Báječný svět shopaholiků

Báječný svět shopaholiků https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39694/bajecny-svet-shopaholiku-39694.jpg 4 319 62

Shopaholic série

ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The secret dreamworld of a shopaholics , 1999

Gallaxy
22.08.2016 4 z 5

Krásná oddechovka ve které se najde snad každá ženská.

swayno
28.04.2016 4 z 5

kniha celkem zábavná, ale někdy jsem se musela hecnout, abych četla dál.

Daenerys
15.04.2016 5 z 5

Přečteno již podruhé - čtenářská výzva mi poskytla berličku pro výmluvu, proč po ní znovu sáhnout, hodí se přeci výborně do rubriky "zfilmováno". A ač vím, že výběr je široký a měla bych dát přednost něčemu zcela novému, nelituji. Podruhé jsem si jí užila snad ještě víc! Přinesla mi naprostý oddech, klid a výbornou náladu (a velmi pravděpodobně i nablblý úsměv na rtech nevědomky při čtení ;o) ).

Sabča92
30.01.2016 5 z 5

Rebecca a její závislost na nakupování si mě dostala. Sophie stvořila dokonalou postavu, která vás pobaví, rozněžní ale také dokáže překvapit - ať už mile nebo nemile. Každopádně první díl se mi neskutečně líbil a já se těším do dalšího dílu. Všem mohu tuto sérii jen a jen doporučit :-)

Thackery14
17.12.2015 5 z 5

Velice čtivá a milá knížka. :)

stepka3765
30.10.2015 4 z 5

Zábavné čtení :) Na prázdniny to pravé!

martinkaLLL
30.09.2015 5 z 5

Super odpočinková knížka. Přečteno jedním dechem a hned jsem začla druhý díl.

MartinkaSku
26.09.2015 5 z 5

báječná srdečná kniha, pobaví , pohladí po duši i rozesměji a romantika jako třešnička na dortu :,)))))

kiraa
25.08.2015 5 z 5

Tato kniha byla moje první od S. Kinselly a právě od té doby jsem si ji zamilovala. Zatím ze všech přečtených je tato TOP. Bavila jsem se přímo mistrovsky, smála nahlas a pár dní usínala ne s partnerem, ale s nákupním košíkem.:-)

juli2
29.07.2015 4 z 5

výborná kniha k odreagování. S Rebeccou jsem to celé prožila :-D

katerinad
26.07.2015 4 z 5

Pustila jsem do ní kvůli budoucí knize, která má od autorky vyjít a chtěla jsem znát jak mi sedne její styl. Navíc film podle této knihy se mi vždycky hrozně líbil, takže bylo jasné, že jinou ani číst nemůžu. Film byl pozměněn, ale líbilo se mi jak nechali stejné situace, takže oboje bylo skvělé.
Nevím zda budu číst další knihy ze série, protože jsou těžko k dostání, ale kdyby se naskytla příležitost určitě po ní sáhnu.

minimonisek
28.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, moc mě bavila. Určitě se k ní v budoucnu znovu vrátím. Těším se na další díly.

Rodaw
18.06.2015 5 z 5

Nádherná kniha, která pohladí po duši :) Moc všem doporučuji, krásné čtení :)

zuzana13
19.05.2015 4 z 5

Krásná kniha. Je podle toho natočený film .
Vtipná. Mně se líbí oboje. Doporučuji.

Daenerys
04.05.2015 5 z 5

Báječné. Lehce bláznivé, ale takovým tím roztomilým způsobem. Chápu, že se knihy této spisovatelky nezamlouvají všem, ale já našla svou krevní skupinu, především v sérii Shopaholic. Na mě naivita, bezbřehý optimismus a pestrý vnitřní svět a fantazie hlavní hrdinky působí jak balzám... Dovoluji si nesouhlasit s příspěvky, které vytýkají nereálnost příběhu. Já naopak myslím, že tak to má být, takhle je to autorkou zamýšleno - jsou to příběhy pro odlhečení, pobavení a nutno se na ně dívat s nadhledem... jako na takovou lehce bláznivou pohádku pro dospělé.

Leniiis
26.04.2015 3 z 5

Potřebovala jsem nějakou knížku na odreagování a v tomto směru kniha učel splnila, chvilkama jsem se i zasmála. Co jsem ale nechápala..tak to, jak mohla být hlavní hrdinka vůbec schopna tak přistupovat nebo spíš nepřistupovat ke svým problémům, všechno zametat pod koberec, lhát atd. Chvílema jsem měla chut ji naliskat.

tisha8409
26.04.2015 1 z 5

Štve mě, že je hl.hrdinka tak....omezená a hloupá a pořád čeká, že i když udělá přešlap (a jakože je dělá tak nějak pořád), že se jí za to budou ještě klanět a JI odškodní.
Že jí prostě vše projde. Chovala se jako magor, její posedlost hadrami a šátkem jsou sice jistě reálné ( shopaholici jsou skutečně závisláci), ale mně to hrozně vadilo.

Je to takový pohádkový příběh a nazvala bych ho "kterak hlupaňa zadlužená k miliardáři přišla".
To se v reálu pochopitelně nestává.A že by ona-i přes tak trapné chování-mohla zaujmout toho boháče ( nebo tedy ty dva - i toho pískomila s předkusem), který je vlastně finanční suchar, ale vedle ní se z něj stává rozřehtaný mladíček? No nevím nevím...

Pro naivní uberečnky dobrý... pro ty, jež chtějí od života víc než hadry a mají ten um uvažovat a chovat se normálně ale rozhodně ne.

Ivanule
05.10.2014 4 z 5

Tak můžu říct,že u Rebbečiných představ,co jak by bylo,jsem se nasmála:)zvlášt když,bratrance své spolubydlící nemohla ani vystát,ale jen co se o něm dozvěděla jednu věc,najednou otočila:D I když jsem dříve viděla film,od knihy se hodně liší :)Tak a teď se vrhnu na druhý díl

vaili
07.07.2014 4 z 5

No tak začátek mě dost unavoval chtěla jsem ji odložit, protože jsem měla chuť hlavní hrdinku zabít :) ale tak po té 100 stránce už to bylo lepší a i jsem se zasmála i když některé situace mi přišly spíše trapné než vtipné :)

Madluska
21.06.2014 1 z 5

Upozorňuji, že se v tomto komentáři může vyzradit část příběhu. :-) Ke knížce jsem přistupovala jako k "oddychovému čtení pro ukrácení dlouhé chvíle", nicméně i na poměry této kategorie mě tak trochu zklamala. Hlavně mě rozladila absolutně nesympatická hlavní "hrdinka", jíž nakonec i přes její hloupost (idiocii?) vyjde všechno: práce i osobní život. No není to k vzteku? Člověk, kterého by slušná společnost měla hnát vidlemi, nakonec štěstí dojde a všechny zedřené popelky v koutě určitě ostrouhají, aby náhodou tahle zlá sestra nebyla potrestána. Nehledě na naprosto šablonovitý scénář příběhu: proč tam vůbec vystupovala nějaký Sascha? A Tarquin? A milý "strýček" z banky? A nakupování kufru jen kvůli tomu, aby se bývalá přítelkyně mohla odstěhovat? Jémináčku, čím víc nad tím přemýšlím, tím zbytečnější mi tahle knížka připadá - bohužel. V průběhu čtení to ovšem až tak strašné nebylo, místy jsem se i smála... ;-)

pro ženy zfilmováno generace Y

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Báječný svět shopaholiků je v