Zjevení

Zjevení https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56177/bmid_zjeveni-xsh-56177.jpg 5 157 37

Matthew Shardlake série

Autor ve své čtvrté knize o osudech středověkého právníka a detektiva Matthewa Shardlaka rozhodně nezklame své věrné čtenáře ani ty, kdo se s tímto hrdinou setkávají poprvé. Tentokrát jde o pátrání po sériovém vrahovi, který ve svém šíleném počínání postupuje podle biblického evangelia – knihy Zjevení. Napínavý příběh se odehrává v Londýně v době vlády krále Jindřicha VIII.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , BB art

Revelation , 2008

katka134
23.08.2023 4 z 5

Skvělé čteni.
Tak i Shardlakovi zkřížil cestu masový vrah.
Jen neustálé domlouvání Barakovi, zážitek z čtení trošku kazilo.

Elea
12.07.2023 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší díl série, napínavý, dokonale vykreslující středověký Londýn.

Awča
11.08.2021 5 z 5

Četla jsem jedním dechem.
Vyšetřování bylo velmi napínavé, atmosféra a reálie této historické epochy jsou opět vykresleny tak, že jsem se cítila jako při sledování filmu.
Obešla bych se bez rozebírání vztahu Baraka a Tamasin, naopak linie s Guyem mě bavila a o Kateřině Parrové a jejím osudu jsem si ještě vyhledala další informace.
Co dodat, už mám rozečtený další díl.

marlowe
16.02.2021 4 z 5

Bohužel, mnohem méně historie, zato více thrillerového strašení (jak vidět, ani Sansom se neubránil novodobému nešvaru umísťovat do centra dění vynalézavé psychopatické masové vrahy) – ale pořád dobré, neotrávilo mě to a pustím se i do dalšího dílu.

tonysojka
14.04.2020 5 z 5

Temné,akční ,asi zatím u mne nejlepší díl. Děj trochu připomínal film Sedm přenesený do Anglie Jindřicha VIII.

R.E.M.
12.01.2020 5 z 5

Perfektní historická detektivka s uvěřitelnou atmosférou doby. Velmi hezké čtení, nápaditá zápletka, čtenářský zážitek.

antiope
08.10.2019 5 z 5

Po slabším třetím dílu této série, dávám čtvrtému plný počet za napínavý příběh na historickém pozadí. Těším se na další knihu.

Francois17
05.09.2019 5 z 5

Zatím asi nejlepší pokračování mistra Shardlaka. Pořád se tam něco děje a je to velice napínavé. Moc dobré.

Alma-Nacida
02.09.2019 4 z 5

Vydařená honba na psychopata v dobách, kdy to slovo ještě nikdo neznal, mě vtáhla a celou dobu bavila. Vzhůru na další díl. :)

Endy17
28.03.2019 3 z 5

Bohužel se ke všeobecné glorifikaci díla nepřipojím, čtvrtý Shardlakův příběh mě tak úplně nepohltil. Také výrazy "improvizovaný štáb" nebo "kámo" neodpovídají mé představě o šestnáctém století.

Makec
02.01.2019 5 z 5

Další skvělý příběh o pátrání M.S. a pro mě zatím nejnapínavější a nejzamotanější. Je super jak autor v průběhu dává čtenáři podměty a varianty k přemýšlení kdo je vrah a tentokrát můj tip do poslední chvíle nevyšel.

allyce
04.03.2018 3 z 5

Detektivní příběh z historického Londýna, který se mi dostal do ruky náhodou a po velkém množství detektivek a thrillerů ze současnosti to byla příjemná změna. Knize se nedá nic vytknout, je velmi čtivě napsaná, popisné pasáže jsou zajímavé, ale něco tomu chybělo... Snad emoce, které jsem při čtení postrádala.

Allena24
26.02.2018 5 z 5

Jsem nadšená (náhodně čtená kniha). Určitě si chci přečíst celou sérii.

Arsi
19.01.2018 5 z 5

Další úžasná kniha, Úplně mě pohltila, těžko se od ní odchází. Už se těším na další díl.

ladaol
08.10.2017 5 z 5

Další díl, a opět vůbec nebyl nudný. Je to skvělé čtení.

Majdule
11.02.2017 5 z 5

Ve čtvrtém díle se bratr Shardlake potýká se šílenstvím, opětovným milostným zklamáním a málem i ztrátou cenného přátelství, to vše v kulisách sklonku vlády Jindřicha VIII. Pro mě nejsilnější díl série se skvěle vykreslenou atmosférou. Ze Shardlakea se mezitím stal můj přítel a já se těším na další setkání s ním.

Randik
06.02.2017 5 z 5

Matthew Shardlak mě opět nezklamal užasně napínavé čtení od začátku do konce. Vřele doporučuji. Už se moc těším na další případy tohoto skvělého právníka ze staré Anglie.

Tesssay
30.11.2016 5 z 5

Za mě rozhodně pět hvězdiček...Matthew Shardlak mě nadchnul už v prvním díle a doposud nezklamal. Skvělé napínavé čtení, které za sebe mohu jen doporučit :-)

rezzba
27.06.2016 5 z 5

Díky této parádě už několik měsíců odmítám Nesba. Fantazie,napětí,atmosféra, prostě všechno.

woodward
16.05.2016 5 z 5

Tentokrát Shardlake řeší případ ve kterém je o něco méně politiky než v těch předchozích. Sledujeme především klasické pátrání po sériovém vrahovi na středověký způsob. Ale ani tentokrát nás autor neopomene fundovaně poučit o poměrech v Anglii za vlády Jindřicha VIII., zejména o složitých manévrech stoupenců různých pojetí nového náboženství, kde král je nejvyšší, neomylnou církevní autoritou. A navíc se tenhle král, starý, nemocný, pověrčivý vztekloun, cítí osamělý a rád by se znovu oženil. Jeho vyvolená, Kateřina Parrová, ovšem váhá, protože to ještě není ani rok, co poslední Jindřichova manželka přišla o hlavu. Její souhlas nebo nesouhlas bude mít samozřejmě dopad i na nábožensko-mocenské půtky kolem trůnu a za této situace je řádění sériového vraha, jehož motiv je zjevně inspirován apokalyptickými vizemi ze Zjevení sv. Jana, nevhodnou komplikací. Pachatele je třeba rychle dopadnou tak, aby se král o jeho běsnění vůbec nedověděl...