Sex, víno a cigarety

Sex, víno a cigarety https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101986/bmid_sex-vino-a-cigarety-zD2-101986.jpg 4 91 28

Leona studuje třetí ročník antropologie v Praze a vypadá to, že kromě studia pro ni není nic důležité. Dokud nepotká Vlada. S ním se naučí dotýkat se hranic svých možností, jak v oblasti citů, tak i sexu, ale s postupujícím časem začíná tápat v tom, co je ještě možné ve jménu osudového vztahu snést… Příběh s lehkostí přenáší čtenáře do let nedávno minulých a s nesentimentální nostalgií oprašuje kouzlo studentského života tehdejších vysokoškoláků. Atmosféru roku 1994 dokresluje i popis každodenních drobností, jako je oblečení, parfémy, cigarety, káva, víno a jídlo… a právě díky těmto zdánlivým detailům kniha také voní a chutná.... celý text

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Fandila jsem ji, že se dokázala z toho vztahu vymanit. Nechápu co si ty chlapi myslí. Já můžu mít bokovku, to nic neznamená. Ale ženská ty buď doma, nikam nechoď ani nepracuj. Skvěle napsaný.

alnahu
16.03.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh ze studentských let vysokoškoláků a jejich lásek. Příběh Leony a jejích přítelkyň Axli a Dariny se mě velmi líbil.

Knižní střípky
12.02.2017 5 z 5

Tato kniha byla poslední, která mi od autorky chyběla k přečtení a mohu zodpovědně říci, že paní Zhřívalová se definitivně zařadila k mým oblíbeným současným českým autorům a pevně věřím, že další knihy na sebe nenechají dlouho čekat. Kniha byla pro mě skvělá tím, že hlavní hrdinka Leona byla jen o pár roků starší než já, proto období 90.let, ve kterém se kniha odehrává mi bylo velmi blízké, na tu atmosféru si velmi dobře pamatuji a mile mě pohladila po duši. Leona samotná je správná holka, která má podobný přístup k životu jako já, její kamarádka Axla byla rovněž výborná......prostředí studentů vysoké školy bylo rovněž velmi pěkně vykresleno. A pak přišel Vlado a vše se obrátilo vzhůru nohama, ale to už tak u velkých lásek bývá. Kniha byla mimořádně čtivá, přečetla jsem ji prakticky na jeden zátah.

Leniiis
19.01.2015 5 z 5

Hrozně fajn knížka, naprosto mě pohltila a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Akorát ubírám jednu hvězdičku za to, že tam mohlo být víc zahrnuto jak to s těmi Romy je vlastně. Čekala jsem, že tam bude toho trochu víc o tom jak rozdílní byli jako pár..ale i tak pěkná, čtivá knížka.

romculka
14.07.2014 5 z 5

Četla se sama. Napínavá až do konce.

nagi
08.09.2012

Jsem sice teprve v půlce knížky, ale můžu říct, že je zajímavá a určitě doporučuju přečíst :-)

monula101
25.02.2012 4 z 5

Knizka napinava nemohla jsem se od ni otrhnout.Zvedavost byla neskutecna jak pribeh dopadne.Doporucuji

skulenka
20.01.2012 4 z 5

Kniha mě překvapila, dobře se četla, nezatížená zbytečnými detaily či rozvleklými událostmi. Dobře popisuje život mladé studentky a její vztah s Romem, s čímž souvisí určité národnostní rozdíly. Z mladé bláhové ženy se stává vyzrálá osobnost, kniha velmi reálně popisuje její život, realitu dnešní doby. Doporučuji jako odpočinkovou knihu, ikdyž je částečně napínavá.