Sexualizované násilí

Sexualizované násilí https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77773/bmid_sexualizovane-nasili-ccb-77773.jpg 4 18 4

Autorkami práce jsou dvě rakouské socioložky a jedna historička. Předmětem jejich sociologicko-historické studie se staly ženy, konkrétně vězeňkyně v nacistických koncentračních táborech a jejich zkušenosti se sexuálně zaměřeným násilím. Kniha čerpá jednak z autobiografických vzpomínek bývalých vězeňkyň, a jednak z přímých rozhovorů s několika ženami. Jednou z žen přímo autorkami dotazovaných je i Češka Klára. Zpovědi žen jsou anonymní. Kniha je zaměřena na nucenou ženskou prostituci v koncentračních táborech, na proces těhotenství, porodu a "péče" o matky a novorozence v nacistických táborech. Pozornost je též věnována násilí, které bylo na vězeňkyních pácháno jako na ženách. Závěrečná kapitola uvádí zajímavou sociologickou studii, v níž jsou bývalé vězeňkyně z Ravensbrücku sledovány i po válce, a to ve smyslu sňatků a narozených dětí.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , BB art

Sexualisierte Gewalt , 2004

JindraII
16.04.2024 2 z 5

Tohle holky vážně nezvládly (autorky). Téma z nejvážnějších a nejzávažnějších. Otřesné zkušenosti z pohledu na lidské utrpení, i z pohledu na lidskou zvěř utrpení přinášející. A co z toho je? Patla matla. Bachor, čepec, kniha, slez a .... Spousta slov. Je neskutečně těžké popsat takhle kruté lidské zkušenosti. Ale tohle je plácání. Vaření z vody. Škoda.

Vladajanis
02.01.2021 1 z 5

Osobně pro mne strašně nečtivá kniha...

katerina5544
08.07.2017 5 z 5

Tak to byla síla....

Hodža
19.01.2016 4 z 5

Dost hrůzné čtení...kde se to zlo v lidech bere? A jak je možné ho glorifikovat, jako se to děje stále markantněji?