Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/bmid_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4 627 166

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou pánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Guest List , 2020

Littlemonday
09.08.2022 4 z 5

Seznam hostů - Lucy Foley

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola.

Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek.

Recenze:

Teeeeda, to bylo ale napínavý!

Kniha rozdělená do pohledů šesti postav, spousta tajemství, která rozplétáte postupně, napětí stoupá, otázek přibývá a rozuzlení je fantastický.

Nesympatičtí mi byli v podstatě všichni, ale dohromady to byl příběh, který jsem prostě potřebovala dočíst a za dvě odpoledne bylo hotovo! Krásně prolnutá minulost se současností postav, hodně prostoru pro tipování co, kdo, s kým, kde a proč!
Trošku mi vadilo rozkrytí posledního tajemství, už mi to přišlo jako trochu moc náhod najednou, tak za to jedna hvězda dolů, ale jinak paráda.

Moc doporučuju!

4/5⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a na FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

gordon13
04.08.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha, příjemné napětí, propletené vazby a vztahy...vše odehrávající se prakticky během jednoho dne, na tajemném ostrově, uprostřed bouře. Super příběh, moc se mi líbil!

Monika1717
02.08.2022 5 z 5

Brali se boháči a stejně se snažili na svatbě ušetřit. Rozbouřené moře, blížící se bouře, zajímavá společnost. Současnost se střídá s retrospektivou, musíte dávat pozor na jednotlivé postavy. Trochu mi to připomínalo jiné knihy. Nakonec se klubko vztahů rozmotalo, všichni odjížděli z ostrova trochu chytřejší. Všichni?

Hellothere
10.07.2022

(SPOILER) Tahle kniha byla skvělá, hrozně mě bavila. Thriller jsem dlouho nečetla a autorka se přesně trefila do mé nálady.
Hodně si mě získal způsob psaní. Bylo to neskutečně čtivé, přečetla jsem to asi za 2 dny. Líbilo se mi, jak autorka rozházela kapitoly do minulosti a přítomnosti, díky čemuž jsme se hezky chronologicky dozvěděli všechny informace a nedošlo k žádným zmatkům.
Vraha jsem neodhalila, takže mě to vyústění hodně překvapilo. Ale uhodla jsem, kdo zemře. To byla další zajímavost a originalita této knihy, že se nesnažíme celý příběh odhalit jenom vraha, ale i mrtvolu, protože obojí se dozvídáme na konci ve stejnou chvíli.
Postavy mi některé sedly, některé méně, ale líbilo se mi, že ať už jsem postavu měla nebo naopak neměla ráda, tak vždy měla propracovanou osobnost a věděli jste proč na ní máte názor, jaký máte. Protože nesnáším, když nemám postavu ráda, ale nedokážu specifikovat důvod, ale je mi jenom nesympatická, tak jsem byla nadmíru spokojená.
Taky bylo fajn, že autorka do toho nenásilně promítla mentální zdraví, zároveň to zvládla zakomponovat takovým způsobem, aby to nepůsobilo jako pěst na oko, ale hezky to doplňovalo a dokreslovalo příběh.
Z předchozích řádků plyne, že jsem si čtení vážně užila. Slupla jsem knihu jako malinu. Asi jsem si našla novou oblíbenou autorku?

Toňula
07.07.2022 5 z 5

Opravdu povedený thriller, úhlem několika hrdinů se skládá dění kolem svatby dvou významných celebrit, postupně pronikáme pod povrch vztahů a stínů minulosti, které nezvratně mění přítomnost. Obřad samotný není důležitý, mnohem významnější jsou nečekaná odhalení, vedoucí k překvapivému konci. Moc povedené!

Anette99
29.06.2022 5 z 5

(SPOILER) O chlup lepší než Štvanice, navíc přečteno za den. :)
Na ostrově se koná luxusní svatba, na první pohled dokonalá - dokonalé prostředí, dokonalí snoubenci a svatebčani, dokonale naplánovaná. Uhlazení slušní lidé z vyšší třídy, co by se na takové akci asi tak mohlo stát? Ale veselka se zvrhává, alkohol teče proudem, a ze slušňáků se stávají zvířátka. A začínají vyplouvat tajemství a staré křivdy. Nevíte, která z hlavních postav Vás štve dřív. Najednou se objeví mrtvola. Zpočátku nevíme, kdo z návštěvníků je po smrti. A kdo měl motiv? Jak děj postupuje, zjišťujete, že vlastně všichni, protože oběť byla hajzl non plus ultra. Toho člověka Vám neni líto, ale zároveň potřebujete nutně vědět, čí motiv byl tak silný, že dotyčný byl schopen vraždit. A tak čtete a čtete, až jste na konci, který aspoň mě překvapil, měla jsem totiž svoje dva silné tipy na to, kdo je vrah.

Knihomolka97
21.06.2022 4 z 5

Čekala jsem trošku něco jiného, nicméně se mi do ruk dostal dost dobrý thriller. Vyprávěno je z pohledu hned několika postav a četlo se mi to moc dobře.
Hlavně v první polovině to chvilkama ale bylo takové pomalé, na mě až nudné, zdlouhavé, druhá polovina ovšem byla jízda. Jízda plná zvratů a odhalování tajemství z minulosti. To, co postupně vycházelo najevo..no.. mazec! Vše do sebe zapadalo a dva momenty mě fakt překvapily!
Sympatické mi byly pouze dvě postavy, jinak mi nesedl nikdo. Třeba Charlie mě dokázal vytočit do běla! Prostředí se mi líbilo, atmosféra byla eňo ňuňo a konec jsem teda nečekala vůbec! Chválím! :D

Nika.
19.06.2022 5 z 5

Výborná kniha, které není co vytknout!
Prostředí, zápletka, děj,...
Doporučuji rozhodně přečíst.

Lexie321
16.06.2022 5 z 5

Na knihu som sa tešila už dlho a musím povedať je to absolútna bomba a stálo to za to čakanie. Postavy sú do hĺbky prepracované a každá kapitola ponúka iný jedinečný hlas, ktorý pomaly rozmotáva príbeh. Kniha naozaj pripomína klasické detektívky a aj keď chýba vyšetrovateľ pri tomto príbehu to ani nevadí. Príbeh je dômyselný a napínavý a jedine, čo lutujem, je že nemá viac strán. Maximálne odporúčam každému kto má rad detektívny a thrillery.

lucisa.n
07.06.2022 4 z 5

Začátek super, konec ještě mnohem lepší! Prostředek mi přišel trochu vycpávkový, ale na konci člověk zjistil, že tam byl opodstatněně. Na posledních 20-30 stranách jsem byla napnutá jak kšandy a viníka jsem absolutně neodhadla. Super! I když musím říct, že ty postavy…. Nevěděla jsem, která mě štve více Ale rozuzlení celkový dojem ještě vylepšilo

Bara52
05.06.2022 3 z 5

Nic moc, celkove trosku jakoby infantilni, zapletka taky celkem tezko uveritelna. Pribeh sice odsypal a dobre se cetl, ale celkova uroven tak 60%.

nada3314
28.05.2022 4 z 5

Fajn thriller, čtení jsem si užila. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Svižné, zamotané do posledních stránek tápete, kdo!

Kanylka
19.05.2022 2 z 5

Dobrá kniha na cesty. Nudit se nebudete.

Mojepočteníčko
09.05.2022 4 z 5

Čtivé, svižné, napínavé tak akorát. Nikdy jsem se nenudila a závěr byl pro mě překvapivý. Jako příležitostný čtenář tohoto žánru jsem rozhodně byla spokojená :)

jasmína
03.05.2022 5 z 5

Napínavá, a bylo by skvělé i zfilmování, úplně jsem si to představovala..... tolik hostů, a kdo měl motiv ??? Připomínalo mi to styl A. Christie a D. Crombie..

Všichni, takže hodně napínavé......

Dani25
25.04.2022 4 z 5

Napínavá kniha, dobre sa čítala. Nebola to typická detektívka, pretože až ku koncu knihy sa dozvieme, koho vlastne zavraždili. Ta zvedavosť ma nútila rýchlejšie čítať. :) Mám rada knihy, kde sa prelínajú pohľady na svet z rôznych uhlov, od rôznych postáv.

šipek
25.04.2022 3 z 5

Tak u mě tato kniha nevzbudila žádné nadšení. Detektivka, thriller ? Kde pa spíše takové povídání o ničem. A přirovnání ke knize Deset malých černoušků to již vůbec. U této knihy jsem se již těšil až jí přečtu a odložím. Je pravda, že se kniha dobře četla, ale to bylo asi tak všechno.

ailleen
15.04.2022 2 z 5

Nezajímavá kniha. Tím, jak je vyprávěna více postavami, tak je děj plochý, neuvěřitelný a co je škoda nejvíc, není to ani napínavé. Promrhaný potenciál námětu.

_Michelle_
13.04.2022 4 z 5

Čtivá, napínavá, lehce temná kniha o luxusní svatbě na odlehlém ostrově. Téměř každý účastník této velkolepé akce má nějaké to tajemství, takže nic není takové, jaké se na první pohled může zdát. Skoro celá kniha byla naprostá pecka. Střídání postav a času v rámci kapitol bylo velmi zdařilé. Závěrečné propojení jednotlivých postav však za mě bylo až příliš dokonalé a tedy málo uvěřitelné. Proto nedávám plný počet hvězdiček. Knihu jsem si každopádně užila, takže ji doporučuji, pokud tedy pro vás není příliš rušivé značné množství překlepů.

Verjanika
11.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha...četla se mi velmi rychle, daleko lépe než její předchozí kniha Štvanice, u které jsem měla problém zůstat a která mě zas až tak nebavila.
Tato kniha 10/10! Je napínavá, děj rychle ubíhá, na to že celá kniha je pouze o dvou dnech.

vraždy detektivní a krimi romány krimi britská literatura

Lucy Foley
britská, 1986