Setkání v mlze

Timothy Zahn, Michael A. Stackpole, Aaron Allston, James Luceno... to jsou jen někteří z osvědčených autorů, jejichž povídky na vás čekají v této antologii. Sbírka byla sestavena exkluzivně pro české vydání z těch nejlepších oficiálních povídek a novel, které se odehrávají před filmovou Epizodou IV. Velká část příběhů je proto zasazena do doby klonových válek, nechybí ovšem ani několik povídek z éry čerstvě zrozeného Impéria. Většina povídek vyšla původně časopisecky v magazínech Star Wars Adventure Journal a Star Wars Insider, řada z nich tedy vychází knižně vůbec poprvé. Potkáte v nich spoustu známých postav včetně Obi-Wana Kenobiho, Anakina Skywalkera, Dartha Sidiouse a Dartha Maula, Aayly Secury či budoucího velkoadmirála Thrawna, ale i množství méně známých, ovšem neméně zajímavých hrdinů, jako jsou řadoví vojáci bojující v první linii, zbabělý republikový účetní Joram Kithe, který se bezděčně stane tajným agentem, nebo odvážný policejní důstojník Hal Horn. Sestavil Milan Pohl Povídky: - James Luceno: Darth Maul - Sabotér (Darth Maul - Saboteur) - Michael A. Stackpole: Klamná představa (Elusion Illusion) - Aaron Allston: Past na Pengalanu (The Pengalan Tradeoff) - Aaron Allston: Spolek špionů (League of Spies) - Matthew Stover: Výzbroj (Equipment) - Timothy Zahn: Hrdina z Cartaa (Hero of Cartao) - Timothy Zahn: Čas změn (In Changing Seasons) - Timothy Zahn: Setkání v mlze (Mist Encounter) - Karen Traviss: K obrazu svému (In His Image) - Karen Traviss: Dvousečný meč (Two-Edged Sword) - Patricia A. Jackson: Poslední výstup (The Final Exit) - Timothy Zahn, Michael A. Stackpole: Darkknellská epizoda (Interlude at Darkknell)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31288/big_setkani-v-mlze-kNO-31288.jpg 4.446

Kniha Setkání v mlze

daniel6725

Já jsem si snad normálně spravil názor na Karen Travissovou! Její povídky jsou snad 100x zábavnější, než rozvleklé a otravné vyprávění o klonovém komandu. U ostatních autorů dostaneme to, co nás na nich baví a jde tak o jejich klasický, avšak zlatý standard. Setkání v mlze je nabité známými postavami, přestřelkami, hučení světelných mečů, užívání síly, ale i vtipem a zároveň se tady proplétáme jak klonovými válkami, tak érou Impéria. Na to, že jde o slepenec, ze kterého jsem měl původně strach, musím říct, že mě to zatraceně bavilo a jsem rád, že se mi tuto knížku povedlo ukořistit dávno poté, co se rozprodala.

wullcann38

Celkem fajn kniha.
Nejlepší je asi k obrazu svému,
A nejhorší poslední výstup.
Za mě:84%

AuroN
10.10.2018

Soubor povídek s názvem Setkání v mlze je velmi příjemnou záležitostí, kde bylo vybráno 12 různě dlouhých příběhů od rozličných autorů. Povídky jsou z různých období od epizody I až IV a drží si poměrně vysokou kvalitu - což není žádné překvapení vzhledem k velkým jménům, které jsou pod těmito počiny podepsány (kupodivu v tomto případě tím myslím i Karen Travissovou). Zajímavostí je, že se jedná o raritní záležitost Česka, neboť jinde na podobnou knihu nenarazíte (kde jsou ty časy, kdy Egmont fanoušky takto příjemně překvapoval?). Pakliže můžete, knihu pořiďte. Doporučuji.

Palorizek85
21.08.2016

Výborné povídky, které dokreslují některé detaily k Epizodám III - IV.