Báječný svět shopaholiků

Báječný svět shopaholiků https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39694/bajecny-svet-shopaholiku-39694.jpg 4 319 62

Shopaholic série

ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The secret dreamworld of a shopaholics , 1999

Maica
20.06.2014 3 z 5

Kdo by to byl čekal, že tohle bude sci-fi? Ale to předbíhám. :-) Knížečka se mi líbila pro svou lehkost a nadhled, (sem tam a spíš nenápadně) sebekritický humor, leč bohužel hlavní hrdinka mi byla (asi záměrně) trošku nesympatická. Ale zdárně jsem se prokousla ke konci, a ejhle, zde přichází ono science fiction, nebo spíš pohádka, protože po mizerném životě přichází zvrat a z chudé děvečky se stává úžasná princezna. Čekala jsem trošku jinačí konec, ale tak... nevadí, konec dobrý, všechno dobré.

Samira
06.05.2014 3 z 5

Kniha se filmu podobá tak maximálně jmény postav, což je dobře. Film byl opravdu nepovedený. I tak má ale kniha nezábavné a dlouhé pasáže. Děj okolo Luka Brandona se mi ale velmi líbil. A od druhé půlky má knihy lepší spád a propracovanou zápletku. Za mě tak 3,5 hvězdy.

pocketka
13.03.2014 3 z 5

Vtipná, čtivá kniha. Na odpočinek ideální. Potřebovala jsem knihu, u které můžu "vypnout" a jako všechny další od Kinselly, i tato tento účel splnila.

KriKri
28.09.2013 5 z 5

Super.. miluju tuhle sérii. Jedna kniha lepší než druhá. Určitě doporučuji.

Pakuna
11.09.2013 2 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst po tom, co jsem viděla film. Jsem zklamaná, oproti jiným knihám od SK jsem se u Shopaholika nudila a děj se strašně táhnul. Další díl číst nebudu.

deedulka
21.08.2013 3 z 5

Od autorky jsem již četla lepší knihy, ale i Báječný svět shopaholiků má něco do sebe. Rebecca je klasická nafintěná ženská na zabití, která tráví skoro všechen čas nakupováním. Když zrovna nenakupuje, tak o nákupech alespoň přemýšlí. Jen těžko se chce věřit, jak je kolikrát naivní a žije si ve svém vysněném světě, kde si může pořídit všechno, na co jen ukáže. Následně si pak bájí příhody o tom, jak někdo omylem zaplatí její vysoký dluh v bance nebo vyhraje miliony v loterii. Věří tomu tak usilovně, až si řeknete, že by potřebovala zajít k Dr. Chocholouškovi, protože má očividně problém. :) Je nezodpovědná a o finančnictví, což je její práce, nemá ani páru. Nakonec ale Rebecca překvapí sebe i ostatní a život se jí rázem změní. ;)

kroftik
15.07.2013 5 z 5

Becky je tak neuvěřitelně nesnesitelná, až ji začnete mít rádi. Časem si ji dokonce zamilujete. Snad za to může fakt, že není žádnou prvoplánovou klaďačkou. Oproti velkému množství osatních románků je tahle knížka vážně vtipná. Becky zažívá spoustu komických (nikoli trapně srandovních) situací, občas jsem se dokonce smála nahlas, a to se mi normálně nestává :-) Za poslední dobu nejlepší knížka svého žánru. Vrhám se "Za hranice" a těším se i na film.

aannyy
16.05.2013 2 z 5

Moje první knížka od této autorky a moc se mi nelíbila, já prostě nechápu nakupovací závislost :-)

jana89
04.04.2013 4 z 5

Skvělá kniha na odreagování po náročném dni... rozhodně doporučuji :-)

PiperW
27.02.2013 5 z 5

skvělá knížka. Moc se těším, až si přečtu další její knihy.

Alisce
23.12.2012 4 z 5

Čekala jsem podle komentářů, že to bude lepší kniha. Celou dobu jsem si říkala, že dám jen tři hvězdy, ale posledních sto stránek jsem se do knihy začetla, začala mě bavit, a proto dávám čtyři hvězdy.

locin
15.11.2012 3 z 5

Napřed jsem viděla tuto knihu zfilmovánou a moc se mi líbila. Poté jsem zjistila, že je kniha půjčila jsem si ji a byla jsem velmi překvapená. Je mezi tím opravdu veliký rozdíl jakoby to byli dva příběhy. Myslím, že kdybych četla jako první knihu, film by mě zklamal.

Michelle93
04.10.2012 4 z 5

Hezká a velice vtipná knížka. Jen mě překvapilo jak je to odlišné od filmu :)

dark.ma93
23.07.2012

Hrdinka je tak šílená, že si ji zamilujete a chcete číst dál o ní :D

lue
23.04.2012 4 z 5

Jednoduché oddechové čtení, ale někdy jsem měla pocit že bych Rebeccu uškrtila za její uvažování. Totálně nepraktická, ale to byl nejspíš záměr.

Miru
30.01.2012 5 z 5

...aneb jak obyčejná holka ke štěstí přišla - princ na bílém koni, vysněná práce, která rázem vyřeší všechny problémy jako mávnutím kouzelného proutku...prostě pohádka. Ale na druhou stranu, vlastně proč ne? Ono i těch pohádek je asi občas zapotřebí. Nečekejte žádný intelektuální nášup, duchaplná moudra a ponaučení, která vám změní život a posunou vás někam dál. Nic takového. Prostě si jen užívejte úžasně čtivou knížku, lehkost, s jakou je napsána, vypněte a relaxujte. :-)

4xab
04.10.2011 5 z 5

Vtipna a ctiva hniha. Bajecna oddychova. Me osobne zaujalo elegantni vyreseni problemu, genialni!

Renava
05.08.2011 5 z 5

Sophie Kinsella je záruka vtipnej a inteligentnej oddychovky, z môjho pohľadu najlepšia súčasná autorka v tomto žánri. Séria Shopaholik je dokonalá spleť vtipu a chaosu - jednoducho skvelý relax.. (ako aj všetky ostatné knhy od S.K.). Len sa obávam, že filmová verzia jej trošku/dosť uškodila (ale tak to väčšinou býva), sériu treba jednoznačne prečítať pred filmom, potom sa dá film vnímať s nadhľadom a aj sa prípadne na ňom pobaviť.

-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Dala jsem na doporučení a přečetla si tuhle knihu! Opravdu jsem se zasmála, knihu jsem nemohla odložit ... :-) Můžu všem doporučit, skvělá relax knížka .. všem doporučuji! :-)
Jinak film jsem viděla, vůbec se mi nelíbil, kniha je tak 1000x lepší :-)

sissv
06.11.2010 4 z 5

Četlo se mi dobře. Moc fajn a vtipná knížka..

pro ženy zfilmováno generace Y

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Báječný svět shopaholiků je v