Siamský příběh

kniha od:


Koupit

Siamský příběh mám z bohatého Kratochvilova literárního díla snad nejraději. Je v něm všechno, co na četbě miluji: vyprávění, které nás od první řádky vtáhne do věrohodného příběhu, i věrohodného vypravěče, který nám vypráví o své první a jediné opravdu velké lásce, lásce dvanáctiletého chlapce ke zralé a neskutečně krásné ženě. Apostrofy její krásy patří k nejsilnějším metaforám nové české prózy a proměňují knihu v moderní Šalamounovu Píseň písní. Její půvab spočívá ovšem především v nevyčerpatelné invenci autora, v překvapivých zvratech a zákrutech, jimiž se příběh vine zrychlujícím tempem k překvapivému rozuzlení, vlastně k několika možným rozuzlením… Závidím těm, kdo budou číst tento příběh omamné krásy poprvé. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13226/siamsky-pribeh-13226.jpg 4.121
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Siamský příběh

Janek
04.04.2020

Myslím, že tuhle knížku si čtenář může buď zamilovat (jako já), nebo ji nenávidět. Nejde o přehledné vyprávění, zdá se, že i s logikou je vypravěč na štíru. Groteskní vyprávění plné krásných i bláznivých nápadů ale nezadržitelně spěje k pointě, která za to stojí. Velmi doporučuju.

kristynkal
08.01.2017

Bohůžel nedočteno.... nějak mě nezaujala, jsem zvyklá na jiný typ literatury.... Ale přítel je z ní nadšený, takže opravdu platí 100 lidí 100 názorů :)