Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 153

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

maxihrosik
04.09.2016 3 z 5

Milý, romantický a dojemný příběh se sympatickou hrdinkou a s naprosto nevěrohodným dějem. Škoda.

sgjoli
29.08.2016 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak jsem jí dala druhou šanci a musím říct, že jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože mne kniha moc mile překvapila, jak dobře se čte a jak rychle ubíhá a jak moc mne baví. Nápad mne zaujal již z anotace a nakonec se mi líbilo i zpracování. Trochu jsem se bála, aby konec nebyl kýčovitý a prvoplánový, ale nakonec to skončilo celkem dobře. Hlavní hrdinka byla moc fajn, já si ji rychle oblíbila. Bylo to příjemné odpočinkové letní čtení a určitě se k němu ještě jednou vrátím. :-)

warca
29.08.2016 5 z 5

Opravdu vtipná, originální a dojemná kniha.

Radka_p
28.08.2016 4 z 5

Čakala som ľahký román a preto som knihu brala so sebou na dovolenku k moru. Keď som si pod slnečnými okuliarmi utierala slzy dojatia došlo mi, že to nebude len taká klasická gýčovina. Hlavná postava sa počas celej knihy vyvýjala, posúvala a plnila sny svojho násťročného ja....a mňa donútila sa zamyslieť nad tým, aké sny som niekedy mala ja :)

klara2793
03.08.2016 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Ale přesto jsem knihu četla poměrně dlouho. Konec to však vylepšil. Téma se mě týká, tak jsem si poplakala a nakonec knížku hodnotím velmi dobře :)

Phewell
21.07.2016 3 z 5

Něvěděla jsem do čeho jdu, kniha mě zaujala svým názvem a protože ležela opuštěná v knihovně na polici. Na první dojem jsem si říkala, že to bude fantasmagorie a slátanina, ALE velice dobře se četla, příběh se zajímavě zašmodrchával a zároveň měl rychlý spád. Po přečtení jsem zhodnotila, že tak obrovský optimismus a dobro v knize ukrytý rozhodně stál za přečtení a můj čas.

Micheline
19.07.2016 4 z 5

To jsem si zase poplakala. Místy to trošku drhlo, ale celkově se mi kniha líbila.

majík1
03.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha a četla jedním dechem

Martasek5
01.07.2016 5 z 5

Hezká knizka. Povedená myšlenka, zajímavý nápad. Pěkně se četla. Snad bude i filmové zpracovani

Kingomolka
18.06.2016 4 z 5

Kniha mile překvapila, postavy jsou dokonalé :)) děj také zajímavý. Super čtení (y) doporučuji. ;)

Fettynka
26.05.2016

Kniha mne úplně vtáhla do děje a nemohla jsme se od ní odtrhnout!! Byla úžasná! DOPORUČUJI!!

bookmania
04.05.2016 5 z 5

Od této knihy jsem neměla žádné očekávání. Myslela jsem, že to bude obyčejná kniha o lásce. Ale tato kniha mě naprosto příjemně překvapila!!! Neustále se něco kazilo a s každým otočením stránky mi byla Brett sympatičtější! Z rozmazlené princezny se tak rázem stala skromná žena. Báječná kniha plná zvratů. Nevěděla jsem, jestli mám plakat nebo se usmívat.

evelýny
26.04.2016 3 z 5

Romantická pohádka nad kterou občas uroníte nějakou tu slzu. Připomněla jsem si vlastní ztrátu maminky, svoje sny, ať splněné nebo nesplněné. Ke konci to ale na mě bylo již dost překombinované. Ale celkový dojem dobrý.

mekkejla
21.04.2016 3 z 5

Opravdu hodně sladké, sluníčkové a naprosto nereálné... Navíc - ono se to plní životní sny, když můžete do všeho jít po hlavě s tím, že vás pak za to čekají miliony dolarů, že... Ale abych nebyla jen kritická - knížka mě i tak donutila se tak trochu zamyslet, jak by s mým konáním bylo spokojené mé pubertální já... Jo a zápletka ohledně nalezení lásky byla naprosto průhledná.

marwinmh
15.03.2016 4 z 5

Pěkná oddechovka, která se příjemně četla, hlavní hrdinka mi z počátku přišla trochu rozmazlená, ale pak se z ní vyklubala docela příjemná osoba. Jen ten konec na necelé 2 strany pro mě byl až přílišné klišé, ale nevadí :-)

LimedkaMikki
23.02.2016 4 z 5

Radši ani nechci vědět, jak by dopadlo, kdybych k něčemu podobnému byla přinucena já :D Knížka vás vtáhne, ale dá se od ní odpoutat. Občas mi to přišlo už trochu divné a moc, ale jinak doporučuju.

Selfinka
21.02.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky a popravdě řečeno jsem od ní nic moc neočekávala. Obálka i anotace působily mile, a tak jsem si řekla, proč to nezkusit. No, musím přiznat, že kniha mě dostala. Ano, chvilkama to působí trochu uměle, že jde všechno tak, jak je to nalinkované, ale jinak je to skvělé čtení. Knize jsem propadla, hlavní hrdinka i další postavy jsou sympatické. Jenom jsem doufala, že si Brett nakonec vybere někoho jiného. :)

klarinka9974
20.02.2016 5 z 5

Ne každý má napsaný několik věcí, co by si v životě přál splnit a proto je tato kniha originální. Kniha je oddechové čtení pro klidné dny a večery. Kniha se mi líbila. V knize přicházíme na to, že všechny přání se dají splnit, ale my dál raději budeme snít.

padajicidvere
28.01.2016 4 z 5

Sama pořádně netuším, jak knihu ohodnotit. Na jednu stranu jsem ji přečetla jedním dechem, nemohla se od ní odtrhnout. Přišla jsem si jako Alenka v říši divů..zničehonic jsem byla vtažena do kouzelného příběhu a byla jsem ohromena. Na stranu druhou mám v zásobě otazníky. Proč maminka najala mladého Brada? Proč neřekla Brett pravdu hned po JEHO smrti? Jak mohla vědět, že to bude mít holčičku? ..to nemohla vědět ksakru.. Splnila zbylé podmínky seznamu? Jak nemohla poznat jeho věk po hlase v telefonu? Proč ta podmínka o bydlení v domě? A hlavně. Proč nedala staršímu bratru pěstí?!

Styblice
26.01.2016 5 z 5

Moc krásně napsané! Již od poloviny knihy jsem si "vysnila", jak kniha dopadne a nakonec to tak opravdu bylo.

Člověk občas ani netuší, co se v něm ve skutečnosti skrývá, ale objeví to v tu správnou chvíli :-)

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha Seznam tajných přání je v