Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38292/bmid_pes-baskervillsky-QvD-38292.png 5 3840 482

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Jota

The Complete Sherlock Holmes , 1902

NikolettaHole
15.05.2018 5 z 5

Jsem velkou milovnicí Sherlocka Holmese, a ani tato kniha mě nezklamala!

barbarera
15.05.2018 5 z 5

Tuto detektivku jsem četla v osmé třídě základní školy a docela mně naskakovala husí kůže. Bála jsem se v noci jít na WC.

dia.riedl
06.05.2018 3 z 5

Příběh je zajímavý, zápletka je skvělá, ale napětí žádné. Alespoň u mě.
Styl psaní se mi líbil a bylo tam i jedno milé překvapení v ději. Jinak to bylo poměrně předvídatelné, přestože jsem příběh neznala z žádných adaptací (v seriálu od bbc byla zápletka hodně změněná).
Nakonec si ale ráda přečtu další knihy s Holmesem.

Wertcha
05.05.2018 5 z 5

Četla jsem už před dávnými lety, takže si vzpomínám jen na to, že se mi to četlo dobře a příběh mě zaujal :)

jolisek123
05.05.2018 5 z 5

Moje první „Holmesovka” a jsem nadšená. Rozhodně s Sherlockem nekončím a ještě pár knih o něm se v mé knihovničce objeví:-)

Atanone
08.04.2018 5 z 5

Pro mě touto knihou začala dodnes trvající platonická láska k houslistovi s dýmkou a mezi všemi jeho napínavými příběhy tento je jeden z mých nejoblíbenějších

Cink262
17.03.2018 5 z 5

Zde snad není co vytknout. Pes baskervillský dokonce "předstihl" účel detektivky a pomocí popisu ponurého prostředí přidal snad i hodně silnou kapku hororu. Prostředí jihoanglických vřesovišť mi naprosto učarovalo stejně jako mlha a děsivé zvuky z bažin - již dlouho jsem se "nevžil" do nějakého místa tolik jako do dějiště Psa baskervillského.
Pravda je, že je kniha napsaná poněkud zastaralým jazykem, četl jsem ji v originále a s některými slovy si ani můj jindy spolehlivý slovník nedokázal poradit, každopádně jsem si četbu užíval, protože mnohá anglická slova často zvukomalebně podbarvovala již tak děsivou atmosféru.

Nachtimin
10.03.2018 5 z 5

klasika

Jarmila97
28.02.2018 5 z 5

Moje první kniha o Sherlockovy a nebude posledni.kniha je naprosto skvěle napsaná , hrozně napínavá a chvílemi mi šel mráz po zádech jen doporučuji si ji přečíst

Kitty
26.02.2018 3 z 5

Jelikož jsem viděla film, věděla jsem, do čeho jdu.

zdennyrakky
16.02.2018 5 z 5

Nemám rád detektivky! Ale tohle není ani tak detektivka jako hlavně naprosto fantastický román o lidech s bravurním vykreslením charakterů a strhující příběh s neuvěřitelně romantickou (v pravém slova smyslu!) atmosférou. Neoficiálně dávám šest hvězd :-)

kotasbk
12.02.2018 5 z 5

Můj první Sherlock a doufám, že ne poslední.

Abnička
05.02.2018 5 z 5

Naprosto úchvataná kniha.

hrosik3
04.02.2018 4 z 5

Bezva čtení na víkend. Klasika, která nezklame.

Jane417
03.02.2018 3 z 5

Neslavnější případ detektiva Sherlocka Holmese je právem nejoblíbenější. Prokletí rodu Baskervillů, ďábelský zabijácký pes, ponurá blata, močály, mlha... to vše dodává románu ponurou a tajemnou atmosféru. Knížku bych přirovnala k temnému gotickému románu. Dílo je psáno jazykem používaným před více jak sto lety, takže je to znát. Holmes a jeho asistent dr. Watson jsou vlastně předchůdci všech svých současných kolegů, kteří také tvoří vyšetřovací pár. V tomto případě vyšetřují, proč umírají příslušníci rodu Baskervillů a zda je opravdu zabíjí temný netvor z bažin. Akorát Sherlock mi až tak sympatický nebyl. Watsona často zesměšňoval a dával mu najevo, že on je tam ten dokonalý a geniální detektiv! Námět je originální, čte se to v pohodě a pokud chce někdo přečíst něco klasického, ale čtivého a jednoduchého, tak tento román doporučuji.

Koka
31.01.2018 5 z 5

Pamatuji, jak naše rodiče pohoršovalo, že tak strašlivý, strašidelný a násilnický příběh mohl vyjít ve vydavatelství literatury pro děti (!). Stejně nás však od něj neuchránili, neboť - a to je druhá moje výrazná vzpomínka spjatá s tímto dílem - jsme s nadšením a v absolutním tichu (tři hašteřivá děcka!) vyslechly v jedno sobotní odpoledne rozhlasovou adaptaci. Příběh se na mě podepsal natolik, že se dosud velice obezřetně a vyhýbavě chovám k velikým psům.
Teď po dlouhých letech jsem si to přečetla znova a konstatuji, že příběh nezestárl, je nadále srozumitelný, napínavý, logicky vystavěný i vysvětlený. A pouze jako milá připomínka doby jeho vzniku jsou v textu dnes již neslýchané reálie: třeba ta, jak se stačilo podívat na nedopalek vykouřené cigarety a ze zbytku nápisu označujícího konkrétního trafikanta poznat, kdy a kde byly koupené. Áááách, ten svět před globalizací, to bylo něco!

Disinka
22.01.2018 5 z 5

Naprosta klasika, uplne jsem koukala jak spadla z jahody.. o tehle knize jsem vzdy jen slysela ale dostala jsem se k ni az ted.
Vybornej pribeh s prekvapivymi pasazemi, jen se mi to chvilkama spatne cetlo kvuli "dialektu" jazyka - ale perfektne se tim uspava ditko

markettH
20.01.2018 4 z 5

Mile mě kniha překvapila. Avšak oproti detektivkám A. Christie mi chyběl takový ten wau efekt jako tohle je vrah ;)

Knižní střípky
13.01.2018 5 z 5

S obrovskou chutí jsem si po x letech znovu přečetla tuto detektivní klasiku. Už ani nevím pokolikáté :-) Docela jsem se i bála, zda se konečně nedostaví zklamání. ALe néé, nedostavilo. Užívala jsem si to skoro stejně, jako když jsem knihu četla poprvé cca ve 12-ti letech na prázdninách u babičky. Tehdy vznikla má láska k Sherlockovi a panu Poirotovi od Agathy a je to láska vskutku pravá, která nikdy nekončí :-) Pes baskervillský je pro mě srdcovka - ponurá blata zahalená všudypřítomnou mlhou, staré šlechtické sídlo, rodinné prokletí, záhadné vytí z blat, komu by se toto nemohlo líbit?

Lokina
07.01.2018 5 z 5

Velmi zdařilá detektivka s nejznámějším detektivem Sherlockem Holmesem a jeho přítelem doktorem Watsonem. Příběh byl velmi čtivý, napínavý, místy strašidelný a tajemný. Při popisu blat a pochmurné krajiny kolem panství, mi běhal mráz po zádech. Sherlock jako obvykle vše vyřešil svojí neuvěřitelně propracovanou dedukcí, Watson byl vtipný a snažil se s Sherlockem držet krok. Konec byl nečekaný a rozuzlení přišlo v pravý čas.