Seznam mrtvých

Seznam mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297411/bmid_seznam-mrtvych-qkn-297411.jpg 4 428 114

Ella se před pár měsíci rozešla se svým přítelem Gavinem. Na začátku nového školního roku se s kamarádkou Linds rozhodnou, že si poslední rok na střední škole užijí naplno. Ovšem cestou z večírku je Ella přepadena neznámým útočníkem a všechno se změní. Sedmnáctiletá studentka se ocitá v centru vyšetřování pokusu o vraždu, přesto se snaží vrátit do zaběhlých kolejí. Ella nedokáže setřást pocit, že ji někdo sleduje. Když se začnou záhadně ztrácet její spolužačky a objevovat mrtvá těla, dívka začne podezírat i své nejbližší přátele, včetně pohledného trenéra sebeobrany Jensena. Navíc se zdá, že vraždy mají něco společného se starou nešťastnou událostí. V malém virginském městečku Ella náhle neví, komu může věřit. Seznam mrtvých je napínavý thriller pro mládež protnutý romancí, něco jako filmový Vřískot namíchaný s autorčiným románem Neohlížej se.... celý text

Literatura světová Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

The Dead List , 2015

Butterfly340
01.04.2024 4 z 5

Oddechový young adult thriller, co víc k tomu říct. Nic převratného to není, ale bavilo mě to.

Kniha je čtivá, stránky ubíhají samy. Zvlášť začátek vás přinutí číst dál a dál a zjišťovat jednotlivá tajemství.

Co mi vadilo, tak přehnaný počet mrtvých. Umírá se tam jak na běžícím páse. To má asi působit děsivě, ale idk, u mě se místo husí kůže dostavilo jen protáčení očí nad každou další mrtvolou.

Konec působí lehce překombinovaně. Je tam dost prvků na velmi málo stran. Ale přesto je to vlastně uvěřitelný a pro mě přijatelný konec.

Co se mi ze Seznamu mrtvých vrylo do paměti a co z ní nejspíš jen tak nedostanu, bylo to věčné ochmatávání mezi postavami xd Hlavní hrdinka byla dost kontaktní. Asi nejvíc to, o čem mluvím, vystihuje scéna hned ze začátku, kde Ella potká svého kamaráda z dětství. Po pár úvodních větách se už o sebe opírají čelem a šeptají si do ouška xd Jakože haló. Co to je za reakci.

Ale jak už jsem řekla, celkem mě to bavilo. Jen člověk musí mít na paměti, že je to kniha pro mladší čtenáře a ještě k tomu oddechovka, takže nečekat nic wow.

petulkapeta
15.02.2024 4 z 5

No tak to bylo teda něco...napětí to teda nechybělo a ani nečekané zvraty...chudak Elle co vše prožila během chvilky

Ulrika
13.02.2024 5 z 5

Sice anotace knihy naznačovala, že se bude jednat trochu o krvák, moc jsem od knihy neočekávala. Opravdu před autorkou smekám. Bravurně spojila romantický příběh s velmi napínavým thrillerem s až hororovými prvky. Zápletka napínavá až do samotného konce a myslím, že jen málokdo odhalil vraha dopředu.:)

nikiss76
06.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Jakmile někde v knihkupectví vidím dílo autorky J. Armentrout, tak je to zaručeně dobrá volba. Díky vysokému očekávání, následoval i strmý pád.  Kniha Seznam mrtvých je hodně velký průměr. Myslím, že největší problém byl ze snahy propojit dva tolik odlišných žánry horor, romantické čtení a dostat z obou co nejvíc a zkrátka to nefungovalo nebo alespoň u mě.
Vyjadřování hlavní hrdinky Elli mi občas nepřipadalo autentické k jejímu věku. Dialogy s jejími nejbližšími kamarády působily až příliš formálně, chybělo mi tam trochu uvolnění v jazykové stránce. Elle je 17 let, ale z knihy to nejde poznat, pokud tedy nepočítáme fantazírování o Jensenovi.
Přeslazený až trochu moc pubertální příběh, kde Ella a Jensen filtrují pokaždé když jsou ve stejné místnosti, se sérií vražd za patami a uprchlým vrahem v masce klauna.

Motiv pomsty a spojitost všech vražd s jedním jediným jménem Pennem bylo skvěle vymyšlené. Podezření, kdo je vrah jsem měla až v momentě, kdy se s ním Jensen utkal tváří v tvář a vrah jej lehce přemohl. Na vraha jsem nemohla přijít, protože mi chyběl motiv, ano pomsta za mrtvého chlapce, musí to být někdo, kdo ho dobře znal a jeho smrt se ho dotkla a měl potřebu vykonat jakousi spravedlnost. Vrtá mi hlavou, jak se vrahovi nepozorovaně povedlo nastražit mrtvé oběti , tak aby ho nikdo neviděl (před dům za bílého dne).
Motiv vraha mi nepřišel dost silný. Pochopila bych kdyby se mstil Pennův příbuzný, který ho dobře znal. Měla jsem podezření, že v tom má prsty ještě někdo jiný. Kdo jiný než Gavin.
Musím souhlasit s Gavinem v tom, že Ella měla opravdu 9 životu, kdyz dokázala asi 5 krát uniknout jisté smrti. Přišlo mi to přitažené za vlasy, závěrečné řádky se mi však líbily.

Asi úplně nesedl fakt, že autorka zkombinovala zrovna tyto dva žánry. Knihy mě příliš nezaujala a už bych se k ní nevracela.

PepkazDepka
05.01.2024 5 z 5

Vekovo nie som cielovkou tejto knihy, napriek tomu ma to však bavilo. V porovnaní s inými thrillermi veľmi dobrá úroveň, pekne to ubiehalo a od knižky som sa len ťažko vedela odtrhnúť. Asi som to nemusela čítať do druhej v noci, potom som sa bála ísť na záchod :D

Lavina
06.12.2023 5 z 5

Tak to bylo něco ..normálně thrillery moc nečtu,ale autorku miluju,tak jsem to zkusila a nemohla se odtrhnout.Děj měl spád,náboj i zvraty a překvapení.Láska byla úžasná,jako vždy u autorky.Do poslední chvíle se něco dělo a i když jsem si vraha tipla správně tak mě stejně kniha dokázala velice překvapit.

Alinke
01.09.2023 5 z 5

no tedy, to bylo něco, to se Paní spisovatelce opravdu moc povedlo. Kniha mě opravdu zaujala svým opravdovým dějem. Věřila jsem každé slovo, které jsem přečetla, postavy krásně vykreslené, dějová linka končí neočekávaně a opravdu překvapivě. Jediné co mi trochu malinko vadilo bylo to, že hlavní představitelka Ella byla popsaná tak trochu jako neporazitelná hrdinka, ale nevadilo to, musela jsem dát plný počet hvězdiček. Jednou za dva roky přečtu knihu, která mi uvízne v srdci a tahle bude patřit mě ně.

princesse
24.05.2023 4 z 5

Četlo se to skvěle, děj ubíhal a najednou konec ... Samozřejmě má to své mouchy a pro a proti, na mě tedy příliš mrtvých nebo zraněných na "dívčí" román, ale celkově povedená a čtivá oddechovka klidně pro dospělé. Dceři bych to tedy, pro tu brutalitu, zrovna úplně číst nedoporučila, ale romantická linka by se jí líbila moc.

katasokolov
31.08.2022 3 z 5

Známe opravdu své přátele a okolí ?!

Jedná se o takovej, řekněme, teenagerovskej odlehčenej horůrek.
Hlavní postavy mi přišly spíše průměrnější- tedy něco mezi tím, kdy Vám jsou postavy úplně jedno a tím, kdy Vás zajímá, jak jejich dějová linka skončí. Samotný děj taky nebyl něco příliš objevného a podobná schémata jsme mohli pozorovat u mnoha knih či nespočetněkrát na filmovém plátně. Konečné vyústění mne bohužel nijak víc nezasáhlo a nebylo ani nijak překvapivé. Avizovanou podobnost s filmem Vřískot jsem zaznamenala a stejně jako tento hororový snímek, byla pro mě kniha takovou nic moc neříkající zábavou na ukrácení dlouhé chvíle.
Klauny nesnáším a jde z nich strach, no a policejní sbor zde byl opět jen do počtu. Nick Dunne by mohl vyprávět ….(milovníci thrillerů vědí)

Je to na takové tři slabé ⭐️⭐️⭐️, a to jen z důvodu, že autorku mám opravdu ráda, musím ale konstatovat, že fantasy jí jde o dost lépe.

sebemi
17.06.2022 5 z 5

Armentrout nepřestává překvapovat. Je mi úplně fuk, že je to pro náctileté, mě 30+ to strašně bavilo. Byla jsem napnutá jak trenky, četla i v noci, klauny fakt už nenávidím :D Vraha jsem měla ve svých podezřelých,ale vůbec mi to nevadí, rozzuzlení stejně šokovalo. Autorka se stává mou oblíbenou, opravdu skvěle píše.

moma08
20.04.2022 5 z 5

Klobouk dolů před autorkou, jak skvělé zvládla tohle zpracování knihy.
Od začátku až do konce děje je neuvěřitelná.

TerezaMondeková
07.02.2022 5 z 5

Chtěla jsem knihu s kriminální zápletkou, ale zároveň i romantikou. Navíc mě zaujalo tvrzení, že je kniha podobná filmu Vřískot. Film Vřískot jsem viděla snad milionkrát, jsem milovnice hororů. Když jsem četla, že je mu tahle kniha podobná, tak jsem se do ní musela pustit. Upřímně... kniha je skvělá, úžasná. Ale podobnost s filmem Vřískot... jisté podobnosti tu jsou, ale že by to bylo podobné tomu filmu... to bych neřekla.
Člověk by si myslel, že kniha bude jenom další klišé. Střední škola, večírky, sex, romantika... ale to je chyba. Kniha má hloubku. Autorka opět propojila romantiku, lásku s vážnými tématy. Šikana, napadení, kurzy sebeobrany, deprese, nebezpečné pronásledování. I to, jak zlý jsou děti v dnešní době a co to může mít za následky. I to, že nikdy nevíte, co se druhému odehrává v hlavě. Můžete mít vedle sebe psychopata a nevíte o tom, protože se umí mistrovsky přetvařovat.
Kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě. Ani chvíli jsem se nenudila. Celou knihu jsem byla napjatá jako kšandy. Musím říct, že jsem se při knize opravdu bála. V knize je i překvapení, nebezpečí, napětí. Boje a všechny události jsou popsány jasně a záživně. Kniha je napsaná tak, že jsem měla pocit, jako bych sama všechno prožívala (i když bych něco takového zažít opravdu nechtěla). Kniha ale byla i o důvěře, zradě, přátelství a lásce. To jiskření mezi Ellou a Jensenem, pomalé sbližování, vznik lásky mezi tím vším byl úžasným zpestřením příběhu a jenom mu to dodává na kouzlu. Během knihy i slza ukápla.
Zápletka je vymyšlená brilantně. Propojení toho, co se stalo před lety a co se děje teď. Pomalé odkrývání, ale zároveň autorka neprozradila, až do poslední chvíle, jak to všechno je. Do poslední chvíle jsem moc nevěděla, kdo má všechno na svědomí. Během knihy jsem taky několikrát přemýšlela o motivu, proč se to všechno děje. Měla jsem svůj typ od začátku, ale pak se to všechno zamotalo a bylo to úplně jinak. Autorka prostě umí překvapit a všechno do poledního detailu vymyslet. Jediné, co mi vadilo, že v knize nebyl epilog. Třeba jak daleko se hlavní hrdinka posunula, to mě trochu mrzí.

Áža707
04.02.2022 4 z 5

Ella je studentkou střední školy, ale během jedné party se její život otočí vzhůru nohama. Na parkovišti ji někdo napadne a díky shodě okolností se od tam dostane živá. Začne brát lekce obrany u Jesena jejího dávného kamaráda s kterým přerušila kontakt.

Příběh obsahuje flashbacky do minulosti a o to je celkově víc zajímavější, protože postupně dáváme dohromady, co se vlastně stalo a proč někteří lidé spolu nemluví. Čte se poměrně dobře a velmi rychle vás vtahne do děje.

Postavy jsem si oblíbila, líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah mezi Ellou a Jesenem, protože se museli vyrovnat se dvou minulosti, která nebyla zrovna jednoduchá ani z jedné ani z druhé stany.

Musím říct, že jsem už v půlce knihy měla nějaký své nápady a teorie, jak by kniha mohla dopadnout a kdo stojí za záhadnými zmizeními. Na konci, který byl opravdu skvělý, jsem byla velmi překvapena, jen mě napadlo Wtf!?

Je to skvělý thriller s pěknou romantickou linkou a mohu jen a jen doporučit. Jediné, co mě trochu překvapilo, že nikdo nepodezíral samotnou Ellu, když se vždy nějak objevila u nalezení další oběti.

⭐ 4/5

Ráčkajda
16.01.2022 5 z 5

Kniha se četla sama, sice nejsem už dávno cílová skupina, je cítit, že je to kniha pro náctileté, ale vůbec mi to nevadilo, užila jsem si to a přečetla za dva dny. Děj ubíhal a byl napínavý, vraha jsem tušila napůl...no a kdo by nechtěl znát takového Jensena:-)

Hatshepsut
30.12.2021 5 z 5

Nádherný příběh, napínavý s prvky detektivky. Tuto autorku jsem si moc oblíbila. Rozhodně její knihy doporučuji!

Racino
02.12.2021 5 z 5

Četla jsem ji jedním dechem. Za vraha jsem tipovala někoho jiného a jsem ráda, že vrahem nakonec nebyl. Moc povedené!

Dyna08
26.11.2021 5 z 5

Kniha byla dokonalá! Byla plná překvapení. U knihy jsem prožívala různé emoce. Je rozhodně povedená

jitka_dankova
03.11.2021 4 z 5

Vlastně jde o napínavou knihu s romantickou zápletkou, kde je jen tak mimochodem spousta vražd. Cílovou skupinou jsou náctileté slečny. A když víte, co to vlastně čtete, kniha je skvělá. Autorka píše opravdu velmi čtivě, chvílemi jsem se při čtení i bála. Oslovit i ostatní cílové skupiny ale podle mne nedokáže, protože chování lidí v knize není dostatečně realistické. Prostě postavám nevěříte, že tak snadno udělaly, co udělaly. Pohnutky nejsou dostatečně dotažené a příběh je hodně přehnaný a překombinovaný. Četlo se to ale velmi dobře.

punkgirl97
19.10.2021 4 z 5

Young adult thriller s prvky romance, to bylo moc fajn. Celkově ta kompozice těchto žánrů dohromady. Takové mám ráda, ačkoliv s romantickou linkou jsem to četla poprvé, vůbec to nebylo na škodu. Neboť hlavní hrdinové Ella a Jenson si mě získali. Ačkoliv Jensen asi o trochu víc však to znáte.

Zápletka byla zajímavá, v příběhu se postupně odhalovala minulost kamarádů, která nebyla vůbec růžová. V průběhu čtení vás začne hodně zajímat jak to vlastně celé bylo v minulosti a jak se případ celý vyřeší v přítomnosti. Takže klasika. Známka dobré knihy.

Líbilo se mi tam propletení se sebeobranou, zmínky o krav maze.

Posledních 100 stran bylo jak na horské dráze a já se nestačila divit, co nám autorka všechno přichystala jako šoky a zvraty. Nestihla jsem se v knize nudit. A samotné ukončení knihy mě fakt dostalo.

4/5

Ketrin.TR
28.06.2021 5 z 5

V knihovně jsem po knížce sáhla čistě kvůli obálce a jaké bylo překvapení že se vlastně spíš jedná o YA v thrillerovém hávu. Což nebylo vůbec na škodu, děj vás okamžitě vtáhnul do děje a autorka rozehrála těžce napínavý krimi příběh, který lehce okořenila romantikou. Prostě super! Přečteno za dva dny, to se prostě nedalo odložit, těším se až zabrousím na nějaké její další knihy!