Pes baskervillský

Koupit

Pojďte a rozkryjte společně s bezkonkurenčním detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pomocníkem dr. Watsonem fascinující a tajemné spiknutí. Dobrodružné čtení legendárního Sira Arthura Conana Doyla je upraveno do komiksové podoby a svou napínavostí strhne k četbě nejen děti, ale i jejich rodiče. Když je Sir Charles Baskerville náhle nalezen mrtvý v rozlehlých rašeliništích, vypadá to, že příčinou smrti byl infarkt. Nicméně dr. Mortimer se domnívá, že za smrtí nejen Sira Charlese, ale i několika předešlých generací baskervillských mužů, je jakési tajemné zvíře. Na baskervillské panství se vrací z Kanady mladý dědic a záhada rašeliniště není stále vyřešena. Dr. Mortimer se obrací na známého londýnského soukromého detektiva Sherlocka Holmese o pomoc, protože se obává, že kletba baskervillských pánů bude pokračovat. Je strůjcem postupného vymírání rodu Baskervillů skutečně nějaká nadpřirozená příšera, nebo je za tím všudypřítomná touha po bohatství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344971/pes-baskervillsky-WRS-344971.jpg 4.52704

Příběhy Sherlocka Holmese 5.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno · Grada

The Hound of the Baskervilles · 1902

Kniha Pes baskervillský

Lucie1010

Tuto knihu jsem si vzala jako povinnou četbu k maturitě (na doporučení kamarádky). Je to můj první případ s Sherlockem Holmesem- respektive s Dr. Watsonem :D a musím říct, že se mi velmi líbil. Je to kratičká knížka s rychlým spádem děje. Přiznávám, že
jsem tušila dopředu kdo je vrahem, ale kouzlo to neztratilo. Doporučuji všem maturantům :P.

whale77

Jako malá jsem zbožňovala příběhy Sherlocka Holmese (víc než dnes detektivy Agathy Christie) z knížky Muž s dýmkou a houslemi. Proto jsem se s chutí pustila i do této Doylovy klasiky. Ale kvůli zastaralejšímu jazyku mě to nebavilo tolik, jak jsem čekala. Doufám, že to bylo jen mým momentálním rozpoložením, protože příběh i atmosféra jsou skvělé. K té zmiňované knížce příběhů se chci brzy vrátit s našimi dětmi a doufám, že i ony si Sherlocka zamilují.

zaba335

Na klasiku mě bavila, i když se mi hůře četla. Ale to je u každého individuálně. Celkově hodnotím jako moc povedené dílo.

encyklopedie

.....všechny kecy o tom co této knize chybí jsou na dvě věci .... tohle je detektivní dílo, kterému nechybí nic.
Pořád je to /i moje/ nejoblíbenější detektivka takže 321% ji hodně sluší
...a jedna zajímavost
Čeští čtenáři se s detektivkami setkávali od počátku 20. století zásluhou překladů anglosaských autorů (Pes baskervilský u nás vyšel pouhý rok od vydání originálu, od prosince 1902 do listopadu 1903 vycházel na pokračování v časopise Svět zvířat)
......a ten název časopisu je příhodný, pes baskervillský tam rozhodně patří.....

DoktorAntonio

Jedna z kultovních knih, co nikdy neomrzí.

anet1128

Naprosto skvělá kniha!

katy211

Klasická napínavá detektivka a úžasný Sherlock Holmes.

Denisa.knizky

Klasicky detektivni pribeh s genialnim detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pritelem doktorem Watsonem. Cetla jsem kdysi asi ve dvanacti letech a vylozene jsem nyni mela chut po vsech moznych novodobych severskych a vselijakych dalsich detektivkach na poradnou davku klasicke detektivni literatury, samozrejme, ze splnila ocekavani. Doyle by mel mit misto v kazde poradne domaci knihovne.