Šibeniční vrch

Šibeniční vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196300/bmid_sibenicni-vrch-Led-196300.jpg 3 121 40

Sedmnáctiletá Sarah Zoltanneová se proti své vůli ocitá v městečku Crest Pine, kam se její matka přestěhovala za svým partnerem. Konzervativní starousedlíci nevítají nové sousedy s otevřenou náručí a Sarah se v místní střední škole cítí jako vyvrhel. V předvečer svátku Všech svatých se pořádají tradiční studentské oslavy a Sarah, v naději, že konečně získá kamarády, ochotně souhlasí s rolí věštkyně budoucnosti. Její přesvědčivý výkon má obrovský úspěch a Sarah zdráhavě souhlasí, že bude ve hře pokračovat. Nevinná zábava se však změní v noční můru. Spolužáci podezírají Sarah z čarodějnictví a chtějí ji vystrašit. Nakonec ale podlehnou davové hysterii a chystají se napodobit zfanatizovaný dav, který koncem 17. století oběsil v nedalekém Salemu devatenáct údajných přisluhovačů ďábla…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Baronet

Gallows Hill , 1997

Martia
15.06.2016 3 z 5

Dobrý, ale "Temnou chodbou" bylo lepší.

scharko
17.05.2016 2 z 5

Nic moc nudná kniha to byla, čekala jsem mnohem víc ta předchozí byla lepší.

M1ra
30.03.2016 4 z 5

Skvělý příběh, ktery vas uchvati...teda jen do urciteho veku

milunka21
12.03.2016 5 z 5

Stejně jako první kniha aoutorky se mi moc líbila :-) Jen ten konec byl nějaký rychlý

blanickaa1
26.02.2016 1 z 5

Tak tohle ne, tohle byl jeden z dalších přešlapů. Ke čtení jsem se nutila a zoufale doufala, že aspoň pár stránek pro mně bude zajímavých. Kde nic, tu nic. Nuda, nuda, nuda.

rene6927
05.02.2016 4 z 5

Můj komentář bude podobný jako od většiny. Čtení bylo zajímavé, moc se mi zamlouvá styl psaní Paní Duncan. Knihu každopádně doporučím spíš mladším čtenářům :)

renda1418
10.11.2015 3 z 5

Můj komentář bude podobný jako od většiny. Čtení bylo zajímavé, moc se mi zamlouvá styl psaní autorky. Knihu každopádně doporučím spíš mladším čtenářům :)

čef
14.10.2015 3 z 5

Ve světě se dějí různé, podivné věci, ale tohle snad ne. Kniha míří na mladší generaci čtenářek Twilight ságy apod. a zároveň je asi chce trochu vychovávat nebo co. Nic proti tomu, ale příště se raději vyhnu.

tisha8409
05.08.2015 5 z 5

Čarodějnice v kruhu mladých a blbých...... zajímavý námět, líbilo

Teraslík
09.06.2015 5 z 5

Taková oddechovka, ale zábavná možná lepší než temnou chodbou. Doporučuji.

felix6338
24.02.2015 5 z 5

Po přehnaně plné sérii Podzemí jsme uvítal jednoduchou knihu o naléhavém tématu. (Ne o čarodějnicích ale o tom, jak moc mládež umí ubližovat).
Tuto knihu nelze posuzovat po historické stránce, ale má se brát v potaz jako zrcadlo této doby.
Tato kniha je doklad o tom, že dnes vás můžou obvinit ze sebevětšího nesmyslu a když jste proti davu, nenaděláte nic.

Četlo se mi to dobře, ale děsně mě štval ten Tedd a to, jak vše překrucoval, což je vlastně poklona autorce.
Jsem poměrně náročný čtenář, ale líbil se mi ten hluboký význam té knihy...proto za plné hodnocení.

Dandulka
21.02.2015 5 z 5

Příběh salemských čarodějnic, který měl dohru ve dvacátém století. Napínavý příběh a neotřelý. Doporučuji.

KatnissLavender
08.01.2015 2 z 5

Co to bylo? Líbí se mi knihy o čarodějnických procesech, Salem mne fascinuje a myslela jsem si, že každá kniha na toto téma musí stát za to... Mýlila jsem se. Od dvousetstránkové knihy nemůžete čekat zázraky, ale něco jsem přece jen čekala a nedostala to. Nemohu říct, že by kniha byla vyloženě špatná, to ne. Ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc!

valiss4122
27.12.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka, kterou jsem přečetla za 2 dny :) Autorka píše velmi čtivě a zajímavě.Rozhodně knihu doporučuji, ale spíše náctiletým :) P.S. jediné co mě dost překvapilo, bylo že Sarah nevěděla co je jasnovidectví........

Henriette
22.09.2014 3 z 5

pěkná knížka která sice nijak extra nevyděsí, ani nenapíná, ale je to příjemná rychlá víkendovka.

Peace
13.09.2014 3 z 5

"Minulost nemáme právo kritizovat. Můžeme se z ní jen poučit."

Kniha mě do půlky bavila poměrně dost, pak mi přišlo, že děj paradoxně slábne, nebo jsem čekala větší gradaci, nevím. Každopádně pro mne byl titull lepší, než předchozí, který jsem od autorky četla ("Temnou chodbou"). Velký zázrak se ale bohužel nekonal.

Rodaw
30.08.2014 2 z 5

Zajímavá knížka :)) Doporučila bych ji spíš teenagerům, pro mě byla docela dost předvídatelná... ale čtení jsem si užila, líbí se mi autorčin styl psaní :)

JanaDor
28.08.2014 3 z 5

Zvláštní kniha. Ze začátku mě nudila, pak to bylo již lepší a na konci mě chvíli bavila. Myslím, že kniha je směřována pro cílovou skupinu čtenářů pod dvacet let. Já jsem přeci jen o malinko starší. Tak nějak ji shledávám jako průměrnou. Četla se dobře, ale jsem si jistá, že ji číst znovu nebudu.Přesto, že název knihy působí strašidelně, tak se bát nebudete. Chybí tomu jiskra tajemna. Po této stránce to na mě vůbec nepůsobilo, i když jsem na tyto věci citlivá. Já radím, pokud na ni máte chuť, klidně si ji bez očekávání přečtěte. Maximálně vás to příjemně překvapí, že se vám kniha bude líbit. Znáte to - tisíc knížek, tisíc chutí.

kneslova
11.08.2014 3 z 5

Celkem čtivá kniha, tak za 3,5 hvězdiček. A to kvůli nepravděpodobnosti až těžko uvěřitelnosti příběhu.... možná pro -náctileté.

Maragad
04.08.2014 3 z 5

V knize čtenáře provází úryvky z procesů s čarodějnicemi ze Salemu, které hodnotím velmi pozitivně. Příběh je díky tomu strašidelnější a napínavější. Úryvky naznačují čtenáři směr děje a díky tomu se zvyšuje zvědavost nad tím, jak to se Sarah dopadne. Téma karmy a křesťanské společnosti, která má až fanatické sklony, bohužel nepůsobí příliš reálně, ale to příběhu rozhodně neubírá ani na zajímavosti ani na čtivosti.

čarodějnice Salem horory

Lois Duncan