Písečná bouře

Písečná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1088/bmid_pisecna-boure-Obx-1088.jpg 4 616 110

Sigma Force série

První kniha série Sigma Force. Sbírkami londýnského muzea otřese nevysvětlitelný výbuch – ničivá exploze, která zalarmuje tajné organizace na celém světě a odstartuje závod o to, kdo první odhalí, jak se to stalo, proč k tomu došlo a co to všechno znamená.

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Sandstorm , 2004

Mammoth
27.05.2016 3 z 5

Vcelku svižný příběh ála Indiana Jones. Nic převratného ale neurazí a postupem příběhu nabírá na zajímavosti i díky vědě a přírodním úkazům. Nakonec musím přiznat, že se pustím do dalšího dílu této série - jako oddychovka ideální.

BukaJ
24.04.2016 4 z 5

Dobré, ale přesto nejslabší dílo tohoto spisovatele, které jsem prozatím četl.

coffeelover2
31.01.2016 3 z 5

Toto je má druhá kniha od Rollinse a musím říct, že druhý díl ze série Sigma Force mi přišel více strhující. Tento díl byl taky dobrý, ale hlavní postavy se mi tolik nelíbily. Naštěstí jsem četla prvně ten druhý díl, jinak by mě možná autor tolik nauchvátil. Oceňuji nápad celé knihy a to jak autor propojuje možné s nemožným.

miloslav0399
04.12.2015 3 z 5

Komentáře k Sigma Force sérii mě zaujaly, a tak jsem se rozhodl začít pěkně od začátku Písečnou bouří. A musím říct, že jsem byl dost zklamán. Kniha mě ve střední části přímo nudila a přišla mi místy mimořádně přitažená za vlasy. Nejvíc mi ale vadila absence hlavní postavy - tu tady tvoří nesourodá skupina dobrodruhů (agent, mecenáška, vědkyně, student, kapitán lodi...). Někteří z nich jsou v příbehu naprosto zbytečně (autor jako by na ně v na rozsáhlé ploše knihy zapomněl) a k žádnému jsem nepocítil významnější sympatie. Aspoň, že záporná postava je jasná :-) Váhám mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec za "bondovský úvod", který s dějem knihy souvisí jen velmi okrajově, dávám 3. A s pokračováním Sigma Force váhám ještě víc...

ciaram
07.08.2015 5 z 5

K autorovi jsem se dostala přes komentáře u Reillyho - že Rollins je lepší. :o)
Vzala jsem tedy prvního knihu ze série - a ano, uznávám, je skvělý vypravěč. Postupně splétá nitky v gradující finále. Je akční, je i vtipný. A hlavně - rozhodně ještě i pár dní po přečtení si v hlavě přehrávám některé "scény" z knihy. Rozhodně se nejedná o jednohubku, protože těch informací ke zpracování je tam opravdu dost a tentokrát jsem se po těch místech i pídila na internetu.
Myslím, že by si zasloužil filmové zpracování.

Kllarriss
21.07.2015 4 z 5

Velmi poutavá kniha s dobrým spádem. Četla se mi velmi dobře, téměř jedním dechem. Podobná Brownově stylu. Stojí za přečtení....

Jessybelle
27.05.2015 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od Rollinse četla, a rozhodně nebude poslední. Četla se pomalu jedním dechem. vřele doporučuji. stojí to za to.

Perseus
03.05.2015 5 z 5

Další bomba od Rollinse. Knihy série Sigma force jsou podle mě nejlepší, co zatím Rollins napsal. Jako všechny chytí a nepustí dokud neobrátíte poslední stránku. Rozvržení knihy je klasické, jak jsme u Rollinse zvyklí, sonda do minulosti na vysvětlenou, postupná gradace již v současnosti a dramatický závěr a happy end na konec. Některé věci byly podle mě trochu jakoby z říše fantasy, ale celkově to ději nijak neubralo, spíš naopak. Takže můžeme zase na chvíli klidně spát, protože nad námi bdí superhrdinové ze Sigma force.

Jajulle
11.03.2015 5 z 5

Moje první kniha od Rollinse a moc se mi líbila. Občas to tedy bylo trochu přehnané a myslim že i nereálné. Dělaly mi problémy vědecké teorie, které jsem musela číst opakovaně, abych je pochopila - není to zorvna moje parketa :-) Už se těším na další jeho dílo

HEINZ
07.01.2015 2 z 5

Úseky zbytečně protahované. Připadalo mi, že se autor sám v ději stratil.

Alex.Barunka
26.10.2014 5 z 5

Jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst, protože mě opravdu pohltila. Nutila mě číst dál a dál, na každém kroku bylo nějaké překvapení, které doslova vyráželo dech. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Palec nahoru!

Vilas1979
01.10.2014 4 z 5

První kniha od Rollinse a vlastně i moje první v tomto žánru, tedy jsem vůbec netušil, co mne čeká. Začátek byl trošku rozpačitý, ale pak se to docela rozjelo, takový Indiana Jones říznutý Batličkou a Šifrou mistra Leonarda. Občas to bylo trošku přehnané, člověk nad tim prostě nesmí moc přemýšlet a pitvat to. Ale jako jo, docela se mi to líbilo, bavil jsem se a další knížky ze série určitě zkusím, jsem zvědav, co dalšího může tento žánr nabídnout.

Atak
25.09.2014 5 z 5

Super početní jako vždy.

xhinh01
24.07.2014 5 z 5

Výborná kniha, jako všechny od tohoto autora.

petka-2007
29.03.2014 5 z 5

Rollins opět nezklamal - moc mě to bavilo - napínavé, akční, mělo to spád. Autor se opravdu vyřádil (v dobrém slova smyslu) a já jen mohu obdivovat jeho fantazii.

anibeni
18.03.2014 5 z 5

Vynikající záležitost.... Klobouk dolů před tím, co vše se do takové knihy vejde... Od Rollinse jsem jako první četla Amazonii, která mě dostala a tak jsem se trochu bála toho, že další kniha od stejného autora bude zklamání... Bála jsem se zbytečně, kniha je čtivá, dobrodružná, vtipná a slzičky mi u toho několikrát taky ukáply..

between
18.01.2014 5 z 5

Autor nezklamal. Napínavé, zajímavé, s technicko vědeckými zajímavostmi. Budu se těšit na další jeho knížku, která se mi dostane do ruky.

ivca111
31.08.2013

Každá kniha od tohoto autora je čtivá,tato nezklamala.

Hespik
27.08.2013 5 z 5

tato kniha mne neoslovila tak jako ostatní knihy tohoto autora

arkel
21.08.2013

Nechci nikoho včetně autora urazit, ale nenapadá mě jiný výraz než totální slátanina...Kromě blbostí typu - sklo je výborný vodič elektřiny... Pár pěkných a napínavých míst je vykoupeno překombinovaným dějem, vedoucím až k nepřehlednosti...Kdyby autor ubral cca 170 stránek, mohla z toho být skvělá a napínavá knížka....První ze série Sigma Force mě dost odrazuje zkoušet další...Přitom ledový ostrov, byť s malými výhradami právě v nepřehlednosti, se mi velmi líbil...Třeba vás to zaujalo víc..Já bych dal 6 z 10 za snahu...

náboženství thrillery mystika

James Rollins (p)