Ďáblova kolonie

Ďáblova kolonie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136285/bmid_dablova-kolonie-136285.jpg 4 357 59

Sigma Force série

Autor napínavých bestsellerů James Rollins přichází s románem, který se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: Mohlo založení Spojených států stát na hluboké lži? Šokující pravda je ukrytá v troskách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie. Hluboko ve Skalistých horách přitáhne mezinárodní pozornost hrůzný nález stovek mumifikovaných těl. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým talířům pokrytým nerozluštitelným písmem. Při výtržnostech na místě nálezu zahyne antropolog, který shoří na popel při ohnivé explozi před zraky televizních štábů. Důkazy směřují k radikální indiánské skupině, jejímž členem je i mladá teenagerka, která unikne se životně důležitým vodítkem k vraždě a zavolá jediné osobě, jež jí může pomoct: svému strýci Painteru Crowovi, řediteli Sigma Force. Painter zahájí válku mezi nejmocnějšími zpravodajskými agenturami v zemi, aby neteři pomohl, hrozí však ještě daleko větší nebezpečí, neboť události ve Skalistých horách uvedly do pohybu geologickou řetězovou reakci, která ohrožuje celou západní polovinu USA. Painter Crowe spojí síly s velitelem Grayem Piercem, aby pronikl do tajného spolku, který tahá za nitky amerických dějin od založení prvních třinácti kolonií. Stačí ale Painter odhalit pravdu – která má moc svrhnout vládu –, než zničí vše, co je mu drahé?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Devil Colony , 2011

Timkim
Timkim
19.03.2024 3 z 5

Tento díl nebyl rozhodně tak skvělý jako mnohé ostatní se Sigmou. Určité detaily mohly být více rozvedeny, jako například Fort Knox, nebo supervulkán v Yellowstone. To byla místa která mě opravdu zajímala. Kniha jako celek byla dobrá, nikoli výtečná, za půl roku ani nebudu tušit o čem to bylo. 70%

Rolada88
Rolada88
17.01.2024 3 z 5

Další dobrodružný dil sigmy. Opět historie na zamyšlení a počtem faktu ale zároveň i fikci . Je pravda ze mě sigma baví a kvůli ni se dozvím hodně zajímavých věci a skutečnostem a faktům . Ale jednání sigmy jako takové tak si myslím ze je to veliké scifi ale baví mě to čím dal víc

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
23.10.2023 3 z 5

V tomto případě se vydáváme po stopách předků původních obyvatel severní Ameriky. Ze začátku to bylo opravdu napínavé, ale příběh se tak nějak rozmělní a nedokázal mě držet po celou dobu v napětí ani tak, abych knížku dokončil před dovolenou a nevadilo mi na dva týdny knihu odložit. To by se u opravdu napínavé knihy nestalo.

TeaPeter
TeaPeter
28.09.2023 1 z 5

Sice to nebyla taková katastrofa jako Jidášův kmen, ale bylo to opravdu slabé. Možná mi to tak přijde i proto, že nedokážu rozpoznat a docenit jemné nuance kulturního vření pod slupkou americké společnosti. Ano, nezastírám, že mnoho z dálky viděných problémů mi přijde zástupných a malicherných. Je mi líto Graye - konce stáří nemusejí být pro nikoho snadné ani veselé - demence postihne mnohé...

m2056
m2056
02.09.2023 3 z 5

Kniha je jak dělaná na běžícím pasu šíta horkou jehlou už aby byla napsáno .

Kodetka
Kodetka
16.08.2023 5 z 5

Jedno z těch děl, které je opravdu povedené. Zajímavé téma, akce a napětí od začátku do konce a žádné nudné rozebírání vztahů. Bylo mi líto Grayovi matky, jinak se mi začíná líbit postava Kowalského, autor mu dal v této knize více prostoru. :-)

anibeni
anibeni
16.07.2023 5 z 5

Další přečtený díl Sigmy, další příběhy a napětí, fikce postavená na pravdivých základech, to je Rollins a to se mi líbí..

Dudlík08
Dudlík08
05.05.2022 5 z 5

Musím přiznat, že tento díl mě úplně nepohltil jako pár předchozích, ale hrdiny knihy prostě zbožňuju. Budu se opakovat, ale autor opravdu má krásně vše promyšlené a hrozně se mi líbí, jak zapojuje skutečné věci/místa/historii do románu :)

Kerberos
Kerberos
13.12.2021 4 z 5

Další konspirační teorie o možném konci světa a záchraně lidstva s pomocí Sigma Force . Poutavé dobrodružné čtení

saez
saez
12.04.2021 4 z 5

Tohle míchání historie a fikce bylo hodně zajímavé. Hrdinové nezklamali a zachránili svět, je mi však líto ceny, kterou zaplatil Gray. Kowallski pořád zůstává mým oblíbencem.

Wikvetek
Wikvetek
30.01.2021 2 z 5

Rolinse i příběhy o Sigmě mám moc ráda... Tahle knížka však podle mě patří k jeho průměrnějším...

Haduwig
Haduwig
12.01.2021 4 z 5

Tohle byla moje první rollinsovka a způsobila, že jsem si Sigmu zamilovala. Už jsem od Rollinse přečetla skoro všechno a teď jsem se k Ďáblově kolonii vrátila. A bohužel musím konstatovat, že i přes báječný vhled do života indiánů, obvyklé dávky humoru a dobrodružství, tomuhle příběhu chybí drive. Sice se tu, jako vždy, příběh skoro nezastaví, ale nějak je to celé zdlouhavé a moc to neutíká. Takže průměrem dvou čtení mi z toho vychází 4hvězdy.

Jessybelle
Jessybelle
12.11.2020 5 z 5

Kniha se četla dobře, líbí se mi pokračování příběhu hlavních hrdinů... Zase jsem se něco dozvěděla nejen o americké historii... Jak je vidět i záporáci mají city... Na další díl se těším, ale až za nějaký čas...

dr.romca
dr.romca
14.06.2020 4 z 5

Další kniha o Sigma force. Tentokrát více z pohledu Paintera. Líbilo se mi , že jsem se dozvěděla více o indiánské historii

DarylDixon
DarylDixon
04.06.2020 3 z 5

Nebylo to to pravé ořechové. Cítil jsem v tom trochu poklesu a málo napětí. Opět trochu US historie, ale jako celek to je snad nejslabší kniha v této sérii. Dám šanci ještě dalšímu příběhu, ale mám pocit, že malá delší pauza by neuškodila. Je třeba se porozhlídnout po něčem jiném.

HynekBee
HynekBee
10.02.2020 3 z 5

Dám si od série pauzu. Některé statě na mě moc dlouhé. Tenhle díl pro mě slabší.

CharlesWard
CharlesWard
09.12.2019 3 z 5

Asi si od série zase dám na delší dobu pauzu.

EvaSupovic
EvaSupovic
07.10.2019 5 z 5

Opět a zase Sigma nezklamala a zachránila svět. Jen je mi strašně moc líto konce a jsem zvědavá s jakou vervou se do boje s Bratrstvem vrhne Gray.

Stanas513
Stanas513
01.08.2019 4 z 5

Napínavý děj, záhady z historie Ameriky, prima čtení.

čef
čef
15.06.2019 5 z 5

Autor většinou využívá, a tedy nejenom v této knize, dobrodružnou zápletku spíše k seznámení s historií USA. Takže i zde máme T. Jeffersona, ztracený židovský kmen a indiánská tajemství. Také se seznámíme s různými nebezpečími jako možným výbuchem kaldery v Yellowstonu nebo co by se stalo, kdyby se splašily nanoboti. Prostě napínavý příběh s poučením, který asi není pro každého, ale pro mne jistě.

James Rollins (p)
americká, 1961