Sideman

Fedor Frešo, basový gitarista a kontrabasista. Ako sideman – muž v pozadí – prešiel kapelami všetkých význačných slovenských rockových hviezd 60-tych a 70-tych rokov. Frešovi najslávnejší frontmeni boli Dežo Ursíny, Pavol Hammel, Marián Varga, Fero Griglák, Radim Hladík a Peter Lipa.
Najstarší fungujúci rocker na Slovensku píše, ako s odstupom rokov vníma svoju kariéru. Rozprávanie s množstvom zaujímavých historiek, postrehov a denníkových záznamov zo života hudobníka a jeho generácie. Texty dopĺňajú dobové fotografie a reprodukcie koncertných plagátov z autorovho archívu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84126/sideman-84126.jpg 4.67

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-8114-074-7

Kniha Sideman

Koka

Vďaka priamočiarej otvorenosti, neomalenosti, puntičkárstvu v zaznamenávaní zdanlivo nepodstatných detailov a "jaizmu", ktorý sa nehrá na žiadne objektívne podávanie skutočnosti, ale drzo a úprimne vyslovuje subjektívne názory autora, je táto kniha mimoriadne cenná. Frešo - zdá sa - nikdy nepatril k postavám "v kolektíve obľúbeným", vďaka čomu tých kolektívov vystriedal viac ako dosť, a pozorne vnímal i zaznamenával charaktery, epizódy, vlnobitie i žlbnkanie v tom maličkom rybníčku slovenskej pop-hudby od šesťdesiatych rokov až podnes. A že sa tam diali veci! Klebety, ohováranie, podrazy, špinavstvá, spolupráca, tvorba, honba za živobytím, kamarátstva, rozchody ...
Knihe vďačím za pripomienku mnohých ľudí i miest, ktorých a ktoré som poznala a už nikdy neuvidím. Pomaly na tých fotkách bude viac ľudí po smrti, než žijúcich. Ale mnohé "pesničky" zrodené tým pachtením prežijú, a iste budú žiť dlhšie, než tie úbohé spomienky na zháňanie kšeftov ...

Grepp

Táto kniha sa asi bude čítať dobre každému okrem tých, ktorí sú v nej spomínaní. Mimochodom, autor tu nič nedaruje ani sám sebe a to je zo všetkého najsympatickejšie. Frešova totálna otvorenosť môže v dnešnej dobe pôsobiť až zarážajúco.

endyamon
19.06.2015

Informacnu hodnotu ma kniha obrovsku, nie je o com. Ale ako clovek ma Freso sklamal a to som ho pred precitanim knihy adoroval ako legendu. Zial, podla knihy nie je len vynikajucim muzikantom, ale aj clovekom co robi muziku pre peniaze a co mi vadilo najviac, ten clovek mal konflikt snad s kazdym v brandzi. Jeho neustale blahosklonne kritizovanie vsetkych zaradom mi slo pekne na nervy.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Fedor Frešo
slovenská, 1947 - 2018