Boží oko

Boží oko https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188808/bmid_sigma-force-bozi-oko-PDA-188808.jpg 4 337 62

Sigma Force série

Sigma řeší jeden z dosud nejobtížnějších případů: Zřícení vojenské výzkumné družice Spojených států do odlehlé divočiny v Mongolsku spouští výbušné pátrání po cenném nákladu, který satelit nese – datech z přísně tajného fyzikálního projektu spojeného se studiem temné energie, která je svázaná se zrodem vesmíru. Poslední rozmazaný snímek, který padající satelit pořídil, zachycuje děsivý výhled do naší budoucnosti, výhled na trosky východního pobřeží USA v plamenech. Ve Vatikánu se do rukou vedoucího papežského odboru dávných studií dostává tajemný balíček od kolegy, který před deseti lety beze stopy zmizel. Zásilka obsahuje dva podivné předměty: lebku popsanou starou aramejštinou a knihu vázanou v lidské kůži. Testy DNA odhalí, že lebka i kůže kdysi patřily Čingischánovi, osm set let mrtvému mongolskému králi, jehož dosud neobjevená hrobka údajně skrývá rozsáhlé poklady a znalosti dávno zaniklé říše. Velitel Gray Pierce a Sigma se spolu s dvojicí vatikánských historiků snaží co nejrychleji odhalit pravdu související s pádem Římské říše, se záhadou sahající k počátkům křesťanství a s dávno ukrytou zbraní, která představuje klíč k osudu lidstva.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Eye of God , 2013

Rolada88
Rolada88
14.12.2023 4 z 5

U rollinse miluji že se v jeho knihách z 90% opírame o fakta a o doložené zprávy. A zbytek je tak příjemná fantazie a scifi od autora. Kniha se krásně četla a je pravda ze ještě dlouho v sobě budu střebávat věci které do sebe tak hezky zapadly. Jsem rad že díky autorovi mohu nahlédnout do tak neprobádané krajiny a státu

m2056
m2056
23.09.2023 4 z 5

Dobrý čtení vám kniha přinese o některých věcech bude přemýšlel i když knihu odložite.

Dudlík08
Dudlík08
13.09.2022 4 z 5

Je pravda, že už se pomaličku začíná dějová linka v některých věcech opakovat, ale na druhou stranu to, jak autor píše a kolik věcí je opravdu reálných je až neskutečné :) už teď se těším na další díl :)

caldap
caldap
12.04.2022 5 z 5

Opět skvělý propracovaný příběh. Knihy od tohoto spisovatele jsou hodně čtivé. Doporučuji.

witko
witko
31.01.2022 4 z 5

Další čtivý napínavý román. Obdivuji autorovu fantazii, kdy umí skloubit určitou historickou událost a na ni naroubovat akční příběh plný dobrodružství a moderní techniky.

LenkaDv
LenkaDv
15.01.2022 5 z 5

James Rollins je můj oblíbený autor a jeho další kniha mě nezklamala. Mám ráda jeho styl psaní a toto je jeho další klasika, která mě prostě a jednoduše baví.

Kodetka
Kodetka
08.10.2021 5 z 5

Rollins opět nezklamal. Kniha je jako vždy napínavá a čte se jedním dechem.

DarylDixon
DarylDixon
16.07.2021 4 z 5

Trochu exotické, lehce napínavé. Dostal jsem to, co jsem očekával.

saez
saez
19.04.2021 4 z 5

Na mě to bylo hustý, k tomuhle vědnímu oboru jsem čuchla jenom hodně z dálky a tak jsem se občas ztratila abych se o pár stránek zpět zase našla. Ale nelituju. Líbily se mi nové postavy, vlastně se mi líbil i konec ala Schrödigerova kočka. A mám všeobecně ráda hepáče :-)

pavka88
pavka88
07.03.2021 4 z 5

Zpočátku udržuje napětí, ke konci do ztracena. Až do poloviny lepší než Cussler, příběh je asi ve třech rovinách, ale nevadí, čte se dobře.

jindrich7442
jindrich7442
05.11.2020 5 z 5

Po prestavce opet oddychovka. Nevim jestli je to odstupem, ale snad zatím nejlepší z celé série. Jasně, možná někdo namítne nereálné scény, které hlavní ppstavy vždycky hravě zvládnou. Ale to už k podobné oddychovce, která navíc skvěle kombimbinuje vědecká fakta, autentický místopis a fikci příběhu zkrátka patří.

Jessybelle
Jessybelle
13.07.2020 4 z 5

Tím, že čtu knihy na přeskáčku a mám mezi nimi pauzy, mi přijdou všechny skvělé. I tahle se četla velice pěkně. Prolnutí minulosti a současnosti a více dějových linek autor prostě umí.
Když si představím, jaký je to v Korei, tak jsme na tom sakra dobře...
Takže za nějaký čas další díl...

kalache
kalache
05.05.2020 4 z 5

...kniha,do které se nesmíte ponořit.Jen tak lehce splývat...

zuzana1995
zuzana1995
13.03.2020 4 z 5

Další zajímavá četba, napínavé, zajímavé... Akorát konec mě zaskočil, několikrát jsem převracela strany, zda jsem pochopila správně... No uvidíme v dalším díle....

CharlesWard
CharlesWard
05.03.2020 2 z 5

V podstatě už to tu shrnuli ostatní. Příběh je takový nijaký, chybí prokreslený ďábelský záporák a celé to tak nějak vypadá, jako spíchnuté horkou jehlou.

mari.seri
mari.seri
17.12.2018 4 z 5

Další kniha ze série Sigma. Autor opět nezklamal, psáno svižně, čtivě, neodmyslitelné zvraty v ději, velmi zajímavě propojená historie se současností. Místy sice trochu přitažené za vlasy, ale přečteno jedním dechem. Těším se na další knihy :-)

ThomasRuhe
ThomasRuhe
02.11.2018 3 z 5

Boží oko začíná vcelku lákavě. Blížící se katastrofa ve formě komety řítící se k zemi, do toho trochu mystické historie, to bylo fajn. Postupně však příběh slábne, a nakonec je z něho směsice dobrodružství Indiana Jonese a Lary Croft. Proto jen 3/5.

Metroušek
Metroušek
16.10.2018 2 z 5

Za některé veleplodné spisovatele už by mohli psát učedníci nebo počítače. Mrzí mne, že mezi ně začíná patřit i schopný spisovatel Rollins. Co je pořád žene po dráze kvantity, když by se měli soustředit na kvalitu?!

Pavlnka
Pavlnka
02.09.2018 5 z 5

Opět hodně zajímavé čtení.

jakub0085
jakub0085
08.08.2018 4 z 5

Pokud máte rádi žánr "šílených" akčních filmů s vědecko-historickým pozadí, pak to zaujme. Minulé díly mi přišly již velice ohrané, ale tato kniha měla spád a četla se prakticky jedním dechem.

thrillery předpovídání

James Rollins (p)