Mapa z kostí

Mapa z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/bmid_sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4 534 94

Sigma Force série

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , BB art

Map of Bones , 2005

Eicherik
21.03.2021 3 z 5

Ani druhý díl série Sigma Force mě zatím nepřesvědčil, abych si ji zařadil mezi oblíbené. Na můj vkus obsahuje zbytečně moc stříleček a honiček. Mystická část byla místy zajímavá, ale často ve finále vyznívá jako okultní Disneyland. Charakter jednotlivých postav je velmi plochý. Nejzajímavější byla asi nonna Camilla. Nicméně se z určitostí pustím do třetího dílu s názvem Černý řád.

saez
17.03.2021 5 z 5

Šmarjá, to zas byla jízda. Autor to s námi koulí na hranici absurdna, opět s bandou neprůstřelých Janků, ačkoli...toho Monka mu asi neodpustím.

iskovsky
03.03.2021 2 z 5

...po tejto knižke sa James Rollins v mojom mozgu usídlil vedľa špenátu s vajcom v oddelení s názvom: Never More...

tinka1974
09.01.2021 5 z 5

I tentokrát šlo o audio knihu. Znovu musím říct, že se velmi hezky poslouchala. Příběh úžasný, napínavý, hezky načtený. Na mě trochu komplikované. Jsem delší dobu ze školy, a už mi to tolik nepálí, co se fyziky a chemie týče. Když jsem se přestala snažit pochopit technické věci a držela se jen časové linky, myšlenkových pochodů hrdinů a samozřejmě vývojem vztahů mezi nimi, jak postupně vyplouvala fakta z minulosti na povrch, nestačila jsem se divit. Za mě pět hvězdiček

DomenicaRisa
02.01.2021 5 z 5

V tomto díle se setkáváme se Seichan. Jedna z nejlepších postav celé série. Počátek jejího vztahu s Grayem je zde vykreslen do té míry, že čtenář může cítit příslib něčeho nevysloveného. Pochopení vědeckých prvků tady vyžaduje opravdu pozorné čtení a taky trochu googlení. Opět skvělé popojení reálného s mystičnem a legendami.

hnusák
21.11.2020 3 z 5

Kniha je bezesporu čtivá a má spád, prostě další akční oddychovka. Co mne vytáčelo, to byla spousta chyb v překladu, až jsem se přistihl, že maně hledám další a další, za to tedy palec dolů.

pismenkovyJoe
20.09.2020 4 z 5

Kniha je akční a plná zvratů. Obsahuje také spoustu zajímavých informací, asi u žádné jiné knihy jsem nepoužil během čtení tak často google k dohledání dalších podrobností ohledně něčeho co bylo v příběhu zmíněno. Sigmu určitě doporučuji.

INCOGNITOREADER
07.09.2020 4 z 5

Poslouchal jsem jako audio knihu. Je hodně dobře načtena panem Jiřím Švarcem. Jinak platí to stejné co u prvního dílu. Příjemná oddechovka, která nemá hluchá místa. Tenhle díl se dá směle přirovnat k Danu Brownovi. Určitě budu v sérii pokračovat.

caldap
26.08.2020 5 z 5

Kniha plná dobrodružství, napětí a hledání dávných artefaktů. Tento spisovatel opět nezklamal.

Jessybelle
19.06.2020 5 z 5

Kniha je čtivá, dost akční, téma zajímavé, možná až moc mrtvol. Sérii nečtu postupně, což je škoda, nicméně se postupně dopátrávám osudů hlavních hrdinů... Určitě budu Sigmu číst nadále.

LiberX
04.05.2020 3 z 5

3.5* Příjemná oddechovka, která je ve všech ohledech lepší, než první díl. Především již nesledujeme pouze jednu hlavní postavu, ale celou skupinu snadno zapamatovatelných postav, jejichž charaktery a proplétající se osudy vybízí k pokračování.

Jen těch neuvěřitelných vynálezů, biblické mystiky a záhad, které Rollins dokázal zamotat dohromady, bylo až příliš. Na druhou stranu se díky tomu může zvídavý čtenář dozvědět i řadu zajímavostí.

Lze doporučit všem, kteří mají rádi Indiana Jonese a (filmového) Jamese Bonda.

Jara 56
26.12.2019 4 z 5

Líbilo se mi to, chystám se na dálší díl.

Kerberos
12.11.2019 3 z 5

Druhý díl je o něco lepší než první,ale stejně příliš mnoho krve a mrtvol.Asi si od Rollinse chvíli odpočinu.

kokosek
30.10.2019 4 z 5

Takže jak jsme čekal, po prvním dílu je tady vše tak nějak lepší. Méně faktických chyb (v rámci druhu literatury - žádná fakticky odborná kniha to není). Na začátku vysvětleno co se stalo a jak se bude v Sigmě pokračovat. A konec ukazuje, že stejně se bude i pokračovat. Jen bych ubral občas až moc podrobné popisy a nudné vysvětlování. Ale asi budu v brzké době se Sigmou dále trávit zimní večery.

DarylDixon
10.09.2019 4 z 5

Přesně jak jsem tušil. Je to lepší, výraznější a čtivější. Dokonce i určitý odsun osob trochu zdramatizoval vývoj příběhu. Postavy jsou přehledné a není s nimi problém. Záhady zůstávají a já také. Už mám přečteny dvě knihy a tak teď sérii rozhodně neopustím.

zuzana1995
21.06.2019 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé čtení.

jindrich7442
16.05.2019 5 z 5

Opět mě příběh nezklamal. Jediným problémem pro mě je, že čtu série de facto odzadu. Takže Vím, že Rachel a Gray nejsou pro společný život to pravé ořechové :-D , ale napětí, mytologie a mystika zkrátka Rollinsovi knihy doprovází ve všech knihách.

PetaZ
27.04.2019 4 z 5

Kniha se mi libila, ale vadilo mi hodne se opakujici stejne situace, proto hvezda dolu

Lenisk@
23.03.2019 2 z 5

Oddechovka, která se však místy neskutečně vlekla. Tak trošku slátanina všeho možného (od neuvěřitelných záhad, na které doteď! nikdo nepřišel, po nesmrtelné hrdiny s kapkou love story), což mě vlastně dost zamrzelo, protože Rollinse jsem měla vždycky ráda.

CharlesWard
16.03.2019 2 z 5

Akční slátanina nesmyslů, jejichž zbytečnost dokazuje useknutý a vlastně úplně zbytečný dada závěr.

detektivní a krimi romány

James Rollins (p)