Šibalova príručka šikovných mačiek

Šibalova príručka šikovných mačiek https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280825/bmid_sibalova-prirucka-sikovnych-maciek-iGB-280825.png 4 20 6

Šibalova príručka šikovných mačiek je pútavá kolekcia humorných básní pre deti. Poézia, ktorá ponúka živý a zábavný pohľad na úsmevné vyvádzanie mačiek a slabosti ľudí. Majiteľ mačky spozná možno príkladov správania mačiek, a vnímavý čitateľ uvidí početné paralely v ľudských postojoch a správania. Navyše táto poézia zvyšuje toleranciu čitateľa, jeho súcit a vedomie. Konečne, tieto básne môžu slúžiť ako vynikajúci úvod do Eliotovej poézie, pripravujú čitateľa k pochopeniu jeho humoru, jeho básnickej techniky a dokonca aj niektorých z jeho závažných tém, ktoré sú tu prezentované v relatívne ľahkom tóne.... celý text

Literatura světová Poezie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slniečkovo

Old Possum's Book of Practical Cats , 1939

Flat
28.08.2021 2 z 5

Preklad je bohuzel ne moc povedeny, chybi mu casto spravny rytmus, spravna delka versu, prizvucne ci neprizvucne slabiky na spravnych mistech a casto se i meni skladba a typ rymu. V originalu je to mnohem lepsi.
Na obranu prekladatele musim ale rict, ze delat umelecke preklady poezie je peklo, casto to vlastne vyzaduje vytvorit zbrusu nove originalni dilo na namet dila puvodniho.

Nestorkea
18.08.2020

Ke knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy, jinak bych o ni ani nezavadila. Bohužel se mi potvrdilo, že poezie není můj šálek kávy a už vůbec ne poezie moderní. Hvězdami nehodnotím, neboť je to kniha zcela mimo mě.

Vidlička
06.08.2020 4 z 5

Meky Míca, Myšilofeles, prorok Kočiáš nebo Drsná Kůže nás provedou převážně podsvětím Londýna, tak bacha na jejich tichý kočičí krok!
Je vidět, že i Američan může být co k čemu, když se zavčas přestěhuje do staré dobré Anglie, jejíž mňouzlo vás donutí příst nad každou stránkou.

HDosoudilová
03.11.2017 3 z 5

Taková milá básnická sbírka pro milovníky koček. Neurazí ani nenadchne, ne všechny básně se mi líbily a spíš bych tuto sbírku řadila k dětské poezii.

HanKasp
17.01.2017 5 z 5

Kočičí příběhy podané formou poezie. Básně vystihují povahy jednotlivých kocourů a koček. Úvodní báseň vysvětluje, jaké dát kočce jméno, a že jsou tři typy jmen. Sám autor dává kočkám nevšední jména jako Mangodžery, Rumpelíza, Kočiáš, Myšilofeles, Thersipides a další. Básní je celkem 15. V závěru knihy je doslov Miroslava Jindry.

bibi.r
11.01.2016 4 z 5

Knížka má své nesporné kvality, i když mně osobně se některé básničky moc nelíbily, nebo jsem jim možná úplně neporozumněla.
Naprosto mě však okouzlila a pobavila básnička o Bručounovi, tak byla nej :).