Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/bmid_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4 627 166

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou pánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Guest List , 2020

pipiterka
09.08.2023 5 z 5

Příběh byl velmi zajímavý, napínavý a vztahové linie mezi postavami byly různě propleteny. Knížka mě opravdu mile překvapila.

Kačkalka
02.08.2023 4 z 5

Mě se kniha líbila. Líbily se mi příběhy postav a jejich propojení. Četlo se to prakticky samo.

jirina4159
28.07.2023 5 z 5

Začala jsem číst protože to byla jedna z mála knih kterou jsem měla po ruce, když se pokazila čtečka. Nakonec jsem byla spokojená, kniha se četla skoro sama, zajímavý propletenec postav a prožitých traumat.

terinka.tp
21.07.2023 5 z 5

Rozbouřené moře, útesy, příliv, rozlučka a jako hlavní událost svatba na opuštěném ostrově, který je všechno jen ne romantický. Na začátku se mi postavy moc nelíbily, ale postupně jsem se s nimi začala sžívat, sdílela jejich smutek, vztek a bezmoc. Především díky střídání postav vás kniha pořád udržuje v napětí a nutí vás číst rychle dál.
Seznam hostů předčil moje očekávání.

SilvieSisinka
17.07.2023 3 z 5

Průměrná oddechová detektivka.

pam225
12.07.2023 3 z 5

Dobrá a velmi čtivá knížka. Děj je po celou dobu celkem zajímavý a nutí číst dál. Konec uspokojivý a překvapivý, jen mohl být více propracovaný a více rozvinutý.

Zuzulinka
09.07.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila; bylo to do poslední chvíle napínavé. Vůbec by mne nenapadla myšlenka, která se v knize objevila..

Anie94
22.06.2023 3 z 5

enhle pribeh me vubec nenadchnul. V navaznosti na neotrele prostredi i vcelku zajimavy namet nakonec pribeh vyplynul do ztracena. Hlavni hrdinove se chovali jako pubertaci na skolnim vylete a pribeh byl dost cernobily. Zadnou z postav jsem si nedokazala oblibit.

Kniha se dobre cetla, to jo. Rekla bych, ze nema ani vyhraneny zanr, neni to ani detektivka, ani thriller. V pribehu je prilis mnoho "nahod" na to aby to bylo uveritelne. Vypraveji z pohledu prilis mnoha ucastniku na me pusobil velmi zmatecne a neprehledne. Zaver byl prilis zidealizovany.

katushah
21.06.2023 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala zdarma k nákupu, tak jsem si řikala, že to asi nebude žádná velká bomba. (Většinou knihy v akcích nejsou moc prodejný.)
Ale tohle mně fakt neskutečně nadchlo. Bylo to jak mix Agathy Christie a Shari Lapeny, které mám ráda. Opravdu mrazivá atmosféra. Skvěle vykreslené přípěhy a motivy lidí. Každý měl svůj nešťastný příběh a důvod, proč vraždit. Vřele doporučuji.

michaela.22
30.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha byla skvělá. Napětí, propletené vztahy. Jen se mi příliš nelíbilo zatčení nesprávného "vraha". Jinak velmi povedené, dost hlavních postav ale i tak se v nich dalo snadno orientovat. Doporučuji.

TeriLin1111
27.05.2023 3 z 5

Bylo to fajn, ale nic co by mě vystřelilo do vzduchu. Zjišťujeme že každý má motiv se navzájem pozabíjet, ale kdo teda že to vlastně umřel? To se dozvíme až na konci, což moc nechápu. Kdyby mi to bylo řečeno hned na začátku, aspoň bych mohla přemýšlet nad vrahem, jenomže takhle jsem poslouchala akorát problémky bohatých lidí. Ne že by mě to nudilo, četlo se to rychle. Jenom jsem asi čekala něco mrazivějšího. Atmosféra ale byla docela dobrá.

tess.de.veles
26.05.2023 5 z 5

Super!!!

Petraadeen
24.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Najlepšie, čo by mohlo ten záver zachrániť by bolo, keby sme sa nedozvedeli, kto je vrah :) lebo zrazu mal každý nejaký motív, čo bolo až divné. Taký ten Orient express...
Postavy, všetky do jednej nesympatické, typu "oh bože, aký ja mám hrozný život, aká som ja obeťka" ..

TaňulKA1997
17.05.2023 5 z 5

brutálně dobrý§! jestli vás baví záhady tohle si užijete.nemohla sem přestat číst.

Iva095
15.05.2023 1 z 5

Tato kniha by měla být thriller je to na ní i napsané, kdyby to na ní nebylo napsané tak bych vlasně ani nevěděla co čtu za žánr, protože tato kniha s thrillerem nemá vůbec nic společného. Příběh byl strašně nudný, postavy byli arogantní, zlý, nesympatický. Na začátku byla zmínka o tom, že je tam asi někde nějaká mrtvola, ale kdo to je to si můžete pouze tipnout, protože se to dozvíte až pár stránek před koncem. Takže je naprosto zbytečné přemýšlet o tom kdo by mohl být vrahem, když neznáme skoro celou knihu jméno mrtvého.
Na thriller to bylo hodně špatné.

mischa.007
11.05.2023 2 z 5

Měl jsem poměrně velké očekávání, ale nakonec musím říct, že mě ten příběh trochu více zaujal až na posledních třiceti stranách. Velká část knihy byla dost utahaná, nudná a kolikrát i zbytečná, bez ohledu na pointu celého příběhu. Zato rozuzlení se odehrálo na několika stránkách, i když by si zasloužilo mnohem větší prostor. Celkový dojem je takový hodně rozpačitý, podruhé bych se k tomu už nevrátil, narozdíl od knihy, která byla inspirací.

Kerriova
11.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Moc pěkně vystavěný příběh, kde jednotlivé postavy postupně odkrývají karty a vytahují kvalitní kostlivce ze skříně. Pod maskou spokojených a spořádaných úspěšných lidí zejména z řad smetánky se skrývá dost špíny a bahna. Zdánlivě nesouvisející životní příběhy se nakonec spojí do šokujícího překvapení a někdo na to šeredně dojede. Aneb co dokáže jeden egoistický rozmazlený bastard. Knížka, která se nedala odložit a nutila mě číst prakticky nonstop (je vskutku zábavné krájet cibuli, jedním okem hlídat prsty a druhým šilhat do čtečky), vřele doporučuju.

Liduka
09.05.2023 4 z 5

SPOILER: Začátek byl tedy trochu zdlouhavý a nudný a popravdě jsem nechápala, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Asi v půlce knihy se to ale změnilo a já se nemohla odtrhnout. Překvapilo mě, jak se osudy několika málo lidí takhle dokázaly protnout v jediném okamžiku. Will ač okouzlující, neodolatelný chlap, byl pěkný hajzlík a dostal, co si zasloužil.

blurrydenisa
07.05.2023 1 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda si knihu přečíst či nikoliv, protože jsem na ni četla/slyšela dost různorodé názory. Nakonec jsem se rozhodla, že do toho půjdu, a musím říct, že to bylo utrpení.

Nerada knížky odsuzuju, protože, asi jako u všeho, každému se líbí něco jiného. A věřím, že si na každé knížce dává autor/ka záležet. Ale u této to bohužel jinak nejde. Myšlenka ok, provedení hrůza, ale nejvíc mi vadilo, že všechny postavy a jejich sympatičnost byli na absolutním bodu mrazu.

EllisIsland
29.04.2023 1 z 5

Nuda a neoriginální myšlenka

vraždy detektivní a krimi romány krimi britská literatura

Lucy Foley
britská, 1986