Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 153

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

Ivka14
Ivka14
10.08.2019 4 z 5

Takovou milou knihu potřebuje v životě každý. Bylo to fakt milé a dojemné. Určitě doporučuji i druhou knihu od autorky.

astra3
astra3
03.08.2019 5 z 5

Tak to bylo miloučké, naprosto nereálné. Ale každý někdy potřebuje takové pohlazení po duši.

Romča11
Romča11
10.07.2019 5 z 5

Tohle byla podle mě úžasná kniha. Sice jsem na ní četla špatné recenze, ale mně se hrozně líbila. Byla to sice klasická romantika pro ženy ale tak chytlavá že jsem jí zhltla jedním dechem. Brett jsem pak ten šťastný osud strašně přála i přes to strašné klišé. Rozhodně doporučuju!

BáraLind.
BáraLind.
22.06.2019 4 z 5

Krásná kniha pro chvíle odpočinku, kdo by neměl rád happyendy?

verca0794
verca0794
11.05.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, bomba!! Smála jsem se a místy i plakala. Příjemná oddychovka :-). Autorka píše výborně, chystám se od ní přečíst všechno. Úžasný příběh. :-)

Mirisek88
Mirisek88
08.05.2019

Dobrý večer. Nevíte, prosím někdo, kde by se dala sehnat? Kdyby někdo věděl, prosím o zprávu. Děkuji.????

Evka27
Evka27
06.05.2019 4 z 5

Další kniha, kterou jsem přečetla v jednom dni a mám z ní moc dobrý pocit. Milý a dojemný příběh.

broskev28
broskev28
28.04.2019 4 z 5

Je to červená knihovna nebo není? Připadá vám tenhle příběh neuvěřitelně nereálný? A hlavní hrdinka - zpovykaná a nedospělá ženská, nebo se jen bez odporu, možná z pohodlnosti, zařadila do kategorie "žena, zadaná, více než třicet, kariéra má přednost před rodinou"?
To vše si musí každý čtenář - pravděpodobně spíš každá čtenářka - rozhodnout sám. Já jsem toho názoru, že jsem právě přečetla čtivý a ne úplně hloupý příběh; někdy opravdu stačí člověka upozornit, aby otevřel oči a přestal okolní, velmi různorodý a rozhodně ne spravedlivý svět ignorovat. Velmi trefně to shrnula nevrlá ředitelka Joshua House, útulku pro ženy bez domova:
"Když vy si myslíte, že všichni hrajou podle pravidel, co? Věříte, že když se mile usmějete a povíte soudci pravdu, uvidí věci z vašeho zorného úhlu. Ne. Obávám se, že pravda vám teď nepomůže."
Za sebe můžu napsat, že jsem se při čtení téhle knihy rozhodně nenudila a že její četba nebyla ztráta času.

blebuska
blebuska
06.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila moc. Byla zábavná, dojemná, překvapivá. Smála jsem se i plakala. Příjemná oddychovka, ke které se určitě vrátím...

Liduka
Liduka
02.12.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla nějak začíst, ale od poloviny jsem se zase nemohla odtrhnout. Několikrát jsem dokonce i uronila slzu. Když to celkově shrnu tak to byl velmi povedený příběh, který musí každého chytit za srdce.

Joyce24
Joyce24
25.11.2018 5 z 5

Nádherná knížka, absolutně jsem se od ní nemohla odtrhnout, musela jsem číst každou volnou chvilku. Mohu jen doporučit a už se těším na další knihu od této autorky.

MiliKry
MiliKry
25.10.2018 4 z 5

Pěkná oddychovka s příjemným příběhem, bavila mě.

Ráčkajda
Ráčkajda
15.10.2018 5 z 5

Jsem naprosto unešená, vysloveně jsem se těšila na každou další stránku a nechtěla knihu ani odložit.

Lenka40
Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Tak z této knihy jsem byla úplně unešená. Krásný příběh , který mě doslova vcucnul.Jen jsem četla a četla a užívala si krásně napsaný příběh. Dokonce mi dvakrát ukápla i slza.Určitě si přečtu i druhou knihu od této spisovatelky.
Jinak kdo hledá opravdu příjemnou oddychovku ,tak vřele doporučuji tuto knihu .

katka9574
katka9574
13.03.2018 5 z 5

Další milý úlovek z knihobudky :-) Extra romantická duše nejsem, většinou hltám detektivky, ale četbu Seznamu tajných přání jsem si užila na maximum. Moc hezký příběh, já osobně bych mu nevytkla nic.

lenochod6
lenochod6
26.02.2018 3 z 5

Zajímavý námět, ale trochu mi trvalo než jsem se do toho dostala a než mi hlavní postava začala být trochu sympatická. Konec mohl být víc rozveden, ale v podstatě jsem ráda, že jsem tuto knihu měla možnost přečíst, i kdyby snesla pár vylepšení.

Janynka
Janynka
24.02.2018 5 z 5

Moc mile mně překvapila :-) Krásná oddechovka,při které si odpočinete,ale s napětím sledujete další kroky a počínání hlavní hrdinky.
Knížka o hodnotách,lásce,porozumění a pochopení,nechybí romantika a happy end :-) Jsem ráda,že jsem ji přečetla,pohladila :-)

EvkaB7
EvkaB7
15.02.2018 4 z 5

Docela nečekaně příjemné a krásně odpočinkové překvapení, které mě pobavilo a místy i dojalo. Doporučuji, ale asi jen romantickým dušičkám.

lucie5078
lucie5078
18.01.2018 3 z 5

Příjemná oddychovka. Ze začátku mi byla hlavní postava docela protivná, ale postupem času, jak se mění, mi přirostla k srdci. Sladké a upřímné, hezká zápletka v podobě dětských životních cílů.

Sandalkar
Sandalkar
13.01.2018 3 z 5

Milá knížka. Čtení hezky odsýpá, možná se zamyslíte nad tím, proč vlastně neplníte svoje dětské dny, ale nečekejte od toho, že si sednete na zadek. Výsledek a hlavní postavy si tipnete po pár stránkách... Přesto knížka není špatná a užije si ji každý romantik/romantička.

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha Seznam tajných přání je v