Sex ve městě

Sex ve městě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33525/sex-ve-meste-33525.jpg 2 381 121

Sex ve městě série

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a – jen si to přiznejme! – jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde? Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje. Se svým příznačným humorem nám představí „mladé a krásné“ lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže. Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné – sex.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , BB art

Sex and the City , 1996

Faustka
07.05.2015 1 z 5

Seriál je fajn. Knížka je takové to "hodně keců o sexu bez sexu." A pana Božského můžu potkat kdekoliv - stačí se jen pozorně dívat.

Něha
05.04.2015 odpad!

Po shlédnutí filmů a seriálu jsem byla poměrně zvědavá, jaká byla vlastně ta předloha. Bohužel musím napsat, že kniha pro mne byla velkým zklamáním. Nejspíše jsem očekávala trochu souvislejší děj, více o panu Božském...

alisondidilaur
29.01.2015

Já nevím jak ostatní,ale mě se kniha moc líbila.Shlédla jsem nejdříve seriál i oba filmy a přečetla jsem si recenze a nic jsem nečekala.Ale opravdu povedená kniha!!

LucyNej
24.01.2015 3 z 5

Seriál je mnohem lepší, ale rozhodně nelituji času, který jsem nad knihou strávila

Martinka1
12.01.2015 1 z 5

seriál je seriál !

michaela2523
10.01.2015 odpad!

Nebyla jsem schopná ani dočíst. Strašný...

marikakk
30.11.2014 1 z 5

Pro mě byla kniha velkým zklamáním.. Moc jsem se těšila, až ji začnu číst, více potom až bude konečně konec. Nudné, zdlouhavé a děj žádný.. Seriál 100% kniha slabých 20%..

hatuli
30.10.2014 1 z 5

ani jsem nedočetla,ale seriál super :-)

adorjas
01.10.2014 1 z 5

Knižka, ktorá je databázach hodnotená ako 2.najhoršia všetkých čias? Tak, to je pre mňa výzva, nakoľko seriál (upresňujem, NIE film!) som videla veľakrát, a napriek tomu, že seriál aj postavy mnohí zatracovali, plne vidím jej prínos v súčasnosti. Raz a navždy (snáď) zmenil pohľad na rolu ženy- konkrétnejšie prototyp úspešnej ženy, ktorá vie, čo chce, náležite si to užíva a v konečnom dôsledku aj zistí, že existuje aj svet bez zväzku manželského a svet bez plienok.

Ale teraz späť ku knihe- samozrejme, že seriál bol viac "napudrovaný". Knižka slúžila len ako predloha a pozostáva z krátkych príbehov/útržkov ľudí z veľkého jablka. Ľudia sú tu vykreslený odosobneným spôsobom, neveria na lásku, ani na ideály, ani na priateľstvo (veľký rozdiel od seriálu- tam sa kládol dôraz na priateľstvo hlavných postáv). Každý sleduje svoje vlastné pohnútky a ciele. Táto knižka nie je románom, skôr takým svedectvom o uponáhľanej a neosobnej dobe.

Ps. Kto by v tejto knihe porovnával hlavné postavy, tak v seriály sú zobrazené úplne odlišne. Preto prosím, neporovnávať knihu so seriálom :)

masinkas
19.09.2014 1 z 5

Seriál zbožňuju dokáže být jak vtipný tak ironický, kniha je neuvěřitelně nudná až se divím, že z toho někdo dokázal udělat tak skvělý seriál.

knihamouder
16.09.2014 odpad!

Viděla jsem pár seriálových dílů a tak jsem se na knihu těšila. Rychle jsem z nadšení vystřízlivěla. Kniha mi přišla nudná, o ničem. Občas jsem pár stránek přeskočila a nic se nestalo. Bez této tvorby se jistojistě obejdu.

Market = )
03.09.2014 1 z 5

Miluju seriál i filmy a tohle s nimi díky bohu nemá společného prakticky nic. Jinak by na ten seriál totiž nikdo nekoukal. Je to takový nepříjemně obhroublý, bez myšlenky, bez příběhu, hloupý... Není tam nic z toho hezkýho, co na seriálu všichni mají rádi. Velký zklamání :-(. Přitom jinak se mi knížky od Candance Bushnell docele líbily...

Honchina
28.07.2014 odpad!

Nevím jestli si vůbec můžu dovolit hodnotit, když jsem přečetla jen půlku, ale já to prostě dočíst nechci. Nemá to hlavu a patu, nemá to hloubku, nemá to nic, jen směs historek, které mnohdy ani nedávají smysl. Mrzí mě to, protože seriál si mě získal.

_Michelle_
11.07.2014 1 z 5

Z mého pohledu nuda, šeď a absence něčeho, co člověka zaujme.

Poutnice
22.06.2014 1 z 5

četla jsem ji v době, kdy jsem ještě dočítala i knihy, které se mi nelíbí - teď už bych s ní neztrácela čas

janyska13
24.04.2014 1 z 5

Od knihy jsem čekala mnohem víc.

AnEli
15.04.2014 2 z 5

Tenhle serial miluju, je to pro me takova "oddechovka", ale knizka me zklamala. Takove to "halabala" napsani, kde to nema ani hlavu, ani patu. Ztrata casu

Tess.96
16.12.2013 3 z 5

Kniha se četla v celku dobře. Seriál je daleko lepší, to bez žádných komentářů, ale kniha je sama o sobě moc pěkné dílo. Chvílemi my přišlo, jako bych četla záznam sledování FBI, ale na druhou stranu se mi líbilo, že v každé kapitole bylo něco jiného. Jiné téma, nové postavy. Jen mě mrzelo, že se tam neobjevovaly častěji postavy jako Miranda, Charlotte a Samantha.

Freechappi
16.12.2013 1 z 5

Čekala jsem víc. Mnohem víc. Na mě to bohužel působí tak že co jí zrovna napadlo si napsala na kus papíru, který byl zrovna po ruce, ty papíry potom srovnala jak jí přišlo na mysl a tadá - kniha je na světě. Po dočtení mi v paměti neutkvělo nic, bohužel.

Petra Ďat
16.10.2013

Bohužel musím říct že mě kniha docela zklamala.Čekala jsem že to bude víc do podrobna o carry a jejích kamarádkách.Seriál se mi libíl vic.