Shalom

Shalom https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150800/shalom-150800.jpg 4 10 2

Gabika je temperamentná kresťanka, Milan je introvertný Žid. Napriek rozpačitým reakciám okolia sa vzali a vychovávajú spolu dve deti... Je ich manželstvo bezproblémové? Akí naivní boli čerstvo zamilovaní mladomanželia? Ako sa prejavia v správaní detí rozdielne postoje otca a matky k svetu? Román, inšpirovaný skutočným príbehom, zobrazuje tieto, ale aj ďalšie problémy vznikajúce pri spolunažívaní dvoch kultúr. Neobyčajný námet zároveň ponúka zaujímavé nazretie do kultúry judaizmu a ukazuje jeho komplikované vnímanie zo strany majoritnej spoločnosti, ktorá je navonok plná pochopenia, no pod povrchom mnohokrát skrýva staromódne predsudky. Prečítajte si príbeh o láske, ktorá sa zaobišla bez veľkých slov, ale nie bez veľkej tolerancie. Rozprávačské umenie Tiny Van der Holland, ktorá dokáže čitateľa na jednej strane rozosmiať a na druhej prekvapiť až dokumentárnou hĺbkou, je zárukou, že knihu nepustíte z rúk, kým neobrátite posledný list.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Koruna

Nofar197
06.12.2022 3 z 5

Zdravím z Izraele. Kniha se četla celkem dobře, poukázala i na vysokou míru antisemitismu na Slovensku, který je závažným problémem.

Aurellia
19.04.2013 3 z 5

Pár celkom pekných myšlienok a viet, žiaľ utopených v kope balastu. Problém spolužitia žida a kresťanky (len papierovej) riešený cez zopár načítaných faktov. Keby som vedela vopred, že sa jedná o súčasnú slovenskú autorku, po knihe asi nesiahnem.