Seznam hostů

Svět je obec a Facebook jeho vývěsní deska. Carola Martins má lidi i sociální sítě pod kontrolou. Pravidelně pořádá večírky, na které zve důležité osoby. Má skvělou kariéru a zdá se, že jí nic nestojí v cestě. Ale ve chvíli, kdy dosáhne největších úspěchů, lidé kolem ní začnou umírat – jsou brutálně vražděni. Vše ukazuje na to, že pachatelem na Carola. Zdá se, že někdo chce zcela zničit její život. Aby tomu zabránila, musí zveřejnit svůj nejcennější majetek: seznam hostů!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399210/big_seznam-hostu-uVj-399210.jpg 346
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Omega

Die Gästeliste, 2017

Kniha Seznam hostů

Littlemonday

Asi jsem divná, ale knihu jsem hltala a vyusteni zapletky pro mne bylo prekvapive. Pri cteni jsem byla napnuta jak ksandy, za mne dobry thriller. A jestli je to realne mozne nebo ne je mi celkem jedno, kniha splnila ucel, zabavila me a dobre se cetla.

Komaeda
25. srpnaodpad!

Prvních 150 stran mě bavilo, postavy a tak... Ale pak nám autorka doslova ukázala kdo je vrah a zapletka byla úplně předvídatelná, že jsem to nemohla dočíst!

akinomV

Asi i díky nízkému hodnocení jsem od knihy nic moc nečekala, ale nakonec se mi líbila. Děj rychle odsýpal a já byla docela zvědavá, jak vše dopadne. Člověk nesmí tolik přemýšlet, nakolik je to věrohodné. Já hledala knihu, která mě bude bavit a tahle to splnila.

Charmedka

Jak jsem byla zpočátku skeptická, tak musím říct, že ve výsledku mě kniha bavila a mile překvapila. Četla se moc dobře, kapitoly jsou krátké a obsahují facebookové konverzace, smsky a citace jedné socioložky, což bylo moc zajímavé, protože jsou opravdu výstižné a dokonale vykreslují život na sociálních sítích. Určitě od knihy nečekejte žádné inteligentní čtení, je to jedna velká povrchnost, ale jak jsem psala, bavilo mě to a jako jednodušší thriller z prostředí sociálních sítí to vůbec není zlé.

KLHannah

Mám ráda knihy z takového prostředí, baví mě sledovat intriky s tím spojené. Obdivovala jsem Carolu, jak dokáže každý krok promyslet a využít ve svůj prospěch, neumím si představit, že bych tohle vydržela, neprojevit se spontánně. Líbilo se mi i místo, kam byl děj zasazen. Hamburk mám ráda a bylo to zase něco jiného než Anglie, Švédsko a Amerika.
Naopak, co mě hodně zklamalo, bylo vyústění děje. Motiv absolutně nejasný. Mám spíš dojem, že autorka nevěděla jak to rozseknout, tak zkusila ohromit brutalitou. I tak nelituji, že jsem knihu četla.
Ještě malá poznámka k obálce. Sklenice se takhle do plna nikdy nenalévá. Pokud si ji nedáte sami doma.

Sixtinka144

Na tuto knihu jsem narazila náhodou, nic moc jsem o příběhu nevěděla, ale zaujala mě obálka. Abych byla upřímná, zděsila jsem se délky, protože jsem zvyklá na kratší thrillery, a tato bichlička rozhodně tenká není. Naštěstí se kniha četla sama, autorka opravdu psát umí, takže jsem se u příběhu nenudila. Problém této knihy je někde jinde. To, co mi celou knihu od začátku kazilo bylo nelogické chování všech postav. Nemůžu nějak uvěřit, že kdyby někomu z nás zabili blízké kamarády, jednoho po druhém, tak bychom si dále pořádali večírky, byli hrozně vyrovnaní a řešili občerstvení nebo alkohol na párty. Taky autorka spoustu věcí nedomyslela a nedovysvětlila. Kvůli spoileru to sem psát nebudu, ale co si budem, takhle by pachatele chytili hned při prvním činu. Vzhledem k tomu, že se kniha četla opravdu rychle a dobře, dávám ji 2,5 hvězdy. Víc si rozhodně, kvůli dírám v příběhu nezaslouží.

Arkagas
26.11.2020

Facebook, večírky, drahé oblečení, drahá auta a vybraná společnost. A dvě kamarádky - Carola, která se vyšplhala až na vrchol a stala se uznávanou influencerkou a módní guru a Bianca - šedá myš, která do této společnosti nikdy nezapadala. Byla od malička týrána svou matkou a psychicky se nechává týrat i v dospělosti. To se ale změní, když na jednom z večírků pozná Runa.
Vše se tváří jako jako v pohádce, dokud se Biancu nepokusí někdo zabít. Ona ale žije a místo ní začínají umírat další lidé, kteří se účastní večírků Caroly. Závist? Pomsta? Ukázka moci? Nebo je to všechno ještě jinak?

Tenhle thriller není nějakou převratnou knihou, téma sociálních sítí a šplhání na vrchol je tady ale hezky zpracováno, aneb nic není zadarmo. I přesto, že má kniha skoro 450 stran se čte velmi rychle, je svižná, dobře napsaná. Sáhla jsem po ní ve své čtecí krizi, kdy jsem nevěděla do čeho se pustit a díky jednoduchému ději jsem ji nakonec zvládla za 3 dny.
Rozhodně se jedná spíše o čtení pro ženy, kde ale nechybí napětí, sem tam nějaká ta krvavá scéna a nečekané rozuzlení.

michaela.22
04.10.2020

Kniha se mi moc libila, originalni zapletka s prekvapivym rozuzlenim. Skoda ze ma tak špatné hodnoceni protoze za sebe ji mohu doporucit.