Seznamte se: Warhol

Seznamte se: Warhol https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258230/bmid_seznamte-se-warhol-258230.jpg 4 27 2

Nic dalšího v nich není." Tato kniha proniká pod povrch a objevuje Warholovo umění od začátků, kdy pracoval jako reklamní umělec až po vrchol jeho kariéry, kdy byl známým portrétistou. Živé ilustrace odhalují svět jeho v dětství v Pittsburghu, jeho chaotické velkolepé sídlo na Manhattanu i Stříbrná továrna, ateliér, kde se v New Yorku bavil i tvořil Kniha byla v deníku The Guardien zařazena do desítky nejlepších "graphic novels" roku 2014... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Grada

This is Warhol , 2013

mahdal
24.08.2020 4 z 5

Na tvorbu Andyho Warloha jsem nedávno narazil na výstavě v Praze, ne že bych o tomto umělci nikdy neslyšel, ale právě tam mě jeho umění učarovalo. Bylo mi jasné, že se o tomto člověku musím dozvědět více; tato kniha mi podala (i když netypickým - formou komiksu) základní a důležité informace o Warholovi, účel tedy splnila. Nedoporučuji však těm, kteří hledají hlubší souvislosti.

Svatoslav
22.08.2017 4 z 5

Edice, jež by se dala nazvat uměním. Populárně naučná autobiografie chytne a nepustí. Andy podstatu knihy a umění celkově vystihl sám, až díky tomu předběhl dobu a stal se nesmrtelným.
"Making money is art and working is art and good business is the best art."

Warhol, Andy, 1928-1987

Catherine Ingram