Shopaholik za hranicemi

Shopaholik za hranicemi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26714/shopaholik-za-hranicemi-26714.jpg 4 150 25

Shopaholic série

Druhá kniha série Shopaholik. Hned po vydání prvního příběhu o mladé dámě posedlé nakupováním - Báječný svět shopaholiků - se začaly ozývat hlasy že Becky Bloomwoodová je důstojnou konkurentkou slavné Bridget Jonesové, jejíž knižní i filmové eskapády zná dnes už celý svět. Jisté je, že Beckyina „duchovní matka", Sophie Kinsella, vytvořila sympatickou živou postavu, plnou tragikomedie života, která si našla své vlastní fanoušky a čtenáře. Proč, to není tak těžké uhodnout. Rebecca se jakžtakž ustálila na rozbouřených vodách života: zaplatila dluhy, získala skvělou práci v televizi a zamilovala se do svého někdejšího nepřítele, finančníka Lukea. Toho však jeho kariéra zavede za oceán, až do New Yorku. Láska je ale mocná čarodějka, a tak ho v tom Rebecca na žádný pád nemíní nechat samotného. Netrvá dlouho, a je rozhodnuto - do Ameriky jede s ním. Sotva se ale stačí ve velkoměstě rozkoukat, objeví dokonalý ráj svých snů: proslulé newyorské obchodní domy Barney's, Saks, Sephora... Při vší té kráse si nejdřív ani nestačí povšimnout, že dolary - snad poslušny nějakého podivného fyzikálního zákona - se kutálejí ještě rychleji než anglické libry. A tak se stane, co se musí stát: nešťastná „shopaholička" je brzy tam, kde byla - v průšvihu. Nakupuje, utrácí a zase nakupuje, dokud se v kolotoči dluhů jaksi nerozpustí jak její úžasné zaměstnání, tak - což je tisíckrát horší - i její láska. S jazykem na vestě se Becky vrhá do zoufalých akcí, aby to všechno zase zachránila... Držme jí při tom palce, protože málo platno, každý, či ještě lépe každá, z nás v téhle sympatické hříšnici poznává kousek sebe samé. Vždyť co může být krásnějšího než procházet regály s nádherným, vzrušujícím, novotou voňavým zbožím a nakupovat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Shopaholic abroad , 2001

Dietwithstyle
06.10.2023 4 z 5

Knihy od Kinselly mám ráda všechny, ale série Shopaholik je prostě skvělá, miluju ten styl humoru. Četla jsem podruhé, cca po 10 letech a bavilo mě to stejně, jako předtím.

Teri27
06.06.2019 5 z 5

Opět skvělé. Tajně jsem doufala, že Becky začne s Michalem a na namyšleného workoholika Luka se vykašle. Těším se na další díl.

Teresita
17.05.2019 3 z 5

Moc nechápu tak vysoké hodnocení, ostatním knihám od Sophie Kinselly nesahá tato ani po kotníky. Chápu, že je Becky myšlena jako nadsázka, ale přišlo mi to už moc. Ta holka pořád jen lže. Všem. O naprostých blbostech, které si lidé běžně říkají.

Petusa242
11.10.2017 5 z 5

Opět jsem se skvěle pobavila. Jen a jen doporučuju.

maxx
05.11.2016 5 z 5

Jako vždy skvělý příběh plný zvratů a nápadů... skvěle se čte ....

Gallaxy
22.08.2016 4 z 5

Vyústění příběhu pohádkovým koncem. Kde jen se berou ti milionáři?

deedulka
25.07.2016 4 z 5

Becky mi občas lezla na nervy, když byla za přehnaně nakupující nánu. Chudák jeptiška. :-) Na jednu stranu hrozně naivní, co se týká financí a na druhou chrlila z rukávu finanční poučky, jako profík. Z předchozího dluhového fiaska se nepoučila a šupem si to pádí k druhému. Až na některé části, kdy už mi to přišlo až zbytečně přehnané, jsem si čtení užila a naprosto se u příběhu odreagovala. Těším se na další kousky. :)

chpi
04.03.2016

četla jsem první díl...prostě super ale bohužel nedaří se mi tuto knihu sehnat.neprodává ji někdo za rozumný peníz?

martinkaLLL
05.10.2015 5 z 5

Ona je prostě super spisovatelka. Opět mě to úplně pohltilo, pobavilo a četlo se to jedním dechem. Parádně zpracovaný příběh a humor bezvadný.

Ivanule
17.12.2014 4 z 5

Tak kniha mě velice překvapila,protože od filmu se velice lišila,ale můžu říct,že v tom dobrém smyslu:) A hned se vrhám na pokračování:)

Miru
13.12.2014 4 z 5

Tomuhle říkám stylová a inteligentní oddychovka. Náramně jsem se bavila. :-))

vaili
11.07.2014 4 z 5

Tento díl byl určitě lepší víc mě bavil, ale stejně jsem si v duchu několikrát řekla, ty jsi ale kráva :))

KriKri
29.10.2013 5 z 5

Becky je prostě Becky.. Nikdy nezklame.

Neri
15.09.2013 5 z 5

Becky je moje srdeční záležitost a opět nezklamala! Celá série Shopaholiků je pro mě jako nejlepší antidepresiva. Čte se samo, pobaví, potěší......pro mě silně návykové čtení, Sophie Kinsella zkrátka umí!

kroftik
06.08.2013 4 z 5

Stará dobrá známá Becky aneb Jak vám nakupování a nově trocha bulváru mohou obrátit život naruby :-) Jsem moc ráda, že i druhý díl série pokračuje ve stejném duchu, náladě a tempu jako jednička. Je to milé, vtipné, oddechové a nedebilní.

pocketka
25.06.2013 4 z 5

asi nejlepší z knih Shopaholiků. Becky je bohužel naivní a docela hloupá, ale tato kniha byla poutavě napsaná. klasické lehké letní čtení

PiperW
27.05.2013 5 z 5

Naprosto bombová kniha....Stejně jako první díl jsem se nemohla odtrhnout...už se těším na další díl :) A ano, první a druhá kniha dává dohromady film :) Ten by mimochodem taky mohl mít pokračovani :)

jana89
07.04.2013 4 z 5

Spojte vybrané části prvního a druhého dílu shopaholiků a dostanete film... Kniha se mi stejně jako první díl líbila, stále si udržuje stejnou úroveň... Místy mi sice hlavní postava přišla poněkud hloupá a naivní, ale to prostě k této knize patří. Už teď se těším, až si přečtu, jak bude příběh Becky pokračovat :-)

andulka1406
27.11.2012 4 z 5

Parádní kniha, moc se mi líbila. Všechny díly Shopaholika jsou super! Člověk se zabaví a je to poutavé!

JitkaJak
31.10.2012 odpad!

Něco strašného. Stupidní, primitivní... Jak to může být tak dobře hodnoceno? Skočila jsem na hodnocení, ale naštěstí jsem si knihu nekoupila, jen rychle přelétla na internetu. Byly by to jinak opravdu hodně nesmyslně vyhozené peníze. Ještě hůř než je vyhazovala hlavní hrdinka tohoto "veledíla".

Kniha Shopaholik za hranicemi je v