Elvenbane

Dvě velké vypravěčky epické fantasy se spojily, aby vytvořily napínavý příběh dívky Shany, zrozené ze zapovězeného spojení příslušníka vládnoucí rasy elvenlordů a lidské matky. Shana je opatrována a vychovávána dračím rodem, pradávným plemenem, jež je záhadou pro lidi i elvenlordy. A přece právě z tohoto místa vzejde síla, která ohrozí neochvějnou moc elvenlordů. Shana totiž celou svou bytostí naplňuje Proroctví, z něhož i všemocní mají strach....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26168/elvenbane-26168.jpg 4.322

Shana (1.)

The Elvenbane (1991)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mustang

alekis

Při prvním čtení... okouzlení:-)!
Při druhém čtení - zase potěšení!

Mám pocit, že v této knížce
nejsou žádná velká slova
o boji dobra se zlem...
a přesto to tam všechno je
a po čase, nejspíš,
ji vyhledám znova :-).
Nebude to vzápětí
(je tolik dobrých knih ke čtení)
ale určitě se k ní jednou zas vrátím,
už potřetí :-).

O čem to je? No, příběhy o dracích mě prostě moc neberou, zdá se mi, že je už předrakováno. Tak nevím, proč zrovna tento - mluvím o obou dílech samozřejmě, mě strhl a to docela dost :-). Ve světě, kde žijí tři druhy inteligentních tvorů: elfové, draci a lidé (pouze lidé jsou původní, draci a elfové se sem dostali jakýmsi průchodem mezi světy - zmíněno celkem okrajově) , zachrání dračice novorozené dítě - míšenku elfího lorda a lidské konkubíny a vychová ji jako svoje dítě (už tento čin je úplně mimo všechny zavedené zvyklosti, a že jich tam pak hodně přibude!). Dítě, jako i všechny ostatní takové míšence, odsouzené k smrti.
A tím to všechno začne!

Caa

Knížku jsem četla před patnácti lety a doteď si pamatuju, jak byla skvělá. Střetávají se v ní krutí elfové vládnoucí lidským otrokům, nenávidění míšenci, kteří disponují velkou magickou mocí a prahnou po pomstě, a draci. Moudří tvorové, ovládající hmotu a přijímající prakticky jakoukoliv podobu, skrývající se před lidmi i před elfy.

ludek.n

Elvenbane je nádherný epický příběh ze světa, kde spolu žijí lidé, draci a elfové. Jejich vztahy nejsou z nejlepších, a tak o dramatické situace není nouze. Je bezesporu úžasné, jak lehce člověk do tohoto vyprávění vklouzne a jak rychle ho dobrodružství míšenky Shany pohltí. Doslova na každé stránce se tu něco děje, aniž by text zahlcoval nebo se příliš rozbíhal do stran. Autorky mají vše dobře promyšlené a vedou čtenáře po napjatém laně přímo k cíli s bravurou profesionálních provazochodkyň. Přestože má kniha pokračování, je příběh celistvý a uzavřený, přičemž finále je z těch opravdu povedených. Elvenbane mě bavila a já si četbu neskutečně užil.

Autoři knihy

Andre Norton