Moriarty

Moriarty https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243991/mid_moriarty-6X8-243991.jpg 4 93 31

Sherlock Holmes je mrtvý, zanechte všech nadějí. Krátce poté, co se s profesorem Moriartym zřítil do hlubiny Reichenbašských vodopádů, přijíždí do Evropy americký pinkertonský detektiv Frederick Chase. Má informace o tom, že Moriartyho záhy nahradil jiný arcizločinec a nyní řádí v Londýně. Chase a jeho pomocník Athelney Jones ze Scotland Yardu se ho s využitím starých dobrých holmesovských taktik pokusí dopadnout...... celý text

ThomasRuhe
ThomasRuhe
21.01.2017 3 z 5

I v téhle knize se Horowitz snaží o doyleovský styl vyprávění, ale s postupným obracením stránek to přeci jenom trochu skřípe. Prostě to není ono, a je to slabší než Dům hedvábí.
Naopak závěrem mne příjemně překvapil. Byl nečekaný a leccos vysvětlil. Takže suma sumárum 60%.

vincek1
vincek1
29.04.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetl, příběh měl místy spád, ale občas jsem se v něm ztrácel. Je pravda, že nahradit Sherlocka Holmese, se asi hned tak někomu nepovede. Závěr knihy mi připadl, tak trochu jako tahání čtenáře za nos.

Majdule
Majdule
02.04.2016 5 z 5

Pro mě chytré, zábavné a fascinující. Horowitz opět vyvolal ducha doby a přitom byl tak moderní, jak by sir Doyle být nemohl. Mě si tedy autor pěkně povodil a přitom stačilo jen být otevřený náznakům. Ocenila jsem "historii" vzniku organizovaného zločinu a jeho podob na obou stranách oceánu. Líbilo se mi srovnání britského a amerického způsobu vyšetřování. A přestože závěr knihy je drsný, stejně jsem byla nadšená. A díky za bonusovou povídku! Byla kouzelná, pane Horowitzi.

Dani3
Dani3
26.03.2016 3 z 5

I když se kniha jmenuje Moriarty, tak k Sherlocku Holmesovi a jeho světu má tento za vlasy přitažený příběh hodně daleko. Geniálního detektiva, kterého vytvořil A.C.Doyle, prostě nelze nahradit inspektorem ze Scotland Yardu.
Konec příběhu byl hodně zvláštní, vůbec mi nesedl. Jako kdyby autor nevěděl, co s tím.

Špínobubla
Špínobubla
29.02.2016 3 z 5

Veliké zklamání, kdo čeká druhý Dům hedvábí, bude zklamán. Mám ráda Hercula Poirota, Sherlocka Holmese a tak dále, protože jsou chytří a vše vyřeší díky svým schopnostem, když máte ale hlavního hrdinu přihlouplého policistu, kterému nic nedojde a ještě touží být novým Sherlockem a vůbec na to nemá, opravdu to není zábavné čtení. Ztráta času, pan Horowitz má určitě na víc.

patroklos
patroklos
26.01.2016 2 z 5

Ať jsem dělal, co jsem dělal, nedočetl jsem. Nuda, bohužel...
Ale Dům hedvábí byl jiná liga...

Hanja
Hanja
17.01.2016 5 z 5

Konec mě velmi překvapil...

Silvie_sl
Silvie_sl
02.01.2016 5 z 5

(SPOILER) Musím říct, že tady mě pan Horowitz naprosto dostal, knížka se četla naprosto sama, kongeniální zápletky, popisy, děj je velmi živý, prostě musíte číst dál a dál jinak to nejde:) Hrozně líto mi ale bylo na konci Athelneyho, který byl tak snaživý, v podstatě nevědomky odkryl všechny svoje karty a dovedl Moriartyho i přímo do své rodiny. Nikdy nezapomenu na tu koncovou scénku ve fiakru a už se těším, až si přečtu něco dalšího od Horowitze, v komentářích je velká spousta inspirace, děkuji!;)

kormoran78
kormoran78
20.07.2015 3 z 5

Těšil jsem se na něco jako Dům hedvábí, ale bohužel jsem se nedočkal. Konec mě navíc celkem nepříjemně překvapil a trochu zklamal. Nechci nic prozrazovat, ale do světa Sherlocka Holmese tohle dílo dle mého názoru tak nějak nepatří...

danekdj
danekdj
16.07.2015 5 z 5

Dle mého názoru jako čtenáře detektivek neskutečně promyšlená kniha, napsaná tak aby zapadala do knih Sira Arthura Conana Doyla. I přes (musím uznat), poměrně pro mě nudnou první třetinu knihy. Ještě nikdy se mi nestalo abych si musel odstavec přečíst 4x a pro jistotu ještě jednou nahlas. Ale s elegancí se nakonec vše objasní... Podle mého recenze Daily Mail nelhala a nestyděl bych se knihu označit za nejlepší detektivku roku !

bosorka
bosorka
19.05.2015 4 z 5

Trošku váhám mezi trojkou a čtyřkou a asi bych dala něco mezi. Jak mě Dům hedvábí nadchl, Moriarty je slabší. Horowitz se stále hodně slušně drží sherlockovského světa (i když v tomto případě bez Sherlocka), ale některé dedukce a vlastně i celé rozuzlení mi přišlo až moc překomplikované a až moc okaté tahání za nos čtenářů i některých postav příběhu. Ale atmosféra je dobrá, autor si nebere servítky a rozhodně nejedná v rukavičkách a určitě aspoň jednoho překvapení se čtenář dočká (i když leccos dojít může). Slušná detektivka. Že nakonec dávám 4 hvězdy, je díky poslední povídce, sepsané doktorem Watsonem. Ať je to, jak je to, ten Sherlock tomu prostě chybí.