Seznam sedmi

Dobrodružný román s mystickými prvky vypráví o pokusu černých mágů získat nadvládu nad materiálním světem pomocí okultních praktik. Děj se odehrává v roce 1884, kdy se spisovatel Arthur Conan Doyle zabývá studiem theosofických spisů ruské mystičky Blavatské a na jejich základě napíše působivý dobrodružný román. Neúmyslně tak odhalí skupinu černých mágů, která chce pomocí mystiky ovládnout svět, a ta pak pronásleduje spisovatele a lidi kolem něho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17613/seznam-sedmi-17613.jpg 4.381

Arthur Conan Doyle (1.)

The List of Seven (1993)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Jota

milan1315

Nádhera.

frenger

Jedna z nejlepších knížek co jsem četl...včetně pointy ve slepených stránkách..

waltraud5114

Túto knihu by som si vzala na pustý ostrov, tam sa asi nedostanem, ale do rakve mi ju môžu dať, nech mám na druhom svete čo čítať. Aj Šest mesiášú, samozrejme. Nikdy sa mi nepáčili duchárske príbehy, ani filmy, ale Mark Frost ich pre mňa rehabilitoval.

CharlesWard

Největší problém tohoto románu jsou jeho četné nudné části. Od přečtení mě málem odradil hned na začátku, a i se zatnutými zuby nehty, mi kvůli tomuto nešvaru, jeho přečtení trvalo něco málo přes dva měsíce. Situaci bohužel nic nepomáhá ani závěr románu, který naprosto staví na hlavu celou, do té doby vybudovanou, a svým způsobem i zajímavou zápletku. Knihu tedy beru jako jednu velkou čtenářskou výzvu. Jen tak docela nevím, zda mám být rád, že jsem u knihy s přestávkami vydržel, zakousl se a knihu zdárně dočetl. Nejsem si tak docela, jist, že to stálo za to.

lazarus
12.03.2016

Vzhledem k vysokému hodnocení knížky jsem očekával trochu víc. Netvrdím, že jsem se nebavil. I když je pravda, že od poloviny už příběh ztrácel dech a vyprávění bylo čím dál víc "brakovější". Závěr mě přišel drobet patetický a vzhledem k místy docela zbytečně rozvleklému ději dost urychlený. Další knížky od pana Frosta už v plánu nemám. Jeho jazyk, snad vinou překladu, je lehce neohrabaný a nečte se nejlíp.

gongon44
26.01.2014

Tuhle knížku miluju. Četl jsem už několikrát a určitě ješte budu. Útok mumií v Britském muzeu, soukromý vlak atd. Prostě skvělé.

Lazebník
25.12.2013

Napínavý příběh, který se čte sám ...

miklaras
09.11.2013

Ano, ano, ano. Jack je mou láskou od prvního vydání a nechápu, jakto, že nevychází znova a znova (někdo mi ukradl jeden díl)

beruslava
01.08.2013

Bylo to trochu něco jiného než jsem čekala, ale četlo se to dobře a svižně.

Ronin Roujin
03.07.2013

Když byl A. C. Doyle ještě mladý a potřeboval peníze... Velká jízda s již zmíněným pánem a hrdinou, který byl kterého "prý" předobrazem slavného Holmese. xD Akce, černá magie a záhady. Co si přát více?

Disease
18.06.2013

Dobrodružný román s brakovými prvky a tak vysoké hodnocení? Proč ne, když je to tak dobře napsané :-)

Bobšule
03.02.2013

Román o Conanovi Doyleovi psaný jeho vlastním stylem. Dokonce i s přidaným předobrazem Holmese, končícím hádejte, kde? - V Raichenbašských vodopádech! :-) Vzhledem k tomu, co všechno spolu ti dva zažívají (zombie se zašitými ústy, podzemní vlak apod.), může se zdát, že autor při psaní určitě kouřil něco hodně kvalitního. Nicméně, já to vážně četla jedním dechem. Tak dobře je to totiž - dle mého - napsané.

ondrash77
06.12.2012

Mark Frost se u nás patrně nejvíc zapsal do povědomí jako „ten chlápek od Davida
Lynche.“ Coby scénárista se podílel na dnes již kultovním seriálu Městečko Twin Peaks. Dodnes mám v živé paměti, jak někteří kamarádi odmítali chodit v pátek večer na pivo, protože v tu dobu obrazovky okupoval agent Cooper. Celá recenze je tady: http://www.kniznistrepy.cz/2012/12/06/mark-frost-seznam-sedmi/