Si len diabol / Tichý let smrtihlava / Vládkyňa Labyrintu

Si len diabol / Tichý let smrtihlava / Vládkyňa Labyrintu https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55237/bmid_si-len-diabol-tichy-let-smrtihlava--l5a-55237.jpg 4 13 3

Slovenskému milovníkovi detektívok sa v tomto zväzku dostávajú do rúk tri pútavé romány z tvorby poľského autora Joea Alexa. Ide o príbehy takpovediac klasického anglického typu, kde ústredným motívom je rozlúštenie komplikovanej hádanky, zložitého hlavolamu. Detektív musí vynaložiť predovšetkým mimoriadne, myšlienkové úsilie, aby postupne rozplietol komplikovanú sieť pravých i falošných stôp, najrozličnejších motívov i podozrení. Prvý príbeh Si len diabol sa odohráva v osamotenom vidieckom sídle, čo už samo osebe podstatne ohraničuje počet podozrivých na veľmi úzky okruh. Celou zápletkou sa s majstrovským zmyslom pre mieru preplieta „demonský“ motiv: blízkosť Diablovej skaly, kliatba upálenej bosorky, stopy čertovho kopyta. I pre druhý príbeh je príznačné ohraničenie okruhu podozrivých. Detektív musí rozriešiť problém vraždy známeho finančného experta. Napriek tomu, že vražda je mimoriadne presvedčivo kamuflovaná ako samovražda, Alex prísnou deduktívnou logikou rozpletie celú intrigu a odhalí vraha. Do exotického prostredia neveľkého stredomorského ostrovčeka nás zavedie tretí príbeh, v ktorom Alex brilantným spôsobom odhalí dvojnásobnú vraždu v archeologickej expedícii.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Jestes tylko diablem / Cichym scigalam go lotem / Zmacony spokój Pani Labiryntu

Mako123123
03.01.2022 2 z 5

Zbytočne dlhé úvody, nudné a nezmyselné opisy, zápletka a rozuzlenie prichádza z ničoho nič na posledných stranách príbehov, pričom autor/hl. hrdina vyťahuje veci, jak karty z rukáva, kt. čitateľ nemal šancu vedieť a ani neboli spomenuté.

Modrina
16.08.2018 5 z 5

Jedna z knih, které jsem mockrát četla ve slovenštině, a když jsem ji pak jednou zkusila česky, nešlo to. :) Líbily se mi všechny tři příběhy, ale Si len diabol vyloženě vede. Doporučuji všem, kdo mají tenhle víceméně poklidný styl detektivek rádi.

MarianP
05.01.2017 5 z 5

Výborné detektívky plné záhad, hádaniek, kde čitateľ jedným dychom bude čítať ríbehy jeden za druhým. Joe Alex - v dnešnej dobe neznámy, čo je pomerne na škodu, pretože tento poľský spisovateľ dokázal to, čo sa mnohým svetovým autorom nepodarilo. Odporúčam!

Joe Alex (p)
polská, 1920 - 1998
1979  89%Černé koráby I.
1980  71%Lov na smrtihlava
1970  81%Smrt mluví mým jménem
1979  90%Černé koráby II.
1968  82%Povím vám, jak zahynul

Kniha Si len diabol / Tichý let smrtihlava / Vládkyňa Labyrintu je v