Sharpova čest

Sharpova čest https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191861/bmid_sharpova-cest-wXj-191861.jpg 5 87 8

Sharpe série

Píše se rok 1813 a major Richard Sharpe očekává nové tažení spojeneckých armád s chmurnými vyhlídkami. Vítězství závisí na neustále křehčím spojenectví mezi Brity a Španěly, které je třeba za každou cenu udržet. Této situace se chystá využít Sharpův nepřítel, francouzský důstojník Pierre Ducos, pověřovaný zvláštními úkoly, který si dělá naději, že by mohl splnit dva cíle najednou – zničit spojenectví nepřátel Francie a zároveň dosáhnout osobní pomsty na Sharpovi. Když se pak do této hry zamíchá krásná francouzská vyzvědačka La Marquesa, uvědomuje si Sharpe, že se ocitl v síti smrtelně nebezpečných intrik, a stane se z něj psanec pronásledovaný nepřítelem i spojenci...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Oldag

Sharpe’s Honour , 1985

cori
22.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Major Sharpe se nechá vyprovokovat k souboji a tím ohrozí celou svou existenci v armádě i na tomto světě. Na scéně se opět objevuje pomstychtivý intrikář Ducos a krásná a vypočítavá Marquesa, která popletla Richardovi hlavu. Vůdce partyzánů Řezník má své vlastní plány a zálusk na urozenou blondýnu. Sharpe zažije francouzské zajetí, mučení, výbuch pevnosti Burgos kvůli popelu z doutníku a noci plné vášně s Helenou. Příběh končí vítězstvím Britů u Vitorie 21. června 1813. Klasika s bitkami, souboji, špionáží a bitevními scénami. PS: Harper vleze do chomoutu.

mi-380
23.04.2023 4 z 5

Severní Španělsko, 1813, bitva u Vitorie. Úspěch britské expediční armády je nejistý, Francouzi jsou i po debaklu v Rusku silní, Španělé nevyzpytatelní. V Burgosu se pouhé 2.000 Napoleonových vojáků úspěšně ubránilo obrovské přesile 35.000 Britů a Portugalců, u Vitorie útočí 90.000 spojenců proti 60.000 Francouzů. Sharpe se tentokrát trvale a zoufale brodí problémy, způsobenými lstivými protivníky, sebevražednou misí, jeho striktním dodržováním důstojnické cti a prohnanou nejkrásnější ženou světa, tohoto druhu pro Sharpa už asi dvacátou. Autor znovu připravil velice čtivou směs dobrodružství, romantiky a válečné historie během Poloostrovní války.
85 % (zatím 72 hodnotících s průměrem 94 %).

Luigi1
27.05.2020 5 z 5

Další dobrodružné pokračování této sagy Super

druzickaster
17.01.2018 5 z 5

Je to zvláštní v dnešní době číst o tom, že někdo bojoval za svou čest a nehodlal se jí vzdát, nebo ne zvláštní, ale velmi ojedinělý jev. Každopádně jsem rád, že se náš Sharpe opět zhostil své úlohy dobrodruha, hrdiny a bouřliváka a došel zase kousek dál v nepoškozeném stavu.

tenax
13.11.2016 5 z 5

V tomto pokračování Sharpových dobrodružství použil Cornwell několik motivů z té zdánlivě nejpokleslejší literatury – krásná a bezskrupulózní žena, zmanipulovaná poprava a zázračné znovuzrození popraveného, inkvizice a politické intriky, sadistický zabiják. Přesto je to vynikající román, vrcholící strhujícím popisem bitvy u Vitorie a následného rabování, a také Sharpovým osobním soubojem s hlavním padouchem. Samozřejmě nechybí orientační mapka bitvy a závěrečná poznámka, upřesňující míru autorské licence na historických faktech. Výsledkem je napínavé čtení od mistra žánru, a také těšení na další díly.

ferda
27.03.2014 4 z 5

Jako vždycky když jde o ženskou Sherpe přestává myslet hlavou a opět "utře". Ale ani v tomto díle nás autor neošidí o pořádnou řež. A opět čekám na další díl.

klokan.1905
23.02.2014 5 z 5

Mně osobně v tomto díle dost chyběl seržant Harper... Nicméně i tak skvělá a těším se na další díly!!!

nero 13
25.01.2014 5 z 5

Výborný jako celá Sharpova série.