Šifra mistra Leonarda ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

V pařížském Louvru dojde k vraždě. Na místo činu je povolán znalec symbolů Robert Langdon, prototže oběť byla nalezena za mimořádně podivných okolností. Tak začíná jeden z nejčtěnějších thrillerů všech dob, Šifra mistra Leonarda od Dana Browna, ve kterém s LAngdonem objevujeme po staletí střežené tajemství ukryté v obrazu Leonarda da Vinci Poslední večeře. Rychlé tempo, tajemné šifry, vedoucí k dalším indiciím a dalším zločinům, překvapivé zvraty i nečekáný závěr, který svého času vyvolal pobouření v katolické církvi- to vše je zárukou skvělého čtenářského zážitku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472521/big_da-vinciho-kod-vPR-472521.jpg 4.46405
Série:

Robert Langdon 2.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Argo
Originální název:

The Da Vinci Code, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (629)

Kniha Šifra mistra Leonarda

m.zirhut
19. ledna

(+ SPOILER) (audiokniha) Vykonstruované, nereálné a místy nelogické - jedna šifra odkrývá další a takto se to opakuje nejméně desetkrát, abychom se za poslední hádankou dozvěděli, že (spoiler - Svatý grál je cestou za možností poklonit se kostem Máří Magdalény - spoiler. Opravdu je tato informace tak důležitá, že musela být zašifrována tak důmyslnými mechanismy a musela být tak nutně předána Sophii a Landonovi? Jestliže chtěl Saunier Sophii informovat o jejím rodovém původu, což by působilo trochu věrohodněji, šlo to určitě udělat podstatně jednodušeji. Navíc pokud by se jeden z dílků hádanek nevyřešil nebo přehlédl, celý příběh by se autorovi trochu sesypal. Nelogické jednání policie, věrohodnosti také moc nepřidalo. Co se týče různých konspiračních teorii o křesťanství, tak i když si nedělám iluze, že interpretace historie není pokřivená, po dohledání dalších faktů, mě ani ty nepřesvědčily.

Přes všechny nedostatky nemohu autorovi upřít jistou čtivost. Takže těch 20h poslechu uteklo poměrně i rychle. Na druhou stranu je z toho trochu smutné, jak lze bohužel skrze poutavě napsaný text manipulovat s fakty. 

Hanncha
18. ledna

Kniha má skvěle propracovaný děj, který vás vtáhne a nepustí. Napínavé, zajímavé a nemohu než doporučit.


LuciNka93
11. ledna

Ke knize jsem se dostala náhodně a nakonec jsem jí i přečetla. Je to skvělá kniha, napínavý děj, od kterého se nelze odtrhnout, ale bylo to sice trochu náročné čtení ale za mě super. Ve srovnání film a kniha je to rozhodně rozdíl. Mám ráda historii jako takovou a i historické romány ale tahle mě bavila.

Arlienen
06. ledna

Poutavá kniha, která mě bavila tak moc, že jsem si i spánek odepřela. Celé roky jsem si říkala, jak si ji musím přečíst, když se mi tolik líbí film. Konečně jsem to udělala a rozhodně lituji toho, že jsem knihu nezačala číst dřív!

boruf
04. ledna

Přečteno už podruhé. Chtěl jsem si připomenout, než se pustím do dalších Brownových knih s Langdonem.
I napodruhé mě kniha bavila a nepustila dokud jsem ji nepřečetl.

Miška74
01. ledna

Knihu jsem četla už před mnoha lety a pak jsem několikrát viděla i film. Teď jsem se ke knize vrátila díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda. Přestože film je natočený skvěle, tak v knize je ještě spoustu detailů, které ve filmu nejsou. Rozhodně jsem se u knížky nenudila a pořád mě tento příběh bavil stejně, jako poprvé. Teď jsem si určitě víc všímala právě rozdílů mezi knihou a filmem.

DuchDoby
29.12.2021

Žasnu nad komentáři typu…

„Kniha mi dala obrovský přínos nových informací a vědomostí.”

„Kniha mě okouzlila, inspirovala mě k dohledávání mnoha informací obsažených v knize, protož ráda vím, navíc miluji historii, takže tento směr knihy mi imponoval….”

Lidi mějte rozum! Vážně jste ochotní věřit nesmyslům, které Brown vydává za fakta? Nevadí vám, že s vámi jen manipuluje? Nevadí vám, že si většinu vycucal z prstu? Vážně si myslíte, že Brown odhalil tajemství Sv.grálu? Opravdu jste ochotní věřit výtažku z různých náboženstvích, která jsou na sebe, dle potřeby, naroubovaná?

Lidi, je to jen mistrný vypravěč příběhů, který s vámi manipuluje a který vás potřebuje okouzlit, protože vám chce prodat své další příběhy.

Karoley
28.12.2021

Vražedné tajemství ukryté v nejslavnějším obrazu všech dob.. Kdo ví, kde leží svatý grál?

Slavná umělecká díla, šifry a kódy, honba za svatým grálem, zajímavé konspirační teorie, k tomu historická Paříž a Londýn se svými památkami. Kniha podle mého gusta. Strašně se mi líbilo to propojení historie a fikce. Jen škoda, že jsem jako první viděla film, což mě připravilo o mnohá překvapení.
Jdu na Anděly a Démony!

1 ...