Setkání v Opeře

Setkání v Opeře https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63146/bmid_setkani-v-opere-6QN-63146.jpg 4 134 23

Sňatek Simoniných rodičů byl spojen se skandálem, únosem a znepřátelením zbytku rodiny. Ani po dvaceti letech nejsou všechny křivdy zapomenuty. Dospělá Simona nepřátelství ignoruje a žádá matčinu sestru o pomoc před vynuceným sňatkem. Pařížská společnost na sklonku devatenáctého století je přísně konvenční, ale Simona všechny konvence poruší, když se inkognito vloudí do cizího domu, aby si o svém nastávajícím opatřila informace. Všechno ale dopadne jinak, než plánovala...... celý text

EvaHonsová
13.11.2022 5 z 5

Čtivě napsaný romantický příběh z Francie na konci 19. století. Kniha se čte jedním dechem, čtenář je vtažen do děje. Druhý příběh Uprchlíci je kratičký, ale také velmi dobře napsaný.

pip11
30.04.2022 3 z 5

Nejslabší autorčina kniha, kterou jsem četla. Je to nenáročný příběh, vlastně dva, které spolu nijak nesouvisí.

helenah
10.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Žádný hluboký příběh, prostě milé čtení na dva tři večery...jsem ráda že v nakladatelství Moba se rozhodli tuto už nesehnatelnou knihu znovu vydat. Jsem věrnou a oddanou čtenářkou paní Hany Körnerové. Vím že když sáhnu po jejím románu z nedávné minulosti naší země, že dostanu úžasný příběh, od kterého se nebudu moci odtrhnout. A když budu hledat pohlazení a romantiku a nenáročný příběh, dostanu to třeba právě v této knížce. Takže doporučuji podobně nastaveným čtenářkám. A jestli budete mít chuť dát hlavnímu mužskému hrdinovi Alexandrovi pár facek....tak to já taky:-D (proto to upozornění na spoiler)

maryska09
02.01.2022 4 z 5

Nepřekvapí, neurazí, potěší romantické duše. Přesně to od této knihy můžete čekat. Doporučuju jako lehké čtení v těžké době.

Nerevanin
23.10.2021 1 z 5

No nevím. Když jsem to četla, tak jsem měla pocit, že na to, že se jedná o poměrně moderní záležitost, tak jsme se výstavbou příběhu vrátili tak o sto let dříve. Nejen že vydání, které jsem měla v ruce, obsahovalo obrovské množství překlepů, chybějících uvozovek a podobně (např. "jedno Z druhým"), ale SPOILER SPOILER SPOILER nedokážu hodnotit kladně knihu, jejíž hlavní zápletkou je to, že samolibý manipulativní hejsek opakovaně obtěžuje a nakonec znásilní holku, která sice má být duchaplná, samostatná a odvážná, ale zřejmě je spíš patologický případ, protože ona se do něj nakonec zamiluje a žijí šťastně až do smrti. Prostě NE. Alespoň kdyby to bylo pojato jako psychologický rozbor oběti, tak by to bylo něco jiného, ale tohle je prostě braková literatura "pro ženy".

Petrasuvicka
28.09.2021 3 z 5

Taková jednoduchá, romantická jednohubka z Francie. Nijak neurazí, ale přece jen je znát, že je to asi něco z ranější tvorby paní Körnerové. Jako čtenářská vsuvka na odpočinek mezi krvavý středověk a normanské bitvy skvělé :)

nada3314
28.09.2021 4 z 5

Paní Körnerovou mám moc ráda. Heřmánkové údolí bylo fantastické čtení, které mě nenechalo chladnou. Sáhla jsem tedy po této útlounké knížce s očekáváním romantického příběhu a to se mi dostalo.

Čekalo mě překvapení v podobě dvou příběhů v jedné knize. Asi jako bonus byla do knihy vložena povídka UPRCHLÍCI, která byla také moc hezká, ale na mě moc krátká. Proto asi povídky nečtu, jsem pak moc zvědavá a chci vědět víc…

Setkání v opeře - Francie, konec 19. století velké sídlo, domluvené manželství a jedna zvědavá Maria Clara, která se vydá v přestrojení za služebnou na cestu za svým budoucím manželem, aby nekupovala “zajíce v pytli”. Chytré inteligentní čtení pro milovnice romantických příběhů.

Prateri
25.08.2021 4 z 5

Setkání v Opeře je kniha, ke které jsem tak trochu utekla se skrýt před krimi příběhy ostatních knih. Nejsem a ani nechci být jednostranný čtenář. Paní Körnerová je pro mne "univerzální" spisovatelka, dokáže psát o všem - lehčí i vážné téma. Tato kniha je silně odpočinková, romantická - co jsem čekala, se mi dostalo.

knihovniceS
11.04.2021 4 z 5

Setkání v Opeře
Příběh Simony se odehrává ve Francii koncem 19. stol. v době, kdy rodiče domlouvali sňatky svých potomků, v době kdy ženy se podřizovaly rodičům i manželům. V době kočárů, dlouhých rób, kdy se divadla navštěvovala pro zviditelnění v „lepší“ společnosti.
Simona byla zaslíbená bohatému šlechtici Alexandrovi, kterého nikdy neviděla, ale slyšela o jeho avantýrách a chtěla se přesvědčit osobně. Vetřela se do jeho domu pod záminkou služby ... Alexander „nezklamal“, Simonu svedl, ta utekla a dál se rozvíjí příběh nenávisti, lásky a hledání. Nechybí napětí, které čtenáře nutí číst dál a dál, i když je to taková jednohubka. Doporučuji.
Příběh Simony doplňuje ještě kratší povídka Uprchlíci, kterou jsem nečekala.

Zzofinka
30.03.2021 4 z 5

Ale jo, já mám její knížky fakt ráda :-) Ale tentokrát mě teda extrémně vytáčela hlavní hrdinka, úplně zbytečně se furt cukala a některé její motivy jsem fakt nechápala. Ale vzhledem k věku, kdy asi spousta devatenáctiletých holek neví, co se sebou, se to asi dá pochopit :-)

prochajda
12.11.2020 3 z 5

Tak tahle kniha byla, trochu krok vedle. Hodně jednoduché čtení, pro mě dost červená knihovna. Od autorky bylo skvělé Heřmánkové údolí a Hlas kukačky.

Barbara182
22.04.2019 3 z 5

Kniha přečtena za dvě odpoledne, byla to příjemná oddechovka, ale od autorky už jsem asi četla i lepší. Nějak se mi nedařilo porozumět hlavní hrdince Simoně, jejím pocitům a pohnutkám, ale jinak vcelku pěkné. A trochu mě v rámci knihy zarazil samostatný a hodně zbrklý příběh "Uprchlíci", který vlastně neměl žádnou souvislost s předchozím dějem a vzal všechno šmahem na nějakých 60 stranách...

hapac
11.03.2019 4 z 5

Čtivá, pohodová, lehce romantická oddechovka, tak akorát na jedno či dvě pošmourná odpoledne a to je prima.

petrulkaa
02.01.2019 3 z 5

Hezká romantická oddechovka.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

sabca
29.03.2016 4 z 5

Knížka přečtena za 2 odpoledne, nenáročná. Na několika stránkách namíchaná láska, nenávist i napětí. Opravdu trochu nádech červené knihovny, ale mě to nevadilo. Občas je potřeba si přečíst pohádku pro dospělé.

raty
15.06.2015 3 z 5

Nenáročné, oddechové ve stylu "Večerů pod lampou". Druhá povídka Uprchlíci mě dost překvapila. Když jsem si knihu půjčovala, nikde nebyla zmínka, že se jedná o dva příběhy.

polly43
22.06.2014 3 z 5

Kniha mě moc nezaujala,mám připravenou ke čtení další knihu od stejné autorky,tak jsem zvědavá jaká bude.

kika 13
24.01.2014 3 z 5

Mě osobně moc nezaujala,ale je to nenáročné čtení

VladkaBU
30.11.2013 3 z 5

... no, příběh čtivý, ale od paní Kornerové už jsem četla lepší. Uprchlíci se mi zdáli krátké, rychlé. Za tři dny jsem měla knížku přečtenou.