Setkání ve vile u jezera

Setkání ve vile u jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117582/bmid_setkani-ve-vile-u-jezera-trY-117582.jpg 4 8 2

Historická studie analyzuje vývoj nacistické politiky vůči židovskému obyvatelstvu: od represí a zbavení občanských práv, přes jednotlivé akty násilí až po deportace a genocidu, zahájenou v průběhu války na východě. Autor se mimo jiné snaží zodpovědět i tradiční otázku: Proč se vůbec ve Wansee 20. ledna 1942 konala konference špiček nacistické strany a německého státu, když vyhlazování židovského obyvatelstva bylo již v plné proudu?... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Dokořán

The Villa, The Lake, The Meeting , 2002

konicekbily
konicekbily
08.10.2022 4 z 5

Je to historická studie se spoustou odkazů na jiná fakta odhalená jinými vědci, na jiná tvrzení - vše se spoustou odkazů. Autor se snaží zjistit proč byla konference svolána a kdy a kdo rozhodl o této formě konečného řešení židovské otázky. Nepodařilo se mu to zjistit, ale podle zápisu - jedinému dochovanému včetně příloh - lze dovodit, že bylo již dřív rozhodnuto a toto, je již informace kolik má být obětí, ale nebylo známo, jak vše zajistit.

marmoni07
marmoni07
04.04.2012 5 z 5

Precizně zpracovaná literatura faktu. Koho zajímá téma konference ve Wannsee, doporučuji.

válečné zločiny genocida holokaust, holocaust nacistické zločiny

Autorovy knížky

Mark Roseman
britská, 1958
2003  88%Setkání ve vile u jezera

Kniha Setkání ve vile u jezera je v