Shannarovy elfeíny

od:


KoupitKoupit eknihu

Padesát let po pádu Temného mága se do Čtyřzemí vrací zlo. Démoni ve vedení Dagda Mora se derou ven ze svého temného žaláře a jejich jediným cílem je smrt posledního elfa. Nyní je jedinou nadějí celého Čtyřzemí mladičký Wil Ohmsford, který musí pod vedením druida Allanona odhalit svou skrytou moc a ochránit elfskou princeznu Amberle Elessedilovou ke Krvavému ohni. Allanon sám mezitím musí pomoci elfské armádě odrazit nápor démonských vojsk. Dokáže Wil ovládnout sílu, jež byla jeho dědečkovi tak vlastní? Podaří se Allanonovi přemoci zlého Dagda Mora? Z dílny Terry Brookse přichází další díl populární série Shannarův meč. Ponořte se znovu do kouzelného světa Čtyřzemí plného kouzel, nebezpečí a dobrodružství. Kniha sloužila jako podklad k seriálu Letopisy rodu Shannara na Prima COOL!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330819/shannarovy-elfeiny-5IO-330819.jpg 480

Série:

Shannarův meč (2.)

Orig. název:

The Elfstones Of Shannara (1982)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
dus0024
10. října

Jedna z mých nejlepších knížek.

dus0347
01. srpna

Pecka, jedna z nejlepších fantasy knih co jsem četl.

Penguin07
09. dubna

Chronologicky jsem to vzal špatně. Nejdříve jsem viděl seriál a až poté jsem sáhl po této knize. Hned na začátku bylo plno spoilerů z knihy Shannarův meč, takže jsem elfeiny odložil a vrátil se k ní až po dočtení předcházejícího díla. Seriál si z díla vzal to lepší a vytvořil si vlastní pasáže a druhou seriálovou řadu. Nebyl jsem z S. elfeinů tolik nadšený jako z S. meče, tam jsem si užíval každou kapitolu a ani přeskakování mezi postavami a dějovými liniemi mi nevadilo,mělo to to správné tempo. Líbil se mi popis bitvy elfů až do Arborlonu, nejlepší postava rozhodně velitel Stee Janse.

špulo
24. ledna

Možno o kúsok lepšie než prvý diel. Tolkien-kopír pretrváva, ale nám, rozprávkarom, to predsa nemôže vadiť. 90%...

SeaFox
18.12.2017

Komentovat budu edici z roku 2017 vydanou Dobrkovským. Pod překladem je podepsán Adam Steinz a já nemůžu než určit překlad za největší slabinu této knihy. Obsahuje jak technické (anglické pozůstatky) tak slohové (opakující se výrazy, nesmyslná slovní spojení) chyby. V jednu chvíli jsem měl pocit, že ten překlad po sobě autor snad ani nečetl. Dnes bych asi volil vydání v angličtině.

Teď k obsahu knihy. Málem jsem ji přestal číst hned z kraje, částečně kvůli překladu a částečně protože začátek není moc zajímavý. Naštěstí děj postupně nabírá na zajímavosti a intenzitě a vzestupná tendence vydrží až do konece, kde už jsem se zkrátka od knihy nemohl odlepit ani kdybych chtěl. I ten překlad se mi nějak podařilo vytěsnit.

Děj není nijak extra hluboký, originální ani spletitý. Hlavní postavy už jsou na tom o něco lépe, byť cenu za originalitu si také neodnesou. Terry Brooks inspiraci u Tolkiena opravdu nezapře (namátkou: Allanon = Gandalf). Musím ale opravdu ocenit konec (lehký spoiler následuje až do konce tohoto dostavce). V kombinaci toho, že jsem byl před dočtením knihy emočně nakřáplý z událostí osobního života, a toho, že jsem na tohle trochu měkota a události hlavních postav jsou pro mě zpravidla jako moje vlastní, po dočtení jsem zkrátka skončil s dvoudenní depresí. A to i přes to, že už nějakou dobu dopředu nebylo těžké odhadnout, jaký ten konec vlastně bude.

Za ten konec tedy bravo, dobrá kniha by měla čtenáře dokázat trošku emočně rozhodit. Tohle dílo to u mě splnilo až nečekaně dobře. Proto knihu doporučuji i přes její určité slabiny. Zkuste originální vydání a pokud si na angličtinu nevěříte, tak alespoň zkuste najít lepší překlad. Pak by vás Shannarovy magické elfeíny, pokud nejste hodně náročný čtenář, měly uspokojit.

KatnissLavender
13.12.2017

Výborně napsaný, barvitý, mnohovrstevnatý příběh, který dělá čest žánru fantasy. Musím naprosto souhlasit s výrokem spisovatele Petera V. Bretta, který řekl: "Pokud je Tolkien otcem moderní fantasy, pak Terry Brooks je jeho nejmilejším strýčkem." Představte si Tolkienovo dílo bez těch sáhodlouhých popisů a stylově se velmi přiblížíte tomuto příběhu. Za sebe mohu jen doporučit a už se nesmírně těším na pokračování...

TheMelorry
09.11.2017

Čtivá, propracovaná a povedená kniha. Přestože se jedná o fantasy, které moc nečtu, mě kniha bavila a užila jsem si jí. Jediné co trošku ubírá body na mém hodnocení je velké množství bojových scén, kteríé se sice do děje hodily, ale na mě jich bylo vážně až moc. Hlavní postavy jsem si oblíbila a do poslední chvíle jim fandila a doufala ve zdárný cíl jejich cesty...

Tiriath
30.03.2016

Velmi čtivá kniha se zajímavým příběhem.

kozel89
02.09.2015

Knihy Brookse jsou s každým dalším dílem lepší a lepší. Tato kniha se stává jednou z mých nejoblíbenějších knih, které jsem v životě přečetl. Úžasný příběh, skvěle a barvitě popsaný. Neskutečně emotivní konec. Tahle kniha si mě získala a myslím si, že se jedná o klenot v žánru fantasy. Tohle je prostě můj styl a knihu jsem si skvěle užil a těším se až si jí jednou znovu přečtu.

perko
23.07.2015

Díky této knize, kterou jsem jako malý dostal k Vánocům, jsem se dostal k sérii Shannara. Má u mě svoje zvláštní místo, přečetl jsem jí už několikrát. Pro mě asi nejlepší díl, který jsem prozatím četl (možná je to ovlivněno i vzpomínkami z dětství). Na Eretrii nezapomenu snad nikdy ;)

marek1278
21.07.2015

Další díl je snad ještě čtivější než předchozí - nemohl jsem se odtrhnout :) Rozhodně doporučuji každému, kdo ještě nečetl

Jaxx84

Tak tohle je opravdový drahokam světové fantasy scény... Jedna z prvních fantasy knih které jsem vůbec četl a dodnes na ni nemohu zanevřít a rád se k ní ve chvílích volna vracím. Je to skutečně typický představitel rozsáhlé epické putovní fantasy ovšem na rozdíl od ,,dnešních" tuctovitých ság originální (velmi velmi), chytlavě a napínavě napsaný, přirozeně nutící k empatii k hlavním hrdinům nehrdinům a hlavně zábavný a nikdy, opravdu ani na stránce, nenudící!
I přesto že se nejedná o první díl ,,ságy" lze číst (četl jsem) naprosto nezávazně na předešlých, navazuje totiž velmi velmi volně, stejně tak jako další Shannarova píseň přání...i když tento díl mi přijde opravdu jako vrchol celého příběhu....
...jak tak o ní píšu mám zas chuť se do ní pustit...