Mapa z kostí

Mapa z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/bmid_sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4 535 94

Sigma Force série

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

Map of Bones , 2005

HynekBee
16.01.2019 4 z 5

Knížka pro oddech. Bavilo mě to.

verense
03.01.2019 3 z 5

To se takhle v baru sejdou Dan Brown, Quentin Tarantino a Rosamunde Pilcher, a s postupujícím večerem se jim v hlavě vylíhne myšlenka, že někde čmajznou pár encyklopedií a vydají spolu pod pseudonymem knihu...
Dobře, teď vážně: není to úplně špatné, ale úplně dobré taky ne. Místy je tam takový nával informací, že jde člověku hlava kolem, a nestíhá to vše zpracovat. Ale stejně jako první díl série, i tento mne podnítil k rozšíření vzdělání, takže převažuje spíše kladný dojem; je to prostě oddychovka od náročnější literatury.

dia.riedl
10.12.2018 3 z 5

Biblická evangelia, Tři králové, supravodivé zmagnetizovatelné zlato, Egypt, Alexandr Veliký, Sedm divů světa, Řecká mytologie, sadistický záporák, zrada na každém kroku, superinteligentní a vševědoucí členové Sigmy, romantická lovestory... No to už bylo na mě trochu moc. Ani po přečtení nemám ponětí, k čemu jsme jako měli dospět, co byl tedy cíl Dračího Dvora?? K čemu ty příběhy od Vigora.. Dohromady to vůbec nedávalo smysl.
Tenhle díl za mě dost slabý.
Jasně, akce, napětí ani humor nechybí...Ale jinak nic moc tentokrát.

DericCaster
21.11.2018 4 z 5

Další příběh ála Indiana Jones. Tak jako ostatní autorovi knížky se příbeh hezky četl, ale nic novátorského nečekejte. Je to skvělá knížka na vydechnutí a k odpočinku od náročnější četby.

Ramiel
23.10.2018 3 z 5

Hlavně při čtení knihy příliš nepřemýšlet, protože logika občas dostává na frak, a užívat si akci v zajímavých historických lokalitách. Nesmrtelnost a superinteligence hlavních postav v některých chvílích na mě také působí spíše negativně, ale to je prostě klasický rys všech amerických spisovatelů, nejen Rollinse... Kdy pár kladných amerických "superagentů" zničí mocnou starobylou "zločineckou" organizaci. Průměrná kniha, která není propadákem, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

mari.seri
10.09.2018 5 z 5

Moje první kniha od J.Rollinse a rozhodně ne poslední. Napsáno velmi čtivě, zajímavý příběh, napětí od začátku do konce. Zhltla jsem ji během pár dní na dovolené a už se těším až si přečtu další z této série.

dr.romca
11.06.2018

Moje první kniha od tohoto spisovatele a určitě ne poslední :))

Meri47
22.05.2018 5 z 5

Prostě super.

keddie1
17.05.2018 5 z 5

Další ze skvělých knih tohoto spisovatele. Už se chystám na další.

francouz
20.04.2018 4 z 5

Tak tentokrát to bylo určitě zajímavější než v prvním díle. Nebylo to sice opět vždy uvěřitelné, nemyslím tím nyní fikci a zakomponované biblické tři krále, ale mám na mysli nezničitelné americké akční hrdiny.
Ale na druhou strnu právě zakomponování jejich italských kolegů a hlavně půvabné rachel do příběhu, jim přidalo takový pro mě chybějící lidský prvek, který v prvním příběhu chyběl. Sice opět velitel Gray je opět takový ten správný super hrdina a Rachel občas hledá sama sebe, do toho x dalších postav, které zamotávají již tak zamotaný příběh.
Ano mnozí čtenáři porovnávají Jamese Rollinse s Danem Brownem, ale musím říci, že kde James pouze naznačuje, nebo se lehce dotkne , tak Dan popíše daleko podrobněji. Tím nechci říci, že je Brown lepší, jenom se každý vyjadřuje jinak. Na druhou stranu tato knížka nepostrádá akci a v tomto je James daleko přímočarejší a čtivější. Tato knížka se četla daleko lépe než ta první.

Ferry9
05.04.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četl jako první knihu od J. Rollinse a opravdu skvělá. Nemohl jsem si ji vynachválit. A proto od té doby jsem přečetl všechny jeho knihy a opravdu paráda.

Malarkey
07.03.2018 4 z 5

Omylem jsem si v knihovně půjčil z této série již druhý díl, ale když jsem se začet, nedokázal jsem odtrhnout oči. To se mi poslední dobou stává málokdy, ale přecijen. Kniha je klasickou teorií, kdyby tak by...která má základnu v historii a odehrává se v dnešní době. Příjemně se to čte, také hlavně proto, že o akční kapitoly nebude nouze. Možná je to trošku bráno s nadhledem, ale o to více jsem se u toho bavil.

Gynger
03.02.2018 5 z 5

Opět super kniha od mého oblíbeného spisovatele. Super děj, spousta hádanek a zvratů. Těším se na další případ Singma Forse

Majdule
25.01.2018 4 z 5

Pro mě vynikající thiller s nádechem biblického tajemství Tří králů a supermoderních vynálezů. Akce střídá akci, tým sympaťáků je velmi dobře namíchaný, jejich velitel z rodu úžasňáků, jehož špatné vlastnosti jen podtrhují charisma. Hlavní ženská postava je nádherná, inteligentní a schopná. Autor si s námi skvěle pohrává a daří se mu neprozrazovat nic předčasně. Umí vzbudit pochybnost a překvapit. Dopřeje čtenářům i úžasné rozpletení a já osobně vítám i ty emoční vsuvky. Pohádka? Ale samozřejmě, proto to čteme. Potěšení z čisté žánrovky.

Reat
28.12.2017 2 z 5

Nebavilo, ani trochu. Dokonce ani ne tak, abych to dočetl, a to už jsem se dokázal donutit do jinačích "majstrštyků". Tohle je ovšem tak epicky vyhlížející rozvláčná nudná blbost, až to nebylo hezké. Nic proti těm, kterým se to líbí, vyjadřuji jen svůj názor. Nenávidím skákání po kapitolách z místa na místo a do jiného času, a když to autor neumí zabalit do srozumitelného a čtivého příběhu, ať se na to snad radši vykašle. Postav "jak na orloji", přičemž nerozumíte ani jedné, natožpak s nějakou sympatizovat. A těch krávovin......proti Rollinsovi je studnice pravdy a vědění i takový Dan Brown, a to už je co říct. Někdy, za čas, za dlouho možná od J.R. zkusím něco jiného, ale teď ne. Nechci dát úplný odpad, dám dvě, ale křivdím jiným, vím to.

Kalina
15.08.2017 5 z 5

I v druhém dílu série J. Rollinse jsem poznala a pochopila další události z historie. Skvěle popsáno a zabaleno do čtivého oříběhu.

TeaPeter
01.08.2017 3 z 5

Proti prvnímu dílu byla tato kniha o celý pytlík hašlerek slabší. Byla zbytečně a nelogicky překombinovaná. A přitom tam byla spousta zajímavých nápadů... Přesto musel jsem se dost přemlouvat, abych ji dočetl - že to jako stojí za to. A ten přeslazený epilog to jen dorazil. Snad to příště bude lepší.

Pavlnka
18.07.2017 5 z 5

Bohužel nečtu díly po sobě tak, jak byly vydány. 2. díl se mi opět moc líbil a některé věci z dílů příštích, které jsem už přečetla, mi vysvětlil :-D. Já doporučuji.

Hajana
13.06.2017 4 z 5

Druhý díl série se mi také velmi líbil, ikdyž byl o "hašlerku" slabší než první, ale faktem zůstává, že Pan Rollins je zkrátka Pan spisovatel.

trudoš
29.05.2017 3 z 5

I když příběh získal oproti jedničce značné odlehčení a v akčních scénách funguje zcela akurátně, konspirační linie působí naprosto zmotaně. Autor si svéhlavě pohrává s historií a postavám pak vkládá řešení prakticky do úst, často z nesmyslných indicií. Tam, kde je Dan Brown ve své fabulaci přesvědčivý, James Rollins až trochu komicky napasovává různé skutečnosti, jak právě potřebuje, aniž by to však mělo vždy stoprocentní logiku. Z každého nalezeného žbleptu je tak vyvozena ta správná stopa ukazující k pokladu, i když jde občas o do očí bijící pošetilost.
Ale jinak zatraceně dobré. Adrenalinem podbarvená akce šlape jedna báseň, střižená po vzoru velkolepých blockbusterů, řemeslně vygradovaná přesně tak akorát, aby brala dech v těch nejnapínavějších momentech. Navíc začíná fungovat humor mezi parťáky ze Sigmy Force. Postavy už nesplývají v jednoho kolektivního hrdinu, ale rýsují se rozdílné a zapamatovatelné charaktery. Zábavné, tajuplné, strhující. Prostě řízná oddechovka jak má být.

detektivní a krimi romány

James Rollins (p)