Labyrint z kostí

Labyrint z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290252/bmid_labyrint-z-kosti-z3l-290252.jpg 4 356 73

Sigma Force série

Sigma Force řeší záhady kolem ztracené Atlantidy… V odlehlých chorvatských horách dojde k podivnému objevu: v podzemní jeskyni se nachází stovky let stará katolická kaple s kostmi neandrtálské ženy. Nástěnné malby v sousední jeskyni vyprávějí příběh o velké bitvě mezi kmeny neandrtálců a nestvůrnými postavami ze stínů. Kdo je tím tajemným nepřítelem a co malby znamenají? Tým vědců, který se snaží na tyto otázky najít odpovědi, je napaden a souběžně s tím kdosi krvavě zaútočí na výzkumné středisko primátů v americké Atlantě. Jak tyto útoky souvisejí? Kdo za nimi stojí? Vyšetřování zavede velitele Graye Pierce ze Sigmy Force do minulosti vzdálené 50 000 let, kdy se náhle rozvinula lidská inteligence, a k boji o budoucnost lidstva, který probíhá po celé Zemi. Sigma se pouští do dosud nejnáročnějšího úkolu, jenž ji zavede do pravěkých chodeb v Ekvádoru probíhajících pod celou Jižní Amerikou, k záhadám kolem ztracené Atlantidy a k tisíce let staré nekropoli s kostmi našich předků. Gray Pierce a jeho tým budou nakonec čelit největší hrozbě: dávnému zlu, znovuzrozenému moderními genetickými metodami, dostatečně silnému, aby ukončilo lidskou nadvládu nad světem. Tentokrát však Sigma zaváhá – a svět, jak ho známe, se jednou provždy změní.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

The Bone Labyrinth , 2015

veronika4001
20.04.2024 5 z 5

Narativní styl vás rychle přenese do děje. Kromě toho jde o zajímavé téma, přírodní námět mě vždy zajímal a pohltil. To je návnada na mě.
Podzemní řeky, závrty, jeskyně.
Vždycky řeším, zda takové skvosty číst o chvilkách volna, nebo si je nechat na víkend, o kterém si je plnohodnotně užiju.
Knihy od Jamese Rollinse a Lincolna Childa s Douglasem Prestonem jsem si musela z knihovny na střídačku půjčit dřív, než budou nedostupné (u Dračí hory jsem zaváhala).
Jeskynní systém, pokladnice pravěkého života; malby bohatší než Chauvet a Lascaux, petroglyfy, stalagmity, stalaktity, heliktity.
Velký skok.
Zazděný tunel.
Ostatky Homo neanderthalensis.
"Ať tudy nikdo neprojde, pokud nechce přivolat hněv samotného Boha."
Kilometry chodeb, jeskyní, podzemních jezer.
Charybda.
Je to dobrodružný, akční, napínavý thriller, který mě přenesl hlavně do jiné atmosféry, do jiného prostředí.

Oli1104
04.04.2024 5 z 5

Napinave, ctive, zajimave. Davam 5 hvezdicek, byli to bezva pocteni a doporucuji dale.

cryingPickle
21.01.2024 5 z 5

Zatiaľ jedna z najlepších častí tejto série. Baako a Joe v tejto časti boli super. Musím priznať, že na konci mi aj nejedna slza vypadla z očka, bol to naozal dobre napísaný epilóg.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Pokiaľ máte radi konšpiračné teórie, zaujíma vás Atlantída, špionáž, etika génového inžinierstva, to ako to mohlo byť s Adamom a Evou a hlavne prečo sa pred 50 000 rokmi náhle obrovským skokom rozvinula ľudská inteligencia (pomohol nám niekdo, inak by naša civilizácia zanikla?), tak odporúčam túto knihu. Pripadalo mi to občas ako sci-fi, no na konci knihy autor dáva vysvetlenia odkiaľ čerpal materiál na túto knihu a už to ako s.f. vôbec nevyzeralo.

namornice
17.10.2023 4 z 5

Další klasický Rollins s dalším akčním, konspiracemi nabitým thrillerem. Hoši ze Sigmy opět zachraňují, co se dá. Od chorvatských jeskyní až po pravěké chodby v Ekvádoru už zase zachraňují svět. Všechny knihy Sigma Force jsou takovou pohádkou pro dospělé, ale u tohoto druhu literatury je to OK a pro pobavení a odreagování za mě v pořádku. Líbilo se mi, že víc prostoru dostal Kowalski, ale ten konec, ten mě teda nepotěšil.

Dudlík08
26.09.2023 5 z 5

Dala jsem si pár měsíců oddych od této série a jsem ráda, že pokračování četby zrovna vyšlo na tuhle knížku. Líbilo se mi zapojení Baaka do děje a nové postavy na scéně. Už teď mě zajímá co se bude dál dít s tím velkým hromotlukem, který má oblibu v granátech :)

Arev122
21.09.2023 4 z 5

Napínavé čtení, trochu jako sci-fi. Vede i k zamyšlení, jak vlastně vznikl přemýšlivý člověk.

Čand@
18.09.2023 2 z 5

Keď spatláte dohromady Indianu Jonesa, Roberta Langdona a Jamesa Bonda a prihodíte k tomu snáď všetky konšpiračné teórie, na ktoré si len spomeniete, vznikne vám približne toto. Ak máte na to žalúdok, nervy a čas, pustite sa do toho. Ale myslím si, že napríklad Čapkovo Povídání o pejskovi a kočičce (ako varili) je možno zmysluplnejšie. Pritom to začalo tak dobre. Škoda.

Zouhee
30.06.2023 5 z 5

Tak ještě Nikdy jsem nečetla akční thriller. Občas se na něco kouknu zfilmovaného, ale opravdu mě nenapadlo, že se dá ta akce převést vůbec do knihy... Ale bylo to Báječné! Tedy to není asi to správné slovo, ale já normálně čtu knihy hloubavější, založené na kráse jazyka a myšlenek, s filozofickým podtónem... To tato kniha asi není, ale to nevadí, protože to, co je, je perfektní!!! Mně se to tak moc líbilo, a jsem šťastná, že je celá série. Náhoda mě posunula někam, kam bych sama vůbec nevstoupila, a jsem fakt ráda, že jsem se do toho pustila. Napětí, příběh, postavy sice nejsou nějak extra prokreslené, ale v tomto provedení to nevadí, domýšlím si své a třeba bude i více informací v ostatních dílech. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček :-) :-)

Arwen777
25.02.2023 2 z 5

Tak tento typ literatury není zřejmě můj šálek kávy. Celý příběh včetně tématu, děje, postav a akcí mi přišel přehnaný, nepravděpodobný a vykonstruovaný pouze tak, aby akce stíhala akci a hrdinové se mohli ukázat jako správní neporazitelní agenti. Nejlepší postava jednoznačně Báko a ještě Kowalski, ti jediní mě drželi u knihy.
Pro mě ztracený čas a tohoto spisovatele rozhodně vyhledávat nebudu.
Poslouchala jsem jako audioknihu a ani načtení se mi vůbec nelíbilo. Nepamatuji se, že bych někdy slyšela tak špatnou interpretaci.

Patapuf
06.12.2022 4 z 5

Za mě pěkný... rozdělený do dvou dějových linek.... celkem to odsýpalo až do konce..... trochu sci-fi, ale tak s tím se počítá.... spíš mě vyděsila zmínka na konci po deseti letech... autor docela vystrašil... je to můj neoblíbenější člen týmu...

Timkim
02.11.2022 3 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity. Chvíli mě bavila jedna linka a druhá nudila, po pár minutách zase opačně. Bylo to takové rozkolísané. Téma jistě zajímavé, avšak některé úvahy byly už skoro na hraně. Myslím si, že je to lehce zapomenutelné. Zlatý střed.

tamara1351
01.01.2022 3 z 5

Tak nakonec jsem i slzu uronila,ale můj šálek kávy to není.Po knize jsem sáhla spíše ze zvědavosti.Téma genetických pokusů, hledání původu lidské inteligence,kdo byli Adam a Eva,pravda nebo fikce, otázky k zamyšlení,to vše bylo čtivé a pro mě velmi zajímavé,ale bohužel postavy v sobě neměly žádnou energii,byly absolutně ploché.Jedinou vyjímku snad tvoří Baako a Kowalski.Takže za mě stačilo.

DarylDixon
29.11.2021 5 z 5

To je v sérii první příběh, který se mi zdál perfektní. A jsem za to rád. Děj se posouvá, je tu napětí, akce - prostě velmi dobré.

Ira13
24.08.2021 5 z 5

Tak nevím...pravda - fikce? Až mě chvílemi mrazilo.. Dobře napsané, čtivé. Jen ten konec - co se stalo s tátou?

ViolettaCh.
14.03.2021 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora mi signalizuje, že budu mít nového, oblíbence. Děj byl velmi bohatý, dobře propracovaný, odehrávající se na různých místech světa, nechyběl ani humor. Byť nemám ráda knihy, kde se týrají zvířata, tak tady to naštěstí dopadlo relativně dobře, konec knihy s goriláčkem Baakem byl velmi dojemný.
Protože jsem byla před rokem a půl v pekingské zoologické zahradě, musím dát autorovi bohužel za pravdu, že ty poměry pro zvířata jsou tam - s výjimkou čínského národního pokladu pand, které mají pěkné pavilony, výběhy i ubikace - opravdu dosti tristní. Taky jsme se rozčilovali nad tím, proč ta ostatní zvířata vůbec chovají, když jim neumějí udělat vhodné prostředí a životní podmínky. Viděla jsem tam například docela velkou smečku vlků v malém prostoru na holém betoně, obehnaném drátěnkou, kde vůbec nic jiného nebylo. Podobně v jiných klecích resp. v ohradách na betonovém prostranství (žádná tráva, hlína, stromy, porosty, hrací prvky pro zábavu zvířat, jak bývá v ZOO standardem) byly smutné opičky a další apatická zvířata.

janina66
09.02.2021 5 z 5

Velmi napínavé a dobrodružné. Ovšem ty pokusy v Pekingu, to je fakt nechutné. Konec mě dojal, až pár slz ukáplo. Ale co ten konec měl znamenat (s tátou Baaka)?

Leona333
26.10.2020 5 z 5

Tento autor, dle mého stoupá s každým novým, napsaným příběhem - knihou po pomyslném žebříku výš a výš. Jeho knihy jsou více vybroušenější, plné napětí a záhad, díky kterým se nemohu od nich jen tak odtrhnout...!

burianek
11.08.2020 5 z 5

Od Rollinse jsem dosud četl jen Amazonii, která se mi líbila a pak ještě jednu, už si nevzpomínám co to bylo, a to mě zklamalo. Letos jsem si na dovolenou koupil Labyrint z kostí v levných knihách za 67kč. Říkal jsem si, že když to bude blbost, tak mi nebude líto to hodit do ohně. No a přečetl jsem na jeden zátah. Jo, ano, jsou tam akce trošku přehnané, ale to ignoruju. Chystám se pro další díly. Jde o velmi příjemné oddychové čtení a určitě je i mnoho námětů k zamyšlení. Líbí se mi Pravda nebo fikce na konci knihy. Určitě dávám přednost knihám, kde dojde k vysvětlení a z mé strany k pochopení, i když vím, že nemusí jít o absolutní pravdu. Nesnáším filosofování a kladení otázek bez odpovědí. Nejvíc se mi líbily věci, které určitě možné budou nebo dokonce už jsou. Zásahy do genetiky, inteligence opic atd., Užil jsem si to.

zuzana1995
25.06.2020 5 z 5

Tento díl, byl pro mě nejemotivnější s dosavadních dílů. Už dlouho se mi nestalo, aby mě děj knihy dojal až k slzám a to hned několikrát.... v některých pasážích jsem přes slzy až neviděla... Jen mě děsí závěr knihy, uvidíme co ukáže další díl...

James Rollins (p)
americká, 1961
2008  86%Amazonie
2013  81%Krvavé evangelium
2006  86%Mapa z kostí
2007  88%Černý řád
2008  88%Jidášův kmen

Kniha Labyrint z kostí je v