Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti

Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273922/bmid_sherlock-holmes-hitleruv-posel-smrt-JXt-273922.jpg 3 40 8

Je jaro 1937. Německý kancléř Adolf Hitler vytrvale hovoří o míru, svými činy však jako by dělal vše proto, aby západním spojencům došla trpělivost. Schizofrenní geopolitická atmosféra dusí i britský Fulworth, sídlo penzionovaného Sherlocka Holmese. Hry tajných služeb už dávno probíhají mimo jeho pole. Ranou přímo do Holmesova srdce je však sebevražda jeho chráněnce, místního mladíka, jehož vrozený talent detektiv po desetiletí rozvíjel. Smrt bez zřejmého motivu Holmese vtahuje zpět do velkého světa, který se dramaticky změnil…... celý text

Bája89
Bája89
25.03.2022 2 z 5

Tohle bylo moc "špatný". Opravdu bylo nutné vytahovat tyto dva seniory v pokročilém věku do tak zběsilého a překombinovaného dobrodružství? Byl to galimatyáš všeho, na co si čtenář jen vzpomene. Indická vražedkyně, britská nacistka, dokonalý mladý tajný agent, komunisti a jako třešnička na dortu samotný Hitler. Knihu jsem opět odposlechla jako audioknihu a doposlechla ji jen ze setrvačnosti než z touhy vědět, jak to celé dopadne. Nechala jsem se zlákat názvem, který ve mně od začátku vzbuzoval nedůvěru a skepsi. Bohužel veškeré mé obavy a lehké předsudky se naplnily. Vrcholem všeho byla představitelka mladé Audrey, kterou četla naratorka věkem blížící se spíše Holmesovi.

Kakho-Oto
Kakho-Oto
20.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Na rozdíl od předchozích dvou knih s Holmesem a Wattsonem od Petra Macka se jedná jen o trochu lepší průměr v rámci žánru. Několik věcí je zde velmi přitažených za vlasy - příběh působí poměrně nevěrohodně již kvůli vysokému věku detektiva a jeho přítele doktora. Ze záporných postav se mi líbila britská nacistka a indická vražedkyně, nikoliv však malý zrůdný nacistický vrah. V románu vystupuje i britský agent, který až příliš připomíná Jamese Bonda. Rozuzlení příběhu se mi moc nelíbilo. Na Zeppelinu Hindenburg kuly pikle nejen němečtí nacističtí zločinci, ale také komunistický radikál z Německa. 65 %

pavel0839
pavel0839
20.12.2021 4 z 5

Na prvni pohled divnej nazev, ale ... Vtahlo me to do deje dostal jsem prekvapive vice, nez jsem ocekaval. Docela se tesim, zda vznikne nejake dalsi obdobne dilko, ktere pekne ubiha, neni tam postav jako na orloji a fakt bavi.

Vesmich
Vesmich
15.11.2020 5 z 5

Sherlock s doktorem už se světem prohánějí o holi a většinu času tráví na svém venkovském sídle, docela jako dva písaři. Jakmile se ovšem objeví záhada, jdou po ní jak ohaři! Trochu pomaleji jim to myslí, což v doktorově případě znamená téměř couvání, ale padouši, třeste se! Příjemný bonus v podobě agenta Jejího Veličenstva. Mně se to rozhodně líbilo!

speciale88
speciale88
11.12.2019 4 z 5

Tipicky Sherlock Holmes za mě super

p0stm0derna
p0stm0derna
13.08.2019 1 z 5

Tuto knihu klidně použil jako ukázku významu slova slátanina. Je to taková lite verze dortu Pejska a Kočičky. Podle knihy bych v autorovi nerozpoznal spisovatele, ale spíš za fanouška žánru, který má hodně času :-D

lapagerie
lapagerie
28.03.2019 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říct, že to nebylo špatné. Neseděla mi interpretka Audrey, ale to už je detail. Jinak zajímavý námět, prošpikovaný skutečnými událostmi. Sice si moc neumím představit osmdesátníka, který by fyzicky zvládl to, co Holmes a doktor Watson, ale oni dva jsou přece nezničitelní a tudíž mi to nevadilo. Pobavil agent James a jeho vodka/martini.
Nevím, jak by na mě působila klasická knížka, jako audio mohu doporučit.

Isew
Isew
14.04.2017 3 z 5

Sherlock Holmes a Hitler. Dát je do titulu knihy už samo o sobě znamená, že si autor zajistí pozornost. I když o Hitlerovi se pouze píše, do děje vůbec nezasáhne. Sherlock i Watson jsou již osmdesátníci, kteří si užívají důchodu na venkově. Kdyby to tak zůstalo a byla by to kniha Zahrádkářův rok Sherlocka Holmese, tak by to bylo pochopitelnější a klidně bych si ji přečetla, než dva osmdesátníci, kteří v atmosféře nadcházející války bojují s vycvičenými agenty, zmutovaným dítětem, chemickými zbraněmi a ještě se snaží odvrátit katastrofu Hindenburgu. A to vše s bravurou sobě vlastní zvládají. Asi i nadále zůstanu věrná siru Arthuru Conanu Doylovi.