Sex Pistols

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Díky živým kresbám Stevea Parkhouse a chytře stručnému scénáři Jima McCarthyho, jenž mapuje dějiny rokenrolu a přidává ještě něco navíc, nás příběh Sex Pistols vrací ke kořenům komiksového stripu, z něhož pramení počáteční inspirace autorů. Grafický román Sex Pistols, který nakreslil Steve Parkhouse a napsal Jim McCarthy, je pěkně našlapanou a svižnou biografií legendárních zakladatelů punku, jenž coby hnutí otřásl v 70. letech 20. století základy západní kultury i společnosti. Způsob, jímž je příběh vyprávěn, do značné míry koresponduje s originálním stylem kapely. Tak kupříkladu kresby jsou od začátku až do konce zhotovené na počítači, a to včetně prvotních skic, které Steve Parkhouse provádí pomocí tabletu. Čistá „pérovka“ to sice není, ale zase je to docela „punkové“. Jim McCarthy hovoří útržkovitě, vytváří jakousi koláž, mozaiku z výstřižků z dobových novin, z obálek alb a cákanců od krve. U autorů je patrná snaha o uchopení chaosu, o zachycení nezachytitelného, a záměr jim vychází. Je to rychlé a strhující, roztěkané a nervní jako kuřák bez cigarety, jako feťák bez jehly. I přes expresivní zpracování nechybějí v téhle komiksové biografii důležité údaje, jako jsou data, místa a jména osob, jež nejsou v žádném případě smyšlená ani náhodná. Takhle nějak to totiž doopravdy bylo. Nebo ne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25016/sex-pistols-25016.jpg 3.220
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sex Pistols

RecycledCarrey
04.06.2015

Mám komixi ráda a ještě víc Sex Pistols, ale tohle mě nezaujalo. Víc informací o Pistols se dozvím i na wikipedii. Zpracování taky nic moc, chvilkama jsem ani nepoznala, kterej že z nich je Rotten.. Vím, že komixi mají rychlý dějový spád, ale nelíbilo se mi, že takhle odbili smrt Viciouse a Nancy. Tři hvězdičky.

Mayanea
23.04.2011

Drsná rebelie kreslená pravděpodobně tužkou 8H nebo klackem, tužka 8B by na Sex Pistols nebyla dostatečně tvrdá a nezvládla by jejich zničené tváře komiksově "zničit" ještě víc. V ději o moc nejde, v podstatě to, co asi všichni známe (pokus o devastaci UK a přivození srdeční slabosti HM The Queen), akorát je to hezky zabalené do balicího papíru s poměrně zdařilými obrázky hlavních protagonistů.