Mapa z kostí

Mapa z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1087/bmid_sigma-force-mapa-z-kosti-sHT-1087.jpg 4 534 94

Sigma Force série

Druhá kniha série Sigma Force. Stal se nelidsky krutý zločin s hroznými následky, které jsou stejně nemyslitelné jako nevyhnutelné. Během bohoslužby v katedrále v německém Kolíně nad Rýnem rozpoutala skupina ozbrojených vetřelců přestrojených za mnichy běsnění plné krve a hrůzy, když zavraždila kněze i shromážděné věřící. Zabijáci si nepřišli pro zlato ani cenná umělecká díla, ale pro poklad nevyčíslitelné hodnoty: uchovávané kosti Tří králů, kteří se kdysi přišli poklonit novorozenému Spasiteli. Útočníci za sebou nechávají masakr a prchají s trofejí, v jejíž moci je přetvořit celý svět.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , BB art

Map of Bones , 2005

petulik330
petulik330
16.03.2024

Kniha byla vcelku dobře napsaná, ale moc mě nenadchla. Do čtení jsem se musela místy nutit. Zkusím další knihu a uvidíme. Snad se mi další příběh bude líbit více

Kortez
Kortez
14.03.2024 2 z 5

Audiokniha poslouchaná v autě. Většinu času jsem měl pocit, že poslouchám literaturu faktu, neustálé školení ohledně náboženství, okultismu, fyziky, chemie, dějepisu atd, atd. Těch konspiračních teorií bylo na mně už prostě příliš. Oproti prvnímu dílu série pokles.

Eliska07
Eliska07
17.01.2024 5 z 5

bezva pohádka pro dospělé k odpolednímu čaji jak dělaná

15.01.2024 2 z 5

Je to čtivé; občas trochu přímočaré, což může být trochu otravné, ale pro masového čtenáře to je právě příjemné.

Mám ale velký problém s tím, že vysvětlující poznámky, které mají uvádět věci „zdánlivě z říše sci-fi“ na pravou míru, jsou snůškou hovadin. Autor V TÉTO SEKCI nepokrytě tvrdí, že homeopatikům blízké přípravky (prodávané v USA za těžké prachy) jsou skutečný věděcký objev, a vystaví na tom celý děj románu. To mě uráží.

inferno08
inferno08
07.01.2024 5 z 5

Ok, tak jsem si našel nového autora a mám před sebou minimálně ještě 14 knih ze série + dalších x mimo série.

Mám rád Indiana Jonese, PC hru Broken sword a podobně a série Sigma Force se nese přesně v tomto stylu.

Neříkám, není to bůhví jaké dílo, ale je to přesně to, co momentálně od knih očekávám. Zábava, napětí a zároveň i poučení. Prostě se to dobře čte a mě to baví. Takže super!

Tupoun
Tupoun
08.12.2023 5 z 5

Jsem v pasti. Jestliže jsem dal 5 hvězd Brownovu Bodu klamu, nemám žádný důvod reagovat na Mapu z kostí jinak. Vlastně ten styl vystavění příběhu mně připadá v mnohém podobný. James Paul Czajkowski alias James Rollins vychází rovněž z mnoha pravdivých vědeckých i historických podkladů a ve chvíli, kdy kroutíte hlavou, že to teda už moc přehání, tak bádáním zjistíte, že se popisovaná věc skutečně stala. Takže nakonec přestanete přemýšlet, co je skutečnost a co nadsázka a necháte se unášet dějem mezi vraždami, poklady, zázraky a výmysly. Výborné odpočinkové dílo. Oproti první knize už mně připadá vycizelovanější, nikoliv tak gulášovité. Já jsem se před spaním nebo u jídla (ano, vím, že se u jídla nemá číst, ale mě nemá kdo okřiknout, a to kdyby ještě někdo věděl, že jím vleže...) bavil dobře a chtěl jsem se stát vrahem hlavního záporáka. Pomalým vrahem. Abych jen nechválil - já jsem rád, když se během dne dostanu do práce, možná do města a domů. A oni si poletují z Ameriky nebo Itálie do Německa, pak do Afriky, do Francie, všude je čeká všechno přichystané, kafe je čerstvě zalité... Ale když to pominete, užijete si i ve svém akčním rádiusu deseti dvaceti kilometrů.

Timkim
Timkim
10.11.2023 3 z 5

Tak tady se mi bohužel líbil jen začátek. Jinak to bylo samé plácání víře, bibli, křesťanství, .....akce minimum. Jedna ze slabších. Tím i mé hodnocení. 60%

iveta3689
iveta3689
30.09.2023 3 z 5

Dobré, napínavé, některé pasáže zbytečne natahované. Celkově lepší průmer 3,5/5*.

janina66
janina66
09.09.2023 3 z 5

Mně se naopak líbila více jednička Písečná bouře.
Je to nejspíš obsahem této knihy, náboženská a templářská historie a spousty keců kolem a kolem. Za mě málo akčních scén.
Ale moc se mi líbilo potápění pod zničeným majákem.

m2056
m2056
02.09.2023 4 z 5

Čte se dobře ale po prvním knize jsem čekal trochu víc.

19.05.2023 2 z 5

Četlo se to dobře, to ano. Bylo to ale zoufale přeplácané. A největší problém mám s tím blábolem o zlatu, který autor vydává za žhavou vědeckou novinku.

Není tomu tak, je to kravina na úrovni homeopatie, která se snaží z lidí vymámit peníze. (Vážně si myslíte, že byste to koupili na Amazonu za pár dolarů? https://www.amazon.com/Monatomic-Gold-White-Powder-Grams/dp/B00AJD1K3O)

LuciaSangster
LuciaSangster
26.02.2023 5 z 5

Milujete Indiana Jonase či filmy/ knihy o hledání pokladů? Tak tohle je série přesně pro vás! Rozhodla jsem se, že vás provedu celou touhle sérií, protože je tak dokonalá, že si zaslouží spatřit světlo světa.

Zde se potkáme z novými hrdiny, kteří nás provádí celým příběhem. Já jsem osobně četla už šest dílů, takže jsem si dvojku přečetla znovu a opět mě uchvátil velitel Grayson Pierce.

Autor si dal s knihou hodně práce, protože zde najdete reálné i smyšlené informace o hledání pokladu. Někdy do svých děl píše, kde našel inspiraci a s kým byl v kontaktu.

Jeho série je propracovaná od začátku až dokonce. Nemusíte se bát! Najedete zde spoustu humoru, akce, ironie, sarkasmu, napětí, tajemna a mnoho dalšího. Příběh vás udrží u čtení a hltáte každé slovo. Nejlepší na téhle knize je, že je tu tolik zvratů, které nečekáte, že jste neustále překvapeni a chcete víc a víc.

Knihy Rollinse mě vždycky nutí zapřemýšlet nad různými věcmi a něco si dohledávat o dané situaci.

Rav3n
Rav3n
01.02.2023 2 z 5

Jsem velká fanynka nejrůznějších fantasmagorií a konspirací, ale tohle byl tzv. úkrok stranou. Poslouchala jsem v audio verzi a možná i proto jsem tak nějak překvapená. Co to bylo? Přišlo mi to takové plytké, trochu i nemotorné, postrádalo to jakýkoliv hlubší smysl, charakteristiku postav a jejich myšlenky. Po dvou dnech nevím o čem kniha byla, někdo už trefně přirovnal k Danu Brownovi, s čímž mohu jen souhlasit, protože s jeho knihami to bylo stejné. A proč nechci dobře hodnotit? Fakt je to slátanina.

rafan65
rafan65
03.01.2023 5 z 5

Je to druhá kniha ze série Sigma Force,kterou jsem přečetl a klidně můžu napsat že Písečná bouře první kniha ze série je výborná a Mapa z kostí je přímo vynikajíci. Mám rád historii, hlavně evropskou, takže toto téma mne oslovilo. Určitě budu Sigmu číst nadále.

jan7113
jan7113
16.10.2022 4 z 5

Řekl bych, že je to taková brutálnější obdoba románů Dana Browna - hledání indicií, které vedou stále k dalším. Jen těch mrtvých je tady mnohonásobně víc. K tomu má Sigma skoro neomezené možnosti a vybavení, z něhož má velitel Pierce většinu ve svém vaku. A je jedno, jestli se jedná o zábleskové granáty, soupravy na noční vidění, speciální kamery, notebooky nebo třeba trhavinu C4. V románu si užijeme zrady, spojenectví, dvojitých agentů, tajných organizací i tajných služeb. Užijeme si letadel, satelitů, pistolí mnoha typů, pušek, kulometů, létajících dýk, harpun, ba i torpéda. Na řadu přijdou biblická evangelia, faraoni, řecká mytologie, Alexandr Veliký, templáři, zednáři, kámen mudrců, supravodivost i magnetismus, a nebyl by to James Rollins, aby to vše nějak logicky nepropojil. Zkrátka - je to divoké, ale dobré.

namornice
namornice
30.01.2022 4 z 5

Napínavé a čtivé jako vždy.
Styl psani Jamese Rollinse mi sedi.
Mapa z kostí je akcni oddechovka odehrávající se jako už tradičně u Rollinse na několika atraktivních lokalitách -  tentokrát se točíme kolem 7 divů světa a u toho pořešíme staré biblické záhady. I když je Mapa z kostí asi jeden ze slabsich dilů serie i tak mě čtení bavilo. Dobrý mix akce, dobrodružství a historie.

jirka9453
jirka9453
24.01.2022 4 z 5

I druhý Sigma román za sebe můžu určitě doporučit. Knížka se četla dobře, rychle, měla rytmus i plno zvratů. Historické pozadí v koktejlu s akcí mi sedělo. Pro milovníky dobrého čtiva nebo pro fanoušky dobrodružství a akce - dejte jí šanci, za mě určitě nebudete litovat :-)

bekule
bekule
13.10.2021 3 z 5

2,7
Zatím ani druhý díl Sigmy nedosahuje kvalit Rollinsových samostatných knih.Zbytečně přeplácané, čtenář je zahlcen akčnímy scénami ovšem bez většího napětí.

Michaela999
Michaela999
20.06.2021 4 z 5

Jsou lepší díly. Ale bavilo mě to. Knihy Rollinse mě vždycky nutí se zamýšlet nad různými věcmi a něco si dohledávat. A právě proto mě jeho knihy baví...výstižně na konci napsáno hledejte a naleznete :)

vladka16
vladka16
08.06.2021 5 z 5

Na co psát sáhodlouhé komentáře a rozbory - mám to ráda napětí ,tajemství, překvapení.

detektivní a krimi romány

James Rollins (p)