Vykopej ten hrob

Vykopej ten hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88283/bmid_vykopej-ten-hrob-v3j-88283.jpg 4 7 1

Shell Scott série

Soukromý detektiv řeší zprvu jednoduše vyhlížející případ, z něhož se vyklube mnohonásobná vražda.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Paseka

Dig That Crazy Grave , 1961

trudoš
05.10.2022 3 z 5

„Pohřební ústav Rand Brothers byl tak krásný, až v člověku skoro vyvolával touhu zemřít.“
Máte-li chuť na literární výlet do roku 1961, Richard S. Prather vám bude důstojným průvodcem. Zápletku umí rozehrát stylově a až na několik drobných výjimek udržuje tempo vyprávění ve vyvážené rovině. Vývoj událostí je přitom přehledný a dobře promyšlený. Že je hlavní hrdina sympaťák, jehož rozlišovací schopnosti mezi černou a bílou jsou nezpochybnitelné je samozřejmostí, stejně jako jeho pozdější podlehnutí osudové femme fatale – třebaže tenhle moment bych si v příběhu klidně odpustil. Situaci nahrává i další skutečnost; ačkoliv se detektiv Sheldon Scott tváří jako starší bratr Sherlocka Holmese, jen s trochu krvavějšími klouby na rukou, jakmile dojde na nějaké intriky ze stran žen, je bezelstný jako koťátko, potýkající se s klubkem bavlny.
Na svou dobu pravděpodobně jedno z těch lepších jmen na poli „drsné školy“, ale postupem času zcela adekvátně skončilo zapomenuto v šedi žánrově podobných děl.

Richard S. Prather
americká, 1921 - 2007
1966  90%Smrt přichází oknem
1994  85%Zítra mě sejmou
1995  77%Vykopej ten hrob
1971  73%30 mimo zákon

Kniha Vykopej ten hrob je v