Jidášův kmen

Jidášův kmen https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1083/bmid_sigma-force-jidasuv-kmen-o1F-1083.jpg 4 463 54

Sigma Force série

Na palubě zábavní jachty proměněné v provizorní nemocnici pátrají doktorka Lisa Cummingsová a Monk Kokkalis – agenti tajné organizace SIGMA Force – po odpovědích na otázky kolem pohromy, jež náhle spatřila světlo světa. Jsou tu však další síly, s podstatně sobečtějšími pohnutkami. Lodi se náhlým a krutým útokem zmocní teroristé, kteří z ní udělají plovoucí laboratoř pro vývoj biologických zbraní. Na opačném konci světa, při oslavách 4. července, veliteli SIGMY Graysonu Piercovi překazí plány krásná vražedkyně, která drží v rukách první klíč k odhalení možného léku. Osud každého muže, ženy i dítěte visí na vážkách a Pierce spojí svoje síly se ženou, která ho dříve chtěla zabít. Společně zahajují podivuhodnou pouť, která je provádí benátskými hrobkami, byzantskými katedrálami a zříceninami hluboko v džungli, po stopách nejslavnějšího cestovatele v dějinách: Marka Pola. Odtikávají však poslední minuty, celosvětová epidemie se rychle vymyká kontrole a Pierce i jeho nečekaná společnice jsou vtahováni do šokujícího tajemství pohřbeného dávno ve starověku a v lidském genetickém kódu. Každou vteřinou se blíží soudný den a Pierce si uvědomuje, že skutečně nemůže věřit naprosto nikomu – ani té okouzlující tajemné ženě, kterou má po svém boku –, neboť kdokoliv může být novodobým Jidášem.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Judas Strain , 2007

inferno08
08.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Vyprávět někomu příběh této knihy asi ani nejde. Nevím, jak by se na mě ten člověk koukal, kdybych mu popisoval, jak Monk s partou kanibalů slaňuje na loď plnou nakažených lidí ze sítě, do které každou chvíli udeří blesk a která vodí elektriku... Jenže nedá se nic dělat, mě to prostě baví, a to je asi to hlavní. Baví mě to střídání lokací a pátrání. Knihy JR mi hodně připomínají například PC adventuru Broken Sword, kterou jsem měl jako malý strašně rád.

Timkim
01.02.2024 3 z 5

Tak dnes ne. Tento díl se dle mého moc nepovedl. Nebudu vyjmenovávat všechny absurdity, ale bylo jich dost. Navíc mi to v podstatě přišlo jako obšlehnutý T virus z Resident Evil. Jedním uchem tam, druhým ven. James má daleko lepší knihy. Dnes jen průměr 65%.

LiberX
03.12.2023 4 z 5

Moderní Indiana Jones na kokainu. Místy nelogické a přepálené, s hromadou fascinujících nápadů, plné dobře napsané akce a zajímavých postav.

Ve čtvrtém díle drží Rollins výšku i směr. Něco vyčítat by bylo jako si stěžovat, že je voda mokrá. Není to pro každého, ale já si u toho dokážu skvěle odpočinout.

janina66
14.11.2023 3 z 5

Audiokniha, moc mě bavilo knihu poslouchat.
Sice je to dobré scifi, ale od autora se nedá nic jiného čekat. Prostě příjemná a napínavá oddechovka.
A ten úplný konec? SOS? Jsem zvědavá jaké bude pokračování příště.

m2056
02.09.2023 3 z 5

Knihu jsem dočetl ale na sílu vůle nic zvláštního nečekejte.

aktijnov
24.05.2023 3 z 5

Nakonec dočteno. Příběh chvílemi absurdní (např. utržená protéza, která prstem vyťukávala sos), ale když člověk u toho přestal přemýšlet a začal to chápat jen jako oddechovku, dalo se...

Kodetka
20.04.2023 4 z 5

Kniha jako vždy výborná. Když se člověk povznese nad tím, jak to Rollins vše přehání, tak ho to pak hodně baví.

Miruneček
15.09.2022 4 z 5

Dobrodružné a skvělý černý humor. Hodně mě to bavilo.

namornice
19.04.2022 4 z 5

Další superakční dobrodružství Sigma Force. Děj se dělí do dvou linek. Ta, ve které Gray, Vigor a Seichan pátrají po původu a historii nákazy, mi přišla skvělá, akční a rychle odsejpala.  Tým se v čele s Grayem vydává po stopách Marca Pola  od benátských hrobek přes istanbulskou Hagia Sofia až po Angkor wat aby odhalil lék na smrtící vir. Ta druhá dějová linka odehrávající se na lodi mi přišla trochu pomalejší.
Jako celek je ale Jidášův kmen hodně akční a napínavá kniha a asi jedna z nejlepších z dílů Sigmy Force, co jsem zatím přečetla. Jako audiokniha opět skvěle načtená Jiřím Schwarzem. Doufám, že další díly budou stejně dobré.

tinka1974
16.03.2022 4 z 5

Typický Rollins. Příběh byl napínavý, dobře se četl. Na mě dost vědecké, ale na druhou stranu jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí. Doporučuji

pavka88
24.08.2021 4 z 5

Sice je to delší doba, co jsem ji četl, ale vím, že byla napínavá, měla spád a dobře jsem si početl.

INCOGNITOREADER
27.06.2021 4 z 5

Po třetím díle, který se mi tak úplně nelíbil jsem přemýšlel jestli v sérii pokračovat.
Každopádně čtvrdí díl reputaci napravuje a bavil mě snad ze všech dílů zatím nejvíce. Poslouchal jsem opět jako audio knihu načtenou Jiřím Švarcem. Načtení se mi moc líbí a musím zdůraznit i skvělé hudební předěly, které byly pořád skvělé i při rychlosti 1,45. Takže audio zpracování na jedničku.
Příběh se tentokrát točí okolo celosvětové epidemie smrtícího viru. Hned na začátku jedna z postav říká, že následující velká světová epidemie přijde z Asie a ano přišla... Kniha je z roku 2007.
Jedná se opět o dobrodružný a napínavý příběh kde se reálné základy míchají s velkou mírou nadsázky. Příběhu nechybí napětí až do samotného konce. Už se těším na další díl.

saez
29.03.2021 4 z 5

Neprůstřelní Janci se mění na nesmrtelné Janky. Monka jsem autorovi málem neodpustila, ale protože se zdá, že je to právě jeden z nesmrtelných Janků, tak budu číst dál.

DuSiČíst
20.01.2021 4 z 5

Celkem standardní Rollins a standardní Sigma. Nic výjimečného, ale jako oddychová jednohubka fajn. Občas zazní nějaká zajímavá zajímavost, o které se člověk chce dozvědět víc.

TeaPeter
26.04.2020 odpad!

Že je celá série Sigma Force psána se značnou nadsázkou (určitě větší než mají třeba bondovky), jsem věděl od samého začátku. Nicméně tato kniha překročila veškeré únosné meze. A tím nemyslím jen do zblbnutí omílanou sentimentalitu velitelovu, deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese na (nejméně) třetí, zásadní pokroky v lékařském výzkumu v řádu hodin (v nejhorším případě dnů) etc. etc. Dlouho jsem chtěl dát alespoň jednu hvězdičku za ne úplně špatný nápad. Ale vyvrcholení Monkova příběhu je už moc. I na tento žánr. Prostě nesmrtelnost neberu.

jindrich7442
24.03.2020 4 z 5

Po dlouhe době jsem se zase pustil do něčeho modernějšího, akčního a dobrodružnýho. Tyhle romány mě baví čím dál víc. Fascinuje mě ten rozsah který Rollins dokáže ve svých knihách pojmout. Tohle čtení je prostě bomba! :)

DarylDixon
14.02.2020 5 z 5

Tohle je zajímavá série. Po prvním díle jsme tedy nechtěl zrovna moc pokračovat, ale se "stářím" se kvalita zlepšuje. Velmi povedený příběh, mohu jen doporučit, pokud máte tento styl rádi.

verense
01.08.2019 3 z 5

Kniha pokračuje v nastoleném trendu, ale mikrobiologie asi nikdy nebude můj koníček, místy mi z těch odborných popisů šla hlava kolem. Závěr poněkud přitažený za vlasy, ale člověk už po těch předchozích dílech série ani nic jiného nečeká.

Xpackal
26.07.2019 odpad!

To jsem si zase dala. Nešťastnou náhodou jsem vyrazila z domu bez knihy a tak jsem, s vidinou dlouhé cesty vlakem, zakoupila v Levných knihách spisek Jamese Rollinse Jidášův kmen, jsa nalákána premisou thrilleru o hrozící epidemii. První setkání s dílem tohoto plodného amerického autora. A troufám si odhadnout, že na dlouhou dobu, ne-li navždy, poslední. Takovou slátaninu jsem už dlouho nečetla. Nesmyslná zápletka, postavy jednající na základě nepodložených tušení, náhod, šťastných odhadů. Vydržela jsem to do strany 200. Tímto se omlouvám Terrymu Hayesovi a jeho knize Já, Poutník. Tohle je nové dno...

CharlesWard
21.05.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, ale to je asi tak všechno. Okouzlení Rollinsem je nenávratně pryč.