Sever proti Jihu

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406449/sever-proti-jihu-dob-406449.png 3.7111
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Josef R. Vilímek

Nord contre Sud, 1887

Kniha Sever proti Jihu

MinaHawke
15.12.2018

Nikdy mě knihy s válečnou tématikou nelákaly, ale díky čtenářské výzvě jsem si přečetla zrovna tuhle. A nelituji toho, kniha mě bavila. Je to má druhá kniha od autora a určitě ne poslední.

Ivan F
11.03.2018

Pre mňa osobne jedna z najslabších Verneových kníh. Pamätám si, že ako dieťa som sa do nej nevedel začítať. Teraz, ako dávno dospelý som si knihu prečítal, ale dostavilo sa veľké sklamanie. Dej nemá spád, je utopený v balaste opisov, ktoré možno v čase, keď bola kniha napísaná a po svete zneli dozvuky občianskej vojny, mali hodnotu. Tá sa však stratila. Okrem toho, je názov zavádzajúci. Čitateľ očakáva, že bude čítať o vojne medzi Severom a Juhom, ale dostáva len príbeh jednej severskej rodiny žijúcej na Floride, ktorej úhlavným nepriateľom je zástanca juhu. Príbeh trpí rozvláčnosťou, nemá tempo, vojna je opísaná len na pár stranách a nemá žiaden vplyv na dej. Záver je doslova odfláknutý, dve strany a šmitec. Toto sa naozaj Verneovi nepodarilo.

Džerkys
26.12.2017

Pěkně napsaná kniha, sice s avizovaným koncem, trochu kratší děj, ale i tak se líbila.

hroneczek
28.10.2017

Dobrodružné popsání tehdejší americké kultury, politiky, soužití. Líbilo.

tom0579
14.08.2017

Zklamání ? To ani náhodou, krásný příběh :-)

Palorizek85
01.07.2016

Pro všechny fanoušky Verna to může být trochu zklamáním, ale neuškodí přečíst.

mira.l
15.07.2015

Pro mě rozhodně jedna z těch slabších Verneovek. Skoro po celou dobu mi dělalo problém se do toho začíst, přišlo mi, že to nemá žádný spád, nikam se to neposouvá, vlastně to byl víceméně takový třísetpadesátistránkový report o válce Severu proti Jihu.
I když i tady nechybí kladní neohrožení hrdinové pevných charakterů a morálních zásad, tak si myslím, že příběhem s víceméně dá se říct politickým pozadím (válečné události považuju za politiku) se Verne vydal do oblasti, která není zrovna jeho parketou... a koneckonců ani mojí, že nějaká taková válka v USA proběhla, sice vím, ale to je tak všechno, asi i proto mě to až tolik nebralo. I typický prvek Vernových knih, nějaká výprava hlavních hrdinů někam, na záchranu někoho, se tady smrskne na výlet po řece a jezerech Floridy v několika posledních stranách knihy.
Nevím, nevím, mě prostě tohle moc "nejelo", s hodnocením váhám někde mezi 2 a 3 hvězdičkami, no nakonec za tři, že je to Verne, ale myslím, že tento titul už nikdy víc.

Luccy78
14.06.2015

Moc hezká Verneovka. Nepatří sice mezi mé nejoblíbenější, ale přesto nepostrádá to pravé dobrodružství a napínavost s dobrým koncem.