Černý krkavec

Černý krkavec https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145245/cerny-krkavec-145245.jpg 4 97 25

Shetlandský kvartet série

1. díl

Na malém ostrůvku v souostroví Shetlandy zná každý každého, a když je za chladného lednového dne nalezena uškrcená mladá dívka, rázem je všem jasné, že vrahem nemůže být nikdo jiný než starý podivín Magnus. Už jednou na něj padlo podezření, poté co pár let předtím zmizela jiná malá dívenka, jejíž tělo zmizelo. Nic jim neříkej, poradila tehdy Magnusovi jeho matka; zdá se ale, jako by se její rady drželi všichni obyvatelé ostrova. Pravda o skutečném vrahovi tak vychází najevo ztěžka a pomalu, o to je však v závěru překvapivější. Za kriminální román Černý krkavec obdržela Ann Cleevesová (autorka série Vera) celosvětově nejprestižnější žánrové ocenění Duncan Lawrie Dagger Award.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Raven Black , 2006

muzka
22.09.2013 5 z 5

Zvláštní knížka, z prostředí, které se mně moc líbí. Určitě se k autorce vrátím.

proton
12.09.2013 4 z 5

Pěkná detektivka, hezky vykreslené postavy. Konec mě překvapil.

bbara155
13.07.2013 4 z 5

Dobrá detektivka s překvapivým koncem. Vraha jsem neuhádla.

simonabr
09.05.2013 4 z 5

Napínavá detektivka z úplně jiného prostředí, až do konce knihy člověk netušil, kdo je vrah, já tipovala někoho jiného než byl skutečný pachatel, který byl teda vcelku překvapivý

isobel2000
24.03.2013 5 z 5

Detektivnka dobrá, až do konce jsem netušila, kdo je vrah.

detektivní a krimi romány Skotsko Shetlandy

Ann Cleeves