aby to dobře dopadlo ...
Za mě je tohle jedna z nejlepších knih...

JaneTrestry
JaneTrestry
08.06.2021 5 z 5

Rollins nikdy nezklame. Ani v této knize nezklamal a dokonce mi vehnal slzičku do očí. Tak dojemný, napínavý a krutě nebezpečný příběh jsem prožívala od začátku až do konce. Jako pokaždé. Tady mi chyběla Seichan, ale věřím, že se ji zase dočkám brzy. Všechny postavy ze Sigmy jsou mi sympatické a mám všechny ráda. Jsem za Sigmu moc ráda, protože tuto ságu čtu velice ráda. Obsahuje vše, o co se tak nějak zajímám i já. A vždy trnu hrůzou, jaký padouch se objeví a bude chtít zničit a obnovit nový svět. :D Plný počet. :)

Marsí5
Marsí5
07.04.2021 4 z 5

Příběhy Rollinse mají vždy stejné schéma (podobně jako u Browna ;-) ), ale i přesto jsou plné překvapivých zvratů, napětí a zajímavých informací. Závěr je vždy okořeněn trochou té fikce, kdy je už na každém čtenáři, jestli se s ním ztotožní nebo ne :-)
Tento konkrétní příběh podle mého trochu vybočoval, protože se nejednalo o historický artefakt v pravém slova smyslu, navíc i historické souvislosti nejsou tolik známé nezasvěcené populaci.
Přesto se s tím autor popral skvěle a opět vytvořil dílo, u kterého tajíte dech a vše prožíváte s postavami. Nemůžete ani přeskakovat v textu, protože jsou všechny části napsané poutavě a zajímá vás, jak dopadnou :-)
Osobně hodnotím Rollinse jako sázku na jistotu a můžu zatím doporučit kteroukoliv jeho knihu ;-)

saez
saez
31.03.2021 5 z 5

Tak něčím mě autor potěšil a překvapil. Pořád jsou všichni děsní supermani, ale člověk je má proto rád. Mým favoritem je ovšem Kowalski, nejlidštější postava ze všech :-)

Kami33
Kami33
13.03.2021 5 z 5

Nějakou dobu jsem od Rollinse nic nečetla. Ale i zde platí, že je to jako setkání se starým známým. Nic se nezměnilo... členové Sigmy jsou nebezpečně inteligentní, nadprůměrně fyzicky zdatní a Kowalski je trochu za troubu. (O to je však nám obyčejným smrtelníkům sympatičtější.) Nic z toho ale nevadí, protože to člověka stále baví.

jan0504
jan0504
27.01.2021 5 z 5

Ani tentokrát James nesklamal :-)

anibeni
anibeni
06.11.2020 5 z 5

Ani tento díl nemá chybu a knihu jsem četla s napětím, jak se vše vyvine a jak to vlastně dopadne.. Baví mě hrozně moc ty historické úvody a dějová linka knihy, kterou tato historická událost sleduje..

DarylDixon
DarylDixon
09.04.2020 4 z 5

Každý je tak nějak připraven, že čím dělší série je možnost, že kvalita půjde dolu. U těchto příběhů to zatím nehrozí, ale přihořívá. Tohle bylo mírně přehnané, ale i tak jsem si to užil. Nemá smysl o tom více popisovat, tuhle sérii je třeba číst.

James Rollins (p)
americká, 1961